Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Sorachvisum ile Turkiye ziyareti ve oturum alma

Turk ve Alman devlet daireleri: Turk Konsoloslugu'ndaki islemler, yabancilar dairesi, saglik sigortasi, isci vizesi, askerlik, ehliyet...
Bordeaise

Sorachvisum ile Turkiye ziyareti ve oturum alma

Mesaj gönderen Bordeaise » Cmt May 19, 2018 11:45 am

Merhabalar

Suan 5 aylik sprachvisum ile 1 aydir ile Almanyadayim. Geldigimde anmeldung yaptirmistim. Dil kursum bu 5 ayin icinde bitecek fakat ben mesleki sinavlara girmek niyetindeyim. Bu nedenle vizemi uzattirmak istiyorum. Bunun icin oturum iznine mi basvurmam gerekiyor? Gostermelik bir dil kursu kaydiyla uzatma mumkun mudur veya sertifika sinavina kaydolmak da yeterli olur mu?

Ikinci sorum ise d tipi multi girisli vizeyle dedigim gibi sadece anmeldung yaptirmis olarak oturum iznim olmadan turkiyeye gidip gelirsem bir problem yasar miyim?

Simdiden tesekkur ederim.

TRueS

Re: Sorachvisum ile Turkiye ziyareti ve oturum alma

Mesaj gönderen TRueS » Cmt May 19, 2018 6:28 pm

D tipi multi vizeniz varsa gidis gelislerde bir sorun olmaz.
Diger sorunuz hakkinda malumat sahibi degilim, bilen biri cevaplar saniyorum.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Sal May 22, 2018 10:10 am

Normal sartlarda dil kursu vizesi ile maximum 9 ay Almanya da kalabiliyorsun.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

Bordeaise

Mesaj gönderen Bordeaise » Çrş Haz 20, 2018 3:09 pm

Physiker yazdı: Sal May 22, 2018 10:10 am Normal sartlarda dil kursu vizesi ile maximum 9 ay Almanya da kalabiliyorsun.
Randevu alma asamasinda kafam karisti yardimci olabilirseniz cok sevinirim.
Sprachvisum ile buradayim ve vizem 5 aylik agustos basinda bitiyor. Simdi uzatmak icin randevu olusturacagim. Amacim uzatip bir sure daha dil kursu yapip ardindan staj yeri bulmak. Randevu seceneklerinden „Visum -> Besuchsvisum verlängern“ ve „Aufenthaltserlaubnis“ hangisini secmem dogru olucaktir?

Bordeaise

Mesaj gönderen Bordeaise » Prş Haz 28, 2018 7:43 pm

Hali hazirda bir dil kursuna devam ediyorum. Vizem Sprachvisum ve dil kursu kaydimla vize uzatmak istiyorum. Gittigim kurs pahali oldugundan daha uygun fiyatli bir kurs ayarlamayi dusunuyorum. Cunku niyetim kursa devam etmekten ziyade denklik sinavlarina hazirlanmak. Kurs degisimi vize uzatmada problem olur mu?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Cum Haz 29, 2018 1:53 pm

Bordeaise yazdı: Prş Haz 28, 2018 7:43 pm Hali hazirda bir dil kursuna devam ediyorum. Vizem Sprachvisum ve dil kursu kaydimla vize uzatmak istiyorum. Gittigim kurs pahali oldugundan daha uygun fiyatli bir kurs ayarlamayi dusunuyorum. Cunku niyetim kursa devam etmekten ziyade denklik sinavlarina hazirlanmak. Kurs degisimi vize uzatmada problem olur mu?
Hayir olmaz.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com