Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Yabancılar şubesinde anmeldung

Turk ve Alman devlet daireleri: Turk Konsoloslugu'ndaki islemler, yabancilar dairesi, saglik sigortasi, isci vizesi, askerlik, ehliyet...
baturcildam

Yabancılar şubesinde anmeldung

Mesaj gönderen baturcildam » Pzr Eyl 09, 2018 6:37 pm

Stralsunda geldim ordnungsamt ta ikanetgah kaydımı yaptırdım okula kayd oldum banka ve sigorta yaptırdım.yabancılar dairesine anmeldung için zaman varmı 2 hafta gibi vizem 28 subat 2019 da dolacak daha sonra gidip hem anmeldung yapıp hemde oturum kartı için randevu alsam olur mu

burak0992

Re: Yabancılar şubesinde anmeldung

Mesaj gönderen burak0992 » Pzr Eyl 09, 2018 7:59 pm

zaten ikametgah anmeldung demek. (meldebestaetigung) bu kağıdı aldıysan oturum randevunu 28 şubattan 1 hafta öncesine al yeterli olur
Be different,make a difference...

filmlovepenguin

Mesaj gönderen filmlovepenguin » Prş Eki 11, 2018 11:24 am

burak0992 yazdı: Pzr Eyl 09, 2018 7:59 pm zaten ikametgah anmeldung demek. (meldebestaetigung) bu kağıdı aldıysan oturum randevunu 28 şubattan 1 hafta öncesine al yeterli olur
-Ben de ayni islemleri yaptim. ABH‘ye su anda kesin gerek yok degil mi?
-Bir de bloke hesaptaki paranin bir kismini kullanmis olacagiz o zamana kadar. Atiyorum 6-7 aylik parayla oturum uzatmaya basvursam sorun olmaz demi?(okuduguma gore para miktari degil fintibanin belgeleri sorun olabiliyor)
-Son olarak bana oturumla alakali o belge disinda kart falan verilmedi. Diger schengen ülkelerine giris-cikista sorun olur mu? (Pasaportta sadece ulusal ögrenci vizesi var cunku)

Gbrjackson

Mesaj gönderen Gbrjackson » Cum Eki 12, 2018 3:23 am

filmlovepenguin yazdı: Prş Eki 11, 2018 11:24 am -Ben de ayni islemleri yaptim. ABH‘ye su anda kesin gerek yok degil mi?
-Bir de bloke hesaptaki paranin bir kismini kullanmis olacagiz o zamana kadar. Atiyorum 6-7 aylik parayla oturum uzatmaya basvursam sorun olmaz demi?(okuduguma gore para miktari degil fintibanin belgeleri sorun olabiliyor)
-Son olarak bana oturumla alakali o belge disinda kart falan verilmedi. Diger schengen ülkelerine giris-cikista sorun olur mu? (Pasaportta sadece ulusal ögrenci vizesi var cunku)
-Yok.
-Olur. Para miktarını tamamlamanı isteyebilirler, ya da 720€ hesaplayıp kaç aylık varsa ona göre verebilirler.
-Olmaz. Girip çıkabilirsin.