Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanya'ya gelmeden önce tecil yaptırmamak

Turk ve Alman devlet daireleri: Turk Konsoloslugu'ndaki islemler, yabancilar dairesi, saglik sigortasi, isci vizesi, askerlik, ehliyet...
MoYk_

Almanya'ya gelmeden önce tecil yaptırmamak

Mesaj gönderen MoYk_ » Çrş Nis 25, 2018 6:27 pm

Arkadaşlar mezun olduktan sonra tecil yaptırmayı unutup Almanya'ya geldim. Temmuzda mezun olmuştum eylülden beri Almanyadayım, önümüzdeki ay Türkiye'ye gideceğim eğer yoklama kaçağıysam belgelerim hazır ama bakaya durumunu tam anlamadım:

- İnternette sevk işlemleri yapıldıktan sonra askere gitmeyenler için bakaya yazıyor bu durumda benimle bir alakası var mı? Ben muayene vs olmadan, askerlik şubesine bi kere bile gitmeden Almanyaya geldim. Bu durumda para cezası dışında bir sıkıntı yaşar mıyım?

Not: Konsolusluktan halledemedim zaten gideceğim için tekrar memurlarla uğraşmak istemiyorum. Askerlik şubesini de arayacağım ama emin olmak istedim yine de tecrübeli arkadaşlar varsa, tek takıldığım nokta şu an yoklama kaçağı mıyım bakaya mı kaldım

kiss25

Re: Almanya'ya gelmeden önce tecil yaptırmamak

Mesaj gönderen kiss25 » Çrş Nis 25, 2018 7:29 pm

bildigim kadariyle e devletten askerlik durumuna bakabiliyorsun eger okuyorsan dil kursunda oluyor mu bilmiyorum ama konsolosluktan ögrenci dosyasi actirip tecil ettirebiliyorsun ama tabi onun icinde kacak durumuna düsmemis olman gerekiyor galiba emin degilim
Arkadaslar ben erkegim =)

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Çrş Nis 25, 2018 8:57 pm

bakaya bildigim kadariyla celp islemlerini yaptirmayan oluyo. celp islemleri yapildiktan sonra asker kacagi olunuyo olsa gerek. belki ben yanlis biliyorumdur ikisi icin de bakaya deniyo olabilir.

lisanstan veya lise mezunuysan son yoklama yapiliyo. onu yaptirdigin vakit dilersen lisansta 2 sene lisede 1 sene talebe bagli tecil hakkin var. bence yoklama kacagisindir ama arayip sor derim.

memurlarla ugrasmak yerine para cezasi ödemeyi göze almak ayri bir lüks :)

MoYk_

Mesaj gönderen MoYk_ » Çrş Nis 25, 2018 9:08 pm

welly275 yazdı: Çrş Nis 25, 2018 8:57 pm bakaya bildigim kadariyla celp islemlerini yaptirmayan oluyo. celp islemleri yapildiktan sonra asker kacagi olunuyo olsa gerek. belki ben yanlis biliyorumdur ikisi icin de bakaya deniyo olabilir.

lisanstan veya lise mezunuysan son yoklama yapiliyo. onu yaptirdigin vakit dilersen lisansta 2 sene lisede 1 sene talebe bagli tecil hakkin var. bence yoklama kacagisindir ama arayip sor derim.

memurlarla ugrasmak yerine para cezasi ödemeyi göze almak ayri bir lüks :)
Lüks değil konsolosluğa toplam 6-7 kere gittim en son gittiğimde memur google'a yedek subay işlemleri yazdı daha sonra captcha kodu çıkınca bugünlerde saldırı çok diyip googleı kapattı :geek: Oradan oraya koşturmalarından bıktım zaten gidiyorum 2 haftalığına Türkiye'de halledip kurtulayım artık dert oldu başıma.

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Çrş Nis 25, 2018 9:24 pm

zaten kalifiye adam olsa memur olmaz :) neyse o memurla konusurken o daha iyi biliyo olarak degil, kendin daha iyi biliyon olarak konusacaksin. cogu konsolosluk randevu sistemine gecti. randevu alip git actir ögrenci dosyani kurtul. türkiyedeki askerlik subesinin islemini yapip yapmayacagi garanti degil, malum adresin yurtdisi olarak kayitlidir heralde

uziuzi

Mesaj gönderen uziuzi » Çrş Oca 23, 2019 5:06 pm

Benzer bir durumum var benim de Ocakta mezun olduğum için lisans tecili yaptırmadım o yüzden Şubata kadar tecilli er olarak gözüküyorum. Master tecili için yedek subay olmam onun için de muayene olmam gerekiyor.

Siz nasıl hallettiniz? Ben ya burada bir doktor bulacağım veya daha kolay oluyorsa Mart'ta Türkiye'ye gittiğimde halledeceğim.

cvkogz

Mesaj gönderen cvkogz » Çrş Oca 23, 2019 8:13 pm

Muayene sorun oluyor, gelmeden yaptırın. Buradan muayene kabul olmuyor.