Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Aufenthalt için Zullasung ısrarı

Turk ve Alman devlet daireleri: Turk Konsoloslugu'ndaki islemler, yabancilar dairesi, saglik sigortasi, isci vizesi, askerlik, ehliyet...
ugr.

Aufenthalt için Zullasung ısrarı

Mesaj gönderen ugr. » Cmt May 11, 2019 11:20 pm

Selamlar herkese,
Artık vaalla kafayı yemek üzereyim ya. Anlayabiliyorum kanunsal olarak bu belgeyi istiyorlsr ama yok arkadaş. Öyle bir belgeyi Üniversite vermiyor.
Istedikleri evrak Vorzulassung/ Bedingte Zulassung.
Ruhr üniversitesi bu belgeyi uzun zamandır vermediklerini söyledi aynı şekilde ilettim ama kadın diyor ki başka üniversiteden al diyor. Sordum diyorlarki başvuru döneminde değiliz ayrıca 4-6 hafta sürer. Bana mı böyle denk geliyor yoksa cidden bu sıkıntıyı nasıl çözüyorsunuz?

Ayrıca dil kursu belgemi götürdüm. Kadın şuand aktif olarak gidip gitmediğimi gösteren bir belge istedi. Fakat kurs bunu kurs bitiminde veriyor. Yani devamsızlık durumuyla ilgili olan belgeyi.

kenkogs

Re: Aufenthalt için Zullasung ısrarı

Mesaj gönderen kenkogs » Pzr May 12, 2019 3:01 am

bana da yeni memur denk geldi vize uzatımı için bedingte zulassung görmek istiyor . diyorum einschreiben yaptım ausweis ım var semester ticketi kullanıyorum yok ısrarla görmek istiyor. tamam okuldan aktuel bi tane alıp hertürlü götürücem ama bu ısrarı hiçbir mantık çerçevesine sığdıramıyorum.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzt May 13, 2019 6:21 pm

Lisansmi yoksa yüksek lisansmi yapacaksin? Almancan hangi seviyede? Hangi yabancilar dairesi?
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

ugr.

Mesaj gönderen ugr. » Sal May 14, 2019 12:52 pm

Physiker yazdı: Pzt May 13, 2019 6:21 pm Lisansmi yoksa yüksek lisansmi yapacaksin? Almancan hangi seviyede? Hangi yabancilar dairesi?
Lisans, B2 önümüzdeki ay bitecek, Duisburg Yabancılar dairesi.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Sal May 14, 2019 1:33 pm

Götten diye bir genc cocuk istemistir kesin. O sahis herkesde problem yaratmaya calisiyor. Duisburg-Essen e Uni assist üzerinden basvuru yapip 4-5 haftada ön kabul alabilirsin.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

ugr.

Mesaj gönderen ugr. » Sal May 14, 2019 1:38 pm

Physiker yazdı: Sal May 14, 2019 1:33 pm Götten diye bir genc cocuk istemistir kesin. O sahis herkesde problem yaratmaya calisiyor. Duisburg-Essen e Uni assist üzerinden basvuru yapip 4-5 haftada ön kabul alabilirsin.
Yok, bi bayan ilgileniyor ama anladığım kadarıyla ordakiler her şeyi kanundaki maddeye göre yapmaya çalışıyorlar. "Bloke hesaptaki para az gidip bunu 12 aylık yap. Kanunda 12den az olana aufenthaltserlaubnis veremem." demişlerdi. Amcamlar falan burda yaşiyor onlar bana garantör olcak diyip uzuncana uğraştıktan sonra o konuda anca ikna edebilmiştim.

ugr.

Mesaj gönderen ugr. » Prş Haz 06, 2019 2:40 am

Bugün Zulassungum olmadığı için eylülün sonuna kadar geçerli bir aufenthalt vereceğini söyledi. Eğer o zamana kadar bir Şartlı kabul belgesi veya üniversiteye kaydımı yaptırırsam daha uzun süreli verebileceğini söyledi. Sadece bilgi olarak yazayım dedim.