Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize görüşmesi - Sağlık sigortası

Turk ve Alman devlet daireleri: Turk Konsoloslugu'ndaki islemler, yabancilar dairesi, saglik sigortasi, isci vizesi, askerlik, ehliyet...
bae123

Vize görüşmesi - Sağlık sigortası

Mesaj gönderen bae123 » Pzt Tem 01, 2019 3:16 pm

Arkadaşlar merhaba,
Ben bugün vize görüşmesine gittim ve tüm belgelerim tamdı, sigorta olarak da şimdilik 3 aylık yurtdışı seyahat sağlık sigortası yaptırmıştım, görüştüğüm görevli bunu kabul etmiyoruz, at-11 ya da almanyadan özel sigorta yaptırman lazım deyip belgemi geri verdi.Onun dışında tüm her şeyi aldı işte imzaladım bikaç bi şey parmak izi aldı vs. Şimdi sigortayı yaptırıp tekrar oraya mı götürmem gerekiyor yani vize çıkması için önşart mı yoksa herhangi bi zamanda yaptırabilir miyim?
Teşekkürler

alper2000

Re: Vize görüşmesi - Sağlık sigortası

Mesaj gönderen alper2000 » Pzt Tem 01, 2019 4:12 pm

Sağlık sigortası yaptırıp elden Konsolosluğa teslim etmezseniz vize alamazsınız!
AT-11 yoksa örneğin( online)

http://www.care-concept.de/

Rigwald

Mesaj gönderen Rigwald » Pzt Tem 01, 2019 8:09 pm

Süresinden dolayı sıkıntı etmiş olsa tamam diyeceğim ama kural dışı bir davranış sergilemiş sanırım. Çünkü zaten Almanya sigortası (AOK) olmadan okula başlayamıyorsunuz, bu yüzden formaliteden seyahat sağlık sigortası yeterli oluyor. Toplamda 3 arkadaşım da aynı yöntemle başvurdu ve bir sıkıntı çıkmadı. Kaldı ki Bilgi Notu 20 yada 1 olsa gerek orda da aynı bilgiler yazıyor. Yani bunu şimdiden burdan almanız da mümkün değil, en sağlıklısı direk oraya seyahat edip okul kaydı öncesi yapmak, herkes böyle yapıyor..

bae123

Mesaj gönderen bae123 » Sal Tem 02, 2019 9:31 am

Rigwald yazdı: Pzt Tem 01, 2019 8:09 pm Süresinden dolayı sıkıntı etmiş olsa tamam diyeceğim ama kural dışı bir davranış sergilemiş sanırım. Çünkü zaten Almanya sigortası (AOK) olmadan okula başlayamıyorsunuz, bu yüzden formaliteden seyahat sağlık sigortası yeterli oluyor. Toplamda 3 arkadaşım da aynı yöntemle başvurdu ve bir sıkıntı çıkmadı. Kaldı ki Bilgi Notu 20 yada 1 olsa gerek orda da aynı bilgiler yazıyor. Yani bunu şimdiden burdan almanız da mümkün değil, en sağlıklısı direk oraya seyahat edip okul kaydı öncesi yapmak, herkes böyle yapıyor..
Evet hocam ben de öyle düşündüm, fakat sigorta kağıdımı direk almadı acaba o yüzden yaptırıp götürmem gerekir mi?

Rigwald

Mesaj gönderen Rigwald » Pzr Tem 07, 2019 12:52 pm

bae123 yazdı: Sal Tem 02, 2019 9:31 am Evet hocam ben de öyle düşündüm, fakat sigorta kağıdımı direk almadı acaba o yüzden yaptırıp götürmem gerekir mi?
Merhaba hocam cuma günü de ben gittim görüşmeye, eğitim dili tamamiyle İngilizce olan bir bölümden yüksek lisans kabulu almıştım. Herhangi bir sıkıntı çıkarmadılar, axa sigortadan 6 aylık seyahat sigortam vardı. Acaba sizin bölümünüzde dil kursu ile başlangıç var o yüzden mi böyle oldu?