Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Deutsche Rentenversicherung nedir ?

Turk ve Alman devlet daireleri: Turk Konsoloslugu'ndaki islemler, yabancilar dairesi, saglik sigortasi, isci vizesi, askerlik, ehliyet...
kiss25

Deutsche Rentenversicherung nedir ?

Mesaj gönderen kiss25 » Çrş Nis 25, 2018 10:18 pm

Arkadaslar merhaba , bana dün bir posta geldi Deutsche Rentenversicherung 'tan üzerinde Versicherungsnummer diye numarami bildirmisler ve kagidinin ortasinda da Sozialversicherungsausweis yazip yine altina ismim soy ismim versicherungsnummer yaziyor. Almanca aciklamasi var bu yazi ile size sahsi sigorta numarinizi bildiriyoruz diye basliyor yazinin ortasinda da sosyal sigorta kimlik kartinizi iceren yazi kaybolacak olursa lütfen hastalik sigorta kurumunuza müracaat ediniz size yeni bir belge temin edilecektir diye aciklamalar var. Bu ayin basinda TK'dan sigorta yaptirmistim bununla baglantili olarak gelen bir sey mi ? Yoksa emeklilik sigortasiyla ilgili bir kagit durduk yere bana neden gelir ? Bilen biri yardimci olursa cok sevinirim simdiden tesekkürler
Arkadaslar ben erkegim =)

Kullanıcı avatarı
welly275

Re: Deutsche Rentenversicherung nedir ?

Mesaj gönderen welly275 » Çrş Nis 25, 2018 11:41 pm

normal prosedür. sosyal güvenlik numaran gelmis. sakla dursun. özellikle calisma hayatinda gerekli. is yeri senden ister

kiss25

Re: Deutsche Rentenversicherung nedir ?

Mesaj gönderen kiss25 » Çrş Nis 25, 2018 11:56 pm

Tesekkürler welly , bu arada derslere basladim informationsmanagementte pek sikinti yok ama verteilte systeme her hafta zorlasarak gidiyor bakalim sonu nasil olcak :D
Arkadaslar ben erkegim =)