Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanya Staj Vizesi

Turk ve Alman devlet daireleri: Turk Konsoloslugu'ndaki islemler, yabancilar dairesi, saglik sigortasi, isci vizesi, askerlik, ehliyet...
Berra Türk

Almanya Staj Vizesi

Mesaj gönderen Berra Türk » Pzt May 20, 2019 11:45 pm

Merhaba,
Benim yeşil pasaportum var ve 90 günü aşmayacak şekilde Almanya'da bir staj yapacağım. Fakat ücret alacağımdan ve yeşil pasaport turist vizesi diye geçtiğinden sıkıntı yaşar mıyım diye düşünüyorum. (İdata'ya gittiğimde vize başvurumu almadılar.). Şehre kayıt olurken ekstra bir izin gerekiyor mu? Almanya'dan ZAV vizesi geldiği halde?

amira

Re: Almanya Staj Vizesi

Mesaj gönderen amira » Sal May 21, 2019 11:51 am

Belki okumuşsunuzdur ama yine de paylaşmak istedim, yardımcı olabilir: https://tuerkei.diplo.de/blob/1794490/2 ... m-data.pdf

valonia

Re: Almanya Staj Vizesi

Mesaj gönderen valonia » Cmt Oca 09, 2021 8:55 pm

ZAV belgesi alabilen arkadaşlar geribildirim yapabilir mi? Ben de mezunum ve Erasmusla hibeli 6 ay gönüllü staj yapacağım. Ve bununla beraber staj yapacağım kurumla aramda en az asgari maaş alacağımı gösteren bir staj sözleşmem var. Erasmusla hibeli olmama rağmen mezun olduğum için bu sözleşme olmazsa ulusal vizeye başvurmayacağımı söylediler. Ve şimdide benden ZAV yoksa başvuru yok diyorlar. ZAV belgesinden sorumlu almanya federal iş ajansı web sitesinde Erasmuslu kişilerin buna ihtiyacı yok demiş. Ama belki mezuniyet durumu belki de staj sözleşmesinin varlığı bu belgeyi gerekli kılıyordur, bilmiyorum. İkinci kez vizeden döndüm. ZAV'ı halletmeye çalışıyorum. Bilginiz varsa aydınlatırsanız çok sevinirim.