Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanya'da Vize Uzatma ve Lise Okuma

Turk ve Alman devlet daireleri: Turk Konsoloslugu'ndaki islemler, yabancilar dairesi, saglik sigortasi, isci vizesi, askerlik, ehliyet...
Fllanagan

Almanya'da Vize Uzatma ve Lise Okuma

Mesaj gönderen Fllanagan » Pzt Şub 04, 2019 10:25 pm

Merhaba arkadaşlar almanyda değişim yılı yapıyorum değişim öğrencisiyim ve temmuza kadar vizem var ama ben liseyi burda okuyup bitirmek istiyorum bir öğrenci yurdunda kalarak . Ama tek soeum şu auslendarsbehördeye gidip vizeyi uzatmak istiyorum desem neler isterler ? Aylık 700 euro olması gereken vi kapalı hesap falan diyen var bu doğru mu

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Re: Almanya'da Vize Uzatma ve Lise Okuma

Mesaj gönderen Staatsmann » Sal Şub 05, 2019 1:12 am

Merhaba

Türkiye’ye geri dönüp eğitim vizesine başvurmanı, bloke hesap açmanı ya da Almanya’dan garantör bulmanı isterler.
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

Wolf123

Mesaj gönderen Wolf123 » Sal Şub 05, 2019 3:58 am

Fllanagan yazdı: Pzt Şub 04, 2019 10:25 pm Merhaba arkadaşlar almanyda değişim yılı yapıyorum değişim öğrencisiyim ve temmuza kadar vizem var ama ben liseyi burda okuyup bitirmek istiyorum bir öğrenci yurdunda kalarak . Ama tek soeum şu auslendarsbehördeye gidip vizeyi uzatmak istiyorum desem neler isterler ? Aylık 700 euro olması gereken vi kapalı hesap falan diyen var bu doğru mu
Değişim öğrencisiyim derken? Yani nasıl almanyaya geldin? Şuan elindeki vize türü ne? Senin okulun mu yolladi yoksa başka programlarla mi geldin? Ne kadar süredir almanyadasin?

Fllanagan

Mesaj gönderen Fllanagan » Sal Şub 05, 2019 10:01 am

Staatsmann yazdı: Sal Şub 05, 2019 1:12 am Merhaba

Türkiye’ye geri dönüp eğitim vizesine başvurmanı, bloke hesap açmanı ya da Almanya’dan garantör bulmanı isterler.
Türkiye'ye geri dönersem vize almak gerçekten tam sıkıntı ... 2-3 ayda anca vize veriyorlar ben burda auslanderbehördeye gidip vize uzatmak istiyorum bu ne kadar zor ? Çünkü anmeldung için auslanderbehördeye gitmiştik kadın vize uzatıcaksanız şu kağıt dedi ve sadece 1 yaprak a4 verdi bu işlem bu kadar kolay mı ? O kağıdı yapmadık çünkü sadece anmeldunga gitmiştim

Fllanagan

Mesaj gönderen Fllanagan » Sal Şub 05, 2019 10:02 am

Wolf123 yazdı: Sal Şub 05, 2019 3:58 am Değişim öğrencisiyim derken? Yani nasıl almanyaya geldin? Şuan elindeki vize türü ne? Senin okulun mu yolladi yoksa başka programlarla mi geldin? Ne kadar süredir almanyadasin?
Austauschschüler ( exchange student ) değişim prpgramıyla geldim buraya okulum değil bireysel ben başvurdum 4 aydır burdayım temmuza kadar kalıcam

duisburger

Mesaj gönderen duisburger » Sal Şub 05, 2019 5:15 pm

Istisnai bir durum ve buna ancak Almanya da kaldigin sehrin yabancilar dairesinin insiyatifi karar verir.

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Sal Şub 05, 2019 6:10 pm

Kural bu, vize süren bitince eğitim vizesi için tekrar başvurman lazım Türkiye’de.
Bankada oldukça yüklü miktarda paran olursa belki bir ihtimal Almaya’da değiştirebilirsin.

Ama %99 ihtimalle Türkiye’den tekrar başvuru yapmanı isteyecekler.

Fllanagan

Mesaj gönderen Fllanagan » Sal Şub 05, 2019 6:16 pm

Staatsmann yazdı: Sal Şub 05, 2019 6:10 pm Kural bu, vize süren bitince eğitim vizesi için tekrar başvurman lazım Türkiye’de.
Bankada oldukça yüklü miktarda paran olursa belki bir ihtimal Almaya’da değiştirebilirsin.

Ama %99 ihtimalle Türkiye’den tekrar başvuru yapmanı isteyecekler.
Yalnız hocam ben türkiyeden 90 gün üzeri ulusal vize için başvurdum hiç banka hesabı istemediler yalnız tek istedikleri maaş bordrosu ailemin ve tapulardı ekonomik anlamda

Wolf123

Mesaj gönderen Wolf123 » Çrş Şub 06, 2019 10:55 pm

Fllanagan yazdı: Sal Şub 05, 2019 10:02 am Austauschschüler ( exchange student ) değişim prpgramıyla geldim buraya okulum değil bireysel ben başvurdum 4 aydır burdayım temmuza kadar kalıcam
Arkanda hangi program var? Rotary, Yfu, Afs? Yoksa daha bireysel bir şey mi?

Hypsia

Mesaj gönderen Hypsia » Cum Mar 08, 2019 4:47 pm

Fllanagan yazdı: Pzt Şub 04, 2019 10:25 pm Merhaba arkadaşlar almanyda değişim yılı yapıyorum değişim öğrencisiyim ve temmuza kadar vizem var ama ben liseyi burda okuyup bitirmek istiyorum bir öğrenci yurdunda kalarak . Ama tek soeum şu auslendarsbehördeye gidip vizeyi uzatmak istiyorum desem neler isterler ? Aylık 700 euro olması gereken vi kapalı hesap falan diyen var bu doğru mu
Bloke hezap isterler. Turkiyeden degil yabancilar dairesinden uzatacaksiniz almanyada.

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Prş May 23, 2019 3:25 am

Fllanagan yazdı: Sal Şub 05, 2019 6:16 pm Yalnız hocam ben türkiyeden 90 gün üzeri ulusal vize için başvurdum hiç banka hesabı istemediler yalnız tek istedikleri maaş bordrosu ailemin ve tapulardı ekonomik anlamda
Turistik vize oldugu icin normal belgeleri istemisler. Egitim vizesinde isler degisiyor. Bloke hesap, garantör ya da burs sart.