Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanya'ya geldik peki sonra?

Turk ve Alman devlet daireleri: Turk Konsoloslugu'ndaki islemler, yabancilar dairesi, saglik sigortasi, isci vizesi, askerlik, ehliyet...
ozcartman

Almanya'ya geldik peki sonra?

Mesaj gönderen ozcartman » Çrş Kas 28, 2018 8:52 pm

Herkese merhaba. Dün itibari ile Almanya'ya geldim. Forumda araştırma yapmama rağmen bazı soruların yanıtlarını bulamadım. Banka hesabımı N26'dan açtırdım. Telefon hattımı da aldım. Şu an geçici bir yerde kalıyorum. Yabancılar dairesine gidip ben geldim diye bilgi vermeme gerek var mı? Var ise ne kadar sürede yapmalıyım bunu? Bugün telefonda yabancılar dairesi 3 ay içerisinde ikamet kaydı yaptırmam gerektiğini söyledi ancak forumda 2 hafta içinde yapılmalı yazıyor bir başlıkta. Kesin bir bilgiye sahip olanlar aydınlatabilirlerse sevinirim. Almanya'ya geldik sırayla ne kadar süre içinde neler yapılmalı?

ozcartman

Re: Almanya'ya geldik peki sonra?

Mesaj gönderen ozcartman » Çrş Kas 28, 2018 9:13 pm

bu arada 6 aylık vize ile üniversiteye bağlı olmayan dil kursuna kayıt yaptırarak geldim.

filmlovepenguin

Re: Almanya'ya geldik peki sonra?

Mesaj gönderen filmlovepenguin » Pzr Ara 02, 2018 1:08 am

ozcartman yazdı: Çrş Kas 28, 2018 9:13 pm bu arada 6 aylık vize ile üniversiteye bağlı olmayan dil kursuna kayıt yaptırarak geldim.
Ilk 1 ayda yapılmalı diye biliyorum. Gecici adresle olabilir mi diye baslik acilmisti, oraya da bir bakin derim.