Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

GARANTORLUK BELGESİ MASRAFİ

Turk ve Alman devlet daireleri: Turk Konsoloslugu'ndaki islemler, yabancilar dairesi, saglik sigortasi, isci vizesi, askerlik, ehliyet...
Cemo375

GARANTORLUK BELGESİ MASRAFİ

Mesaj gönderen Cemo375 » Sal May 07, 2019 1:50 pm

Arkadaslar merhaba bana bir arkadasimin yakini Garantorluk belgesinde yardimci oldu ama isin sonunda 3000€ masraf cikti diyor sizce bunun dogru olma ihtimali nedir cunku yaninda goturmesi gereken belgeler belli nedir bunlar
Maasli calisan bu kisi
1- Maas Bordrosu
2- ev tapusu veya kira kontrati
3- pasaport

Yani bu isleri bilen birisi daha once garantoru olmus olan birisi bilgi verebilir mi 3000€ saka gibi geliyor bana

Kullanıcı avatarı
erennnsahin

Re: GARANTORLUK BELGESİ MASRAFİ

Mesaj gönderen erennnsahin » Sal May 07, 2019 1:55 pm

Garantörlük belgesi cikarma ücreti 25-30€ arasidir.Istenilen belgeleri almakta bir masraf gerektirmez.(ev tapusu,maas bordrosu falan)
Arkadasinin yakini seni baya yakin görmüs, anlasilan 3000€ ya ihtiyaci var.

Tegit etmek icin sende bu linke tiklayip, sonra Unterlagen/Gebühren kismina tiklayip en alt kismi okuyabilirsin. Orada görebilirsin Garantörlük belgesi(Verpflichtungserklärung) masrafini.

Örnek olarak Braunschweig daki Behörde,

https://www.braunschweig.de/vv/produkte ... aerung.php

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Re: GARANTORLUK BELGESİ MASRAFİ

Mesaj gönderen Physiker » Sal May 07, 2019 2:37 pm

Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com