Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanyada Vize ve Oturum Uzatma

Turk ve Alman devlet daireleri: Turk Konsoloslugu'ndaki islemler, yabancilar dairesi, saglik sigortasi, isci vizesi, askerlik, ehliyet...
drcihat

Almanyada Vize ve Oturum Uzatma

Mesaj gönderen drcihat » Cum May 24, 2019 5:00 pm

Herkese merhabalar. Daha onceki basliklari okudum ama bu konuda cok net bilgi sahibi olamadim. Ben almanyaya sprachvisium ile geleli 1 hafta oldu. Henuz hic bir resmi islem yapmadim. Dil kursum suan icin 4 aylik ama mesleki kurslarla da sureyi uzatmayi planliyorum. Pazartesi dil kursundan evrak alip auslanderbehöreye gidip anmeldun yaptiricam. Sormak istedigim soru tam olarak su. İs aramak icin olabilecek en uzun sure burda kalmayi istiyorum. Bu da dilvizesinde max 1 sene. 9-12 aylik oturum alabilmek icin hangi zamanlarda oturuma basvurmayliyim? Bilgi sahibi arkadaslar yardimci olabilirse cok sevinirim. Herkese iyi gunler

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Re: Almanyada Vize ve Oturum Uzatma

Mesaj gönderen Physiker » Cmt May 25, 2019 6:20 pm

Normal sartlarda dil kursu vizesini 9 aydan fazla uzatamiyorsun. Tamamiyle basvuru yapacagin yabancilar dairesinin insiyatifine kalmis bir durum.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

drcihat

Re: Almanyada Vize ve Oturum Uzatma

Mesaj gönderen drcihat » Cmt May 25, 2019 11:27 pm

Peki oturum icin ne zaman basvurmak mantikli? Hemen anmeldung esnasinda mi yoksa daha sonra mi?