Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Bölüm degisikligi hakkinda

Turk ve Alman devlet daireleri: Turk Konsoloslugu'ndaki islemler, yabancilar dairesi, saglik sigortasi, isci vizesi, askerlik, ehliyet...
veliaht

Bölüm degisikligi hakkinda

Mesaj gönderen veliaht » Sal Ara 18, 2018 4:26 pm

Arkadaslar merhaba, yaklasik üc bucuk senedir Almanya da dil ve Üniversite egitimime devam ediyorum. Bu asamaya kadar neredeyse her sey tastamamdi. Ancak bir su anda bir sorunum var;
3. sömestir Informatik ögrencisiyim, acikcasi egitim ve dersler gelmeden önce hayal ettigim gibi degil, ve de ne yazik ki ilerleyen dönemlerde bölüm cok daha zorlasacagi icin aslinda bana uygun bir bölüm olmadigini fark etmeye basladim. Yedek plani hazirlamaya basladim ama iyice bu plana odaklanmadan önce sormak istedigim bazi sorular var:
1- Yukarida belirttigim gibi okudugum bölüm Informatik, gecis yapmak istedigim bölüm ise Biyoloji. Bu bir sorun olusturur mu?
2-Su anda 3 sömestirimi okuyorum, ancak kurallarda 3. sömestirdan sonra bölüm degisikligi yapilamaz diyor, güncel olarak hala böyle mi?
3-Eger 3. sömestirdan sonra bölüm degisikligi kanunen yasak ise bunun hic bir olur tarafi yok mudur?
4-Bazi sitelerde ilk sene dersleri basari ile verilirse bölüm degisikligi yapilabilir bilgisini aldim, bu ne kadar dogrudur?

Simdiden tesekkür ederim, iyi forumlar.

Asdfg

Re: Bölüm degisikligi hakkinda

Mesaj gönderen Asdfg » Pzr Nis 28, 2019 12:46 am

Bölüme başladıktan itibaren 3 semester süren var eğer bu süre geçmişse değiştiremezsin diye bilgi vermişti bana memur ama şöyle bi durum var eğer 1 senedir bir yerde çalışıyorsan işçi oturumuna geçip rahatlıkla bölüm değiştirebilirsin, konuyla ilgili bilgi fotumda var