Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Okulun bitmesine yakin 1 yil CALISMADIGIM yerde is bulmak

Turk ve Alman devlet daireleri: Turk Konsoloslugu'ndaki islemler, yabancilar dairesi, saglik sigortasi, isci vizesi, askerlik, ehliyet...
pia

Okulun bitmesine yakin 1 yil CALISMADIGIM yerde is bulmak

Mesaj gönderen pia » Çrş Mar 13, 2019 11:42 pm

Merhaba arkadaslar,

Okuluma tezimi ve butun derslerimi verdim fakat professorlerin bunu okumasi yaklasik olarak 1 ay, okulun exmatriculation yapmasi da bir o kadar surecek.
Fakat soyle bir sorun var ki ben su anda is buldum ve iki hafta sonra baslayacak birini ariyorlar.

Bu durumda derslerim bittigi icin is arama/isci izni almam mumkun mudur tam olarak diplomam ve tez notum hazir olmasa da?

Aslinda arayip sordugumda isci vizesi verilmesinin 2 ay surecegini soylediler ve bu durumda bu is yeri beni asla ise almayacak, ben ise is arama vizesine degistirip oyle calismaya baslayip (kontrat icin) ondan sonra isci vizesine basvurup vuramayacagimi sordum ama is bulduysan onu veremeziz dediler de teknik olarak mantikli aslinda :/

Bir de is arama vizesi icin de bloke hesap gerekiyor mu? (Cunku buna butcem yetmeyecek asla :cry: )

Gercekten bu evrak isleri neden boyle uzun suruyor bilmiyorum...Boyle bir sey basina gelen oldu mu hic?