Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Oturum alirken bloke hesap

Turk ve Alman devlet daireleri: Turk Konsoloslugu'ndaki islemler, yabancilar dairesi, saglik sigortasi, isci vizesi, askerlik, ehliyet...
mupo

Oturum alirken bloke hesap

Mesaj gönderen mupo » Cum Kas 30, 2018 1:33 pm

Merhaba, benim vizem nisanda bitiyor ve subatta oturum almak icin randevum var. Ausländerbehörde'deki görevli 3 ay sonraki yani subattaki randevuma 8640€ paranin oldugu bir bloke hesapla gelmemi istedi. Kendisine acikladim vize icin Fintiba'da bloke hesabim var ama 3 ay sonra randevu zamani geldiginde 4 aylik parami kullanmis olucam diye. “Benim yapabilecegim bir sey yok, harcadigin 4 ayin parasini bloke hesaba geri yükleyeceksin, benim 12 aylik bloke para görmem gerekiyor“ dedi. Yani subattaki randevuma 12 aylik bloke hesapla gidip 2020 subatina kadar oturum alacagimi söyledi. Benim Fintiba hesabim Ekim2018 - Ekim2019 seklindeydi normalde ama adamin dedigine bakilirsa Subat2019 - Subat2020 istiyor bloke hesabi. Sonuc olarak benim Fintiba hesabima 4 ay daha ekletmem gerekecek, bunu yapiyorlar mi? Yapiyorlarsa bile bana Ausländerbehörde'nin verdigi formlarin birinde direkt banka tarafindan doldurulmali diyor bankanin Stempel basmasi gerekiyormus forma. Fintiba'nin oldugu sehirde degilim böyle bir seyi nasil yaptiracagim?

seth93

Re: Oturum alirken bloke hesap

Mesaj gönderen seth93 » Cum Kas 30, 2018 6:19 pm

Benim anlamadığım memur niye ille de 12 aylık para görmem lazım demiş, yani en az 1 senelik oturum veriliyor gibi bir anlam çıkıyor burdan. Normalde bankada olan miktarla orantılı olarak oturum izni almaya hakkın var diye biliyorum. Senin durumunda 8 ay olacak.

ozcartman

Mesaj gönderen ozcartman » Cmt Ara 01, 2018 3:44 pm

şu anda benim da kafam karıştı. D tipi 6 aylık dil kursu vizesi ile geldim ben de. 1 yıllık bloke hesabım var. 6 ay sonra uzatırken 6 aylık para kaldığı için 6 aylık mı verecekler yoksa yeniden 1 yıllık bloke hesap mı isteyecekler? Kesin bilgisi olan varsa aydınlatırsa sevinirim.

filmlovepenguin

Mesaj gönderen filmlovepenguin » Pzr Ara 02, 2018 1:03 am

mupo yazdı: Cum Kas 30, 2018 1:33 pm Merhaba, benim vizem nisanda bitiyor ve subatta oturum almak icin randevum var. Ausländerbehörde'deki görevli 3 ay sonraki yani subattaki randevuma 8640€ paranin oldugu bir bloke hesapla gelmemi istedi. Kendisine acikladim vize icin Fintiba'da bloke hesabim var ama 3 ay sonra randevu zamani geldiginde 4 aylik parami kullanmis olucam diye. “Benim yapabilecegim bir sey yok, harcadigin 4 ayin parasini bloke hesaba geri yükleyeceksin, benim 12 aylik bloke para görmem gerekiyor“ dedi. Yani subattaki randevuma 12 aylik bloke hesapla gidip 2020 subatina kadar oturum alacagimi söyledi. Benim Fintiba hesabim Ekim2018 - Ekim2019 seklindeydi normalde ama adamin dedigine bakilirsa Subat2019 - Subat2020 istiyor bloke hesabi. Sonuc olarak benim Fintiba hesabima 4 ay daha ekletmem gerekecek, bunu yapiyorlar mi? Yapiyorlarsa bile bana Ausländerbehörde'nin verdigi formlarin birinde direkt banka tarafindan doldurulmali diyor bankanin Stempel basmasi gerekiyormus forma. Fintiba'nin oldugu sehirde degilim böyle bir seyi nasil yaptiracagim?
Burası hangi şehir acaba?

mupo

Mesaj gönderen mupo » Pzt Ara 03, 2018 12:45 am

seth93 yazdı: Cum Kas 30, 2018 6:19 pm Benim anlamadığım memur niye ille de 12 aylık para görmem lazım demiş, yani en az 1 senelik oturum veriliyor gibi bir anlam çıkıyor burdan. Normalde bankada olan miktarla orantılı olarak oturum izni almaya hakkın var diye biliyorum. Senin durumunda 8 ay olacak.
Zaten ben de bunu söyledim kendisine. Iyi o zaman tekrar gel sana 6 aylik kagit yazayim dedi. Simdilik bana verdigi kagitta ismim yazili ve bloke hesabimda 8000 küsür Euro oldugunu göstermem gerektigi yazili. 6 aylik olarak yazmasini istemek icin tekrar gitmem gerekecek sanirim. Olay parada da degil tamam 8 bin göstereyim parayi ekleyeyim sorun yok bütcem var, ama verdigi form gibi kagidin alt kismini bankanin doldurmasi gerekiyor ve banka Stempeli istiyor. Fintibayla bunu nasil yapacagimi cözemedim.

ozcartman

Mesaj gönderen ozcartman » Pzt Ara 03, 2018 10:02 pm

mupo yazdı: Pzt Ara 03, 2018 12:45 am Zaten ben de bunu söyledim kendisine. Iyi o zaman tekrar gel sana 6 aylik kagit yazayim dedi. Simdilik bana verdigi kagitta ismim yazili ve bloke hesabimda 8000 küsür Euro oldugunu göstermem gerektigi yazili. 6 aylik olarak yazmasini istemek icin tekrar gitmem gerekecek sanirim. Olay parada da degil tamam 8 bin göstereyim parayi ekleyeyim sorun yok bütcem var, ama verdigi form gibi kagidin alt kismini bankanin doldurmasi gerekiyor ve banka Stempeli istiyor. Fintibayla bunu nasil yapacagimi cözemedim.
zaten o an memurun yanındasınız neden tekrar gel dedi acaba? sürecinizden haberdar ederseniz sevinirim zira benim şimdilik vize uzatma gibi bir durumum olmasa bile, olacağı zaman deneyimleriniz benim ve herkesin işine yarayabilir diye düşünüyorum.

Bu arada bilgisi olan arkadaşlar yanıtlayabilirse aydınlanmış oluruz: 6 aydan sonra, 6 ay uzatmak için hesapta 6 aylık para kalması yeterli değil midir? Yeniden 1 sene istenir mi?

mupo

Mesaj gönderen mupo » Çrş Ara 05, 2018 2:41 pm

ozcartman yazdı: Pzt Ara 03, 2018 10:02 pm zaten o an memurun yanındasınız neden tekrar gel dedi acaba? sürecinizden haberdar ederseniz sevinirim zira benim şimdilik vize uzatma gibi bir durumum olmasa bile, olacağı zaman deneyimleriniz benim ve herkesin işine yarayabilir diye düşünüyorum.

Bu arada bilgisi olan arkadaşlar yanıtlayabilirse aydınlanmış oluruz: 6 aydan sonra, 6 ay uzatmak için hesapta 6 aylık para kalması yeterli değil midir? Yeniden 1 sene istenir mi?
Bana da cok tuhaf geldi gercekten.

Sizin sordugunuz soruya gelirsek, 6 aylik para olmasi 6 aylik oturuma yetiyor diye biliyorum. Eger 1 senelik isterse 1 senelik uzatacaktir demek. Benim görüstügüm adamin 12 aya takik olusunu anlamadim acikcasi.