Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanya'da Lisans eğitimi başvuru aşamaları nelerdir ?

Turk ve Alman devlet daireleri: Turk Konsoloslugu'ndaki islemler, yabancilar dairesi, saglik sigortasi, isci vizesi, askerlik, ehliyet...
melihakbulut

Almanya'da Lisans eğitimi başvuru aşamaları nelerdir ?

Mesaj gönderen melihakbulut » Prş Haz 20, 2019 2:35 pm

Almanya'da Informatik bachelor of sci okumak istiyorum fakat nasıl yapılacağını bilmiuorum arkadaşlar kızmasın kavramları anlayamadım ve her yerde farklı birşey yazıyor
mesela ön kabul nedir on kabul almadan da üniversitede okuyabilir miyim yani hazırlığı geçtikten sonra misal rwth aachen ön kabul vermiyor yardım ederseniz sevinirim biliyorum uzun ve zahmetli bir soru
şimdiden teşekkürler

Wolf123

Re: Almanya'da Lisans eğitimi başvuru aşamaları nelerdir ?

Mesaj gönderen Wolf123 » Prş Haz 20, 2019 3:34 pm

melihakbulut yazdı: Prş Haz 20, 2019 2:35 pm Almanya'da Informatik bachelor of sci okumak istiyorum fakat nasıl yapılacağını bilmiuorum arkadaşlar kızmasın kavramları anlayamadım ve her yerde farklı birşey yazıyor
mesela ön kabul nedir on kabul almadan da üniversitede okuyabilir miyim yani hazırlığı geçtikten sonra misal rwth aachen ön kabul vermiyor yardım ederseniz sevinirim biliyorum uzun ve zahmetli bir soru
şimdiden teşekkürler
Ön kabul senin okula girebilmek için dil hariç bütün koşulları yerine getirdiğini gösteren belgedir. Genellikle bu belge konsolosluğa gösterilmek için ya da üniversitenin dil kursuna kayıt olabilmek için alınır. Bu belge olmadan da Almanya'da üniveriste ile bir baği olmayan özel dil kurslarında dil eğitimi alıp, dil eğitimin bittikten sonra kesin kabul için üniversiteye başvurabilirsin. Ancak ön kabul olmadan vize almak biraz sıkıntı olabiliyor. Yani turkiyede konsolosluğa vize başvurusunda bulunuyorsun, diyorsun ben almanyada okuyacağım, öğrenci vizesi istiyorum ancak elinde üniversitelerden orda okuyabileceğine dair bir belge yok. Yani bu belge olmadan vize başvurusunda ne kadar inandırıcı olabilirsin bilmiyorum. Eğer vize derdin yoksa ve universitenin hazırlık kursu yerine özel bir kursta eğitim almak istiyorsan, ön kabul işine bulaşmaya gerek yok. Ancak ben kişisel tecrübelerimden yola çıkarak eğer dil ogrenceksen mümkünse üniversitenin hazırlık kursunda öğrenmeni tavsiye ederim.

Onun dışında Aachen ünide bu ön kabul belgesi yok demissin. Ön kabul belgesini konsolosluğa sunmak için ya da dil eğitimi almak için herhangi bir üniversiteden alabilirsin. Ön kabul belgesini aldigin ya da dil eğitimi aldigin üniversite ile lisans eğitimine başlayacağın üniversite aynı olmak zorunda değil.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Re: Almanya'da Lisans eğitimi başvuru aşamaları nelerdir ?

Mesaj gönderen Physiker » Prş Haz 20, 2019 7:30 pm

Genel bilgiler burda yer aliyor:

https://www.deutschstudent.com/almanyada-egitim/
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com