Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

vize uzatma, oturum?

Turk ve Alman devlet daireleri: Turk Konsoloslugu'ndaki islemler, yabancilar dairesi, saglik sigortasi, isci vizesi, askerlik, ehliyet...
almanyaerasmusss

vize uzatma, oturum?

Mesaj gönderen almanyaerasmusss » Cum Ara 28, 2018 3:57 am

Arkadaslar merhaba suan Almanyadayim erasmus icin. Basta bir donemlik kalmak istiyordum ancak suan uzatmaya karar verdim. Vizem martin ortasina kadar ve okulum subat gibi bitiyor. Ne zaman nasil islemlerime baslamaliyim? Vize mi uzatacagim yoksa oturum mu alicam? Birde subatta Turkiye'ye gidip mart basinda donsem burda islemlerimi yapsam olur mu vizemin bitmesine az kalmis oldugu icin sorun olur mu acaba? Kafam cok karisik yardimci olursaniz cok sevinirim.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Re: vize uzatma, oturum?

Mesaj gönderen Physiker » Cmt Ara 29, 2018 9:55 am

Simdiden basla islemlere. Vizenin son gününe kadar Almanya ya giris yapabilirsin sorun olmaz.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

aliaydn_n

Mesaj gönderen aliaydn_n » Pzr Ara 30, 2018 1:58 am

Merhaba ben istanbul Alman konsolosluğundan vizemi alırken Duisburg da akrabalarımın yanında kalacağımı söylemiştim o yüzden vizemin üstünse ABH:STV Duisburg yazıyor . Ama bazı sorunlardan dolayı potsdama geldim burda anmeldung yaptım burda yaşıyorum dil okuluma gidip geliyorum vizemi uzatmaya potsdamdaki yabancılar polisine gidince bir problem olur mu yani bana git Duisburg yabancılar polisinde uzat vizeni derler mi ? Cevabınız için şimdiden teşekkür ederim

aliaydn_n

Mesaj gönderen aliaydn_n » Pzr Ara 30, 2018 4:59 pm

Arkadaşlar lütfen biriniz cevaplayabilecek mi

aliaydn_n

Mesaj gönderen aliaydn_n » Pzr Ara 30, 2018 7:42 pm

Physiker yazdı: Cmt Ara 29, 2018 9:55 am Simdiden basla islemlere. Vizenin son gününe kadar Almanya ya giris yapabilirsin sorun olmaz.
Merhaba ben istanbul Alman konsolosluğundan vizemi alırken Duisburg da akrabalarımın yanında kalacağımı söylemiştim o yüzden vizemin üstünse ABH:STV Duisburg yazıyor . Ama bazı sorunlardan dolayı potsdama geldim burda anmeldung yaptım burda yaşıyorum dil okuluma gidip geliyorum vizemi uzatmaya potsdamdaki yabancılar polisine gidince bir problem olur mu yani bana git Duisburg yabancılar polisinde uzat vizeni derler mi ? Cevabınız için şimdiden teşekkür ederim

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzt Ara 31, 2018 2:05 am

Hayir bir problem olmaz.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com