Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanyada Überweisung (Havale) Nasıl Yapılır.

Turk ve Alman devlet daireleri: Turk Konsoloslugu'ndaki islemler, yabancilar dairesi, saglik sigortasi, isci vizesi, askerlik, ehliyet...
perdesizbass

Almanyada Überweisung (Havale) Nasıl Yapılır.

Mesaj gönderen perdesizbass » Sal Nis 23, 2019 2:14 am

Merhabalar arkadaşlar Berlindeyim, bu radiofunk vergisi + doktoro gittim onun faturası geldi. Bu miktarları ödemem için havale yapmam gerekiyor sanırım. Gönderilen zarflarda havale çeki var, iban numaları ve benim müşteri numaram yazıyor çekin üzerinde. Ama nasıl ve nereden ödeyeceğimi bilmiyorum.
1. Bu çekle kendi bankama gidip, buraya havale yapıcam deyip öylemi yaptırıyorum?
2. yoksa direk internet bankacılığından almanyadaki hesabımdan çekte yazan ibana havalemi yapıcam, eğer doğru yol bu ise benim parayı gönderdiğimi nereden anlayacaklar bunlar müşteri numaramı nereye yazacağım?

Tecrübesi olanlar bilgilendirirse sevinirim. Hemde diğer arkadaşlara yol gösterici olur.

Bilker

Re: Almanyada Überweisung (Havale) Nasıl Yapılır.

Mesaj gönderen Bilker » Sal Nis 23, 2019 4:35 pm

Direk banka kartini sokup otomata verilen hesap bilgilerini gireceksin veya internet bankaciligindan da havale edebilirsin.

perdesizbass

Re: Almanyada Überweisung (Havale) Nasıl Yapılır.

Mesaj gönderen perdesizbass » Cmt May 04, 2019 10:03 pm

yanıt için teşekkürler, ödeme yaparken havala kısmında Verwendungszweck varmış oraya müşteri numarası yazarak havale edince, üretler ödenmiş oluyormuş. Şaşırdım yani havaleleri tek tek kontrolmu ediyorlar kim ödemiş kim ödememiş diye :) enteresan