Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Abschiebung

Turk ve Alman devlet daireleri: Turk Konsoloslugu'ndaki islemler, yabancilar dairesi, saglik sigortasi, isci vizesi, askerlik, ehliyet...
Kullanıcı avatarı
RtnCbk

Abschiebung

Mesaj gönderen RtnCbk » Çrş Kas 28, 2018 11:18 am

Merhaba arkadaşlar,
Az önce vizemi uzatmak için Rathaus'a gittim. Bir sonraki sene için (Wintersemester 2019) kayıt yapabileceğimi söyledim fakat vizemi uzatmayı reddettiler(ocağa kadar başlamam lazımmış.). 2 hafta içinde vizem bitiyor ve Türkiye'ye dönüp en başından tekrar başvurmamı söylediler. (Bu benim için hem vakit hem para ve hem de Almanca bilgi kaybına neden olacak.)
-DSH1 belgem var ve Informatik için istediğim bir yerde eğitime başlayabiliyorum fakat 2019'u beklemem lazım. (DSH belgem 07.11.2018 tarihinde elime ulaştı.)
-2017 Mart ayından beri Almanya'dayım. (Dolayısı ile 2 sene sürem olduğunu söyledim, hayır dedi. Belgelerime bakmadı bile.)
Ayrıca orada çalışan kadın dediklerime pek kulak asmadan, süren bitti vs. dedi.
"Hepimiz yıldız tozuyuz."

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Re: Abschiebung

Mesaj gönderen Physiker » Çrş Kas 28, 2018 12:15 pm

Gecmis olsun. Bi an önce ikameti baska bir sehire aldirmaya calisin ve bu sayede biraz zaman kazanmis olursunuz. Daha sonra DSH-1 ile yaz dönemi informatik bölümüne kabul veren bir üniversite bulup kayit olun, sonra oturum uzatilir.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

Kullanıcı avatarı
RtnCbk

Mesaj gönderen RtnCbk » Çrş Kas 28, 2018 12:44 pm

Physiker yazdı: Çrş Kas 28, 2018 12:15 pm Gecmis olsun. Bi an önce ikameti baska bir sehire aldirmaya calisin ve bu sayede biraz zaman kazanmis olursunuz. Daha sonra DSH-1 ile yaz dönemi informatik bölümüne kabul veren bir üniversite bulup kayit olun, sonra oturum uzatilir.
Cevabınız için teşekkürler Gürkan hocam, son çare olarak o görülüyor. Bu arada Rathaus ile tekrar görüştük, herhangi bir kursa kaydım olmadığı için vizemi uzatmamışlar. Bugün gidip bir almanca kursuna kayıt yapacağım. Intensivkurs olması şart mı?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Çrş Kas 28, 2018 6:58 pm

Evet sart, haftalik en az 18 ders saati vermesi gerekiyor. Bu durumda yine en fazla 3 aylik fixion verirler ve yaz dönemine yine bir kabul belgesi isterler.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

Kullanıcı avatarı
RtnCbk

Mesaj gönderen RtnCbk » Çrş Kas 28, 2018 8:52 pm

Physiker yazdı: Çrş Kas 28, 2018 6:58 pm Evet sart, haftalik en az 18 ders saati vermesi gerekiyor. Bu durumda yine en fazla 3 aylik fixion verirler ve yaz dönemine yine bir kabul belgesi isterler.
Peki burada kalacağım süre boyunca (sanırsam mayıs ayında okula başvurabiliyorum.) başka şekilde kalamaz mıyım? (Garantör bulma veya hesaba para yatırma vs.)

Kullanıcı avatarı
RtnCbk

Mesaj gönderen RtnCbk » Pzt Ara 03, 2018 6:40 pm

Gelişme:
Uniassist'e DSH sonucumu gönderdim. Ardından SoSe 2019 için bir üniversiteye başvurdum(NC ve Zulassungfrei). Üniversite kaydına dair uni-assist üzerinden çıktı aldım. Gerekli başvuru ücretini uni-assiste havale ettim.(75 Euro)

Yarın tekrar görüşmeye gideceğim. Vize mi uzatırlar mı sizce?

kiss25

Mesaj gönderen kiss25 » Pzt Ara 03, 2018 8:44 pm

RtnCbk yazdı: Pzt Ara 03, 2018 6:40 pm Gelişme:
Uniassist'e DSH sonucumu gönderdim. Ardından SoSe 2019 için bir üniversiteye başvurdum(NC ve Zulassungfrei). Üniversite kaydına dair uni-assist üzerinden çıktı aldım. Gerekli başvuru ücretini uni-assiste havale ettim.(75 Euro)

Yarın tekrar görüşmeye gideceğim. Vize mi uzatırlar mı sizce?
belki fiktion verirler kisa süreli
Arkadaslar ben erkegim =)

Kullanıcı avatarı
RtnCbk

Mesaj gönderen RtnCbk » Pzt Ara 03, 2018 9:13 pm

kiss25 yazdı: Pzt Ara 03, 2018 8:44 pm belki fiktion verirler kisa süreli
Herhangi bir vize verseler yeter durumundayım. :) Çarşamba günü bitiyor vize.

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Çrş Ara 05, 2018 2:58 am

Bol sans, gelismeleri bekliyoruz!
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

Kullanıcı avatarı
RtnCbk

Mesaj gönderen RtnCbk » Çrş Ara 05, 2018 11:36 am

Staatsmann yazdı: Çrş Ara 05, 2018 2:58 am Bol sans, gelismeleri bekliyoruz!
Vizem ocak ayının sonuna kadar uzatıldı. Okul kaydının sonucu (Einschreibung) Ocak ayında gelecek dedim fakat Şubat-Mart arası gelecekmiş. Yanlış söyledim yani. :/ Tekrar uzatmaya gidince sorun yaratır mı bu durum?

Bu stressli kısa süreli dönemi de atlattık. :) Hepinize çok çok teşekkür ederim. Vizem uzatıldı.

Kullanıcı avatarı
dabadee

Mesaj gönderen dabadee » Çrş Ara 05, 2018 8:39 pm

RtnCbk yazdı: Çrş Ara 05, 2018 11:36 am Vizem ocak ayının sonuna kadar uzatıldı. Okul kaydının sonucu (Einschreibung) Ocak ayında gelecek dedim fakat Şubat-Mart arası gelecekmiş. Yanlış söyledim yani. :/ Tekrar uzatmaya gidince sorun yaratır mı bu durum?

Bu stressli kısa süreli dönemi de atlattık. :) Hepinize çok çok teşekkür ederim. Vizem uzatıldı.
Hayırlı olsun :)