Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Oturdugum Adresden Abmeldung Yapma ve Intenet Kontratını Iptal Etme

Turk ve Alman devlet daireleri: Turk Konsoloslugu'ndaki islemler, yabancilar dairesi, saglik sigortasi, isci vizesi, askerlik, ehliyet...
Bilu1

Oturdugum Adresden Abmeldung Yapma ve Intenet Kontratını Iptal Etme

Mesaj gönderen Bilu1 » Cmt Nis 07, 2018 1:44 pm

Ben şuan bir WG'de ekim 2017 beri ikametkah ediyorum. Ve 20 gün sonra adres değişikliği yapacağım. Bu ev için internet falan almıştım sonra teknik sorundan dolayı hiç kullanamadım ama 200€ yakın ödeme yaptım. Ev arkadaşlarım başta ev değişikliği durumunda interneti alacaklarını söylemişlerdi ama şuan onların yeni bulduğu evde internet olduğu için almayacaklarını söylediler. Internet firmasına teknik sorundan ötürü interneti hiç kullanamadığımi bunu sürekli bildirmeme rağmen çözülmediğini falan yazıp derhal kontrati iptal etmek istediğimi hatta ödediğim paradan da 140€'ya yakınını geri talep ettiğimi yazdim. Ama kabul etmeyedebilirler. Çünkü internet firmasını dün aradığımda teknik bir sorun gözükmüyor demişlerdi. Benim sorunla ilgili başvurumu silmişler galiba. Elimde bir takım yazışmalar var ve bu hatadan dolayi indirim almıştım bunları kanıt olarak yolladim cevap bekliyorum ama internet firmasının kabul edeceğini sanmıyorum. Yani internetti kullanamiyorum aralik ayindan beri surekli bildirdim 8 kere teknik servis geldi en son mart ayinda hatamizdan dolayi ozur dileriz iste indirim yaptik vs dediler hemen düzelteceğiz dediler ancak duzeltilmedi ve son aradığımda sorun falan yok siz internete girerken anmeldung ayarlarından şifrenizi ayarlamamışsınız dediler. Yani sorun kayitlarini silmisler ve suan hata benim anmeldung yapmamis olmam olarak geçmiş ki aralik ayinda yapmistim her şeyi. Acaba kanıtları kabul ederler mi yani sonuçta indirim bile verdiler hatalarını kabul etmis sayiliyorlar. Ama ikıncı yol olarak da aklıma abmeldung yapıp turkiyeye dönüyorum deyip çıkma olayı geldi. Ama abmeldung sırasında bir oturum iznim ya da okulum vs tehlikeye girer mi? Sadece 15 günlüğüne hiç bir yerde kaydım olmasa sonra başka şehrin rathaus'a kayıt yaptirsam. Ne gibi sorunla karşılaşırım? Bide internet firmasını ülkeyi terk ettiğime inandırabilir miyim? Çünkü abmeldung kağıdında nedeni olarak ülkeden çıkış yazması mi gerekiyor? Ya da şu internet kontratından çıkış yapmak için başka yolum var mi?

John

Re: Oturdugum Adresden Abmeldung Yapma ve Intenet Kontratını Iptal Etme

Mesaj gönderen John » Cmt Nis 07, 2018 4:08 pm

Allah yardımcın olsun, Almanya'ya geldin geleli çilen bitmedi. Yok ev sahibi yok internet şirketi. İnşallah en kısa zamanda işlerin yoluna girer.

Bilu1

Mesaj gönderen Bilu1 » Cmt Nis 07, 2018 4:46 pm

John yazdı: Cmt Nis 07, 2018 4:08 pm Allah yardımcın olsun, Almanya'ya geldin geleli çilen bitmedi. Yok ev sahibi yok internet şirketi. İnşallah en kısa zamanda işlerin yoluna girer.
Teşekkür ederim. Şuan ben alman medeni kanunu (Bürgerlisches Gesetztbuch) ilgili maddelerini neredeyse hatim ettim. Kiracı hakları vs. Ilerde eğer her şeyi düzgün bir biçimde halledebilirsem, 'Almanyadaki kira hukuku, kiraci olark haklarimiz ve sorumluluklarımız" diye başlık açıp insanları bu konuda bilgilendirebilirim. Ama önce bu WG'ye ait her sorundan bir kurtulup öğrenci yurduna geçiyim sonra baştan sona anlatacağım her şeyi.

technonur

Mesaj gönderen technonur » Cum Nis 20, 2018 5:15 pm

tasindiginiza dair belgeyi (ummeldebescheinigung) u firmaya faxlayin onlar yeni adresinize hizmet verebiliyorsalar eger hizmeti orada almak zorundasin eger ki hizmet veremiyorlarsa sözlesmeni iptal edebilirsin.

Bilu1

Mesaj gönderen Bilu1 » Cum Nis 20, 2018 11:38 pm

technonur yazdı: Cum Nis 20, 2018 5:15 pm tasindiginiza dair belgeyi (ummeldebescheinigung) u firmaya faxlayin onlar yeni adresinize hizmet verebiliyorsalar eger hizmeti orada almak zorundasin eger ki hizmet veremiyorlarsa sözlesmeni iptal edebilirsin.
Şimdi durum şu ben öğrenci yurduna geçiyorum. Yurtta internet var. Ama aynı zamanda 1&1'in sitesinde de internet baglatilabilir olarak gözüküyor da nereye bağlayacaklar. Yani ben sadece oda kiraladım odamda internet girişi yok (yani yurdun sitesinden baktım odada internet girişi olduğu yazmıyordu ama telefon olduğu yazıyordu da o internet girişi sayılıyor mu emin değilim ama ne alaka odada telefon varmış telefon girişi falan yazmıyorki.) koridorda internet girişi varsa da bu beni bağlamaz çünkü sözleşmede oda kiraladım. Ancak 1&1 ile iletişime geçemiyorum durumu anlatan bir mail attım bana gelen cevap aynen şu Rathaus'dan Abmeldung Bescheiningun ya da okuldan alınmış auslandsemester belgesini posta yoluyla yollayın diyorlar. Ee ben maille öğrenci yurduna geçeceğimi ve yeni kiraladiğim odada internet girişi olmadığını yazdım sözleşmeyi yolladim adamlar bunun nesini yanlış anlamış bilmiyorum.

kiss25

Mesaj gönderen kiss25 » Cmt Nis 21, 2018 1:51 am

Bilu1 yazdı: Cum Nis 20, 2018 11:38 pm Şimdi durum şu ben öğrenci yurduna geçiyorum. Yurtta internet var. Ama aynı zamanda 1&1'in sitesinde de internet baglatilabilir olarak gözüküyor da nereye bağlayacaklar. Yani ben sadece oda kiraladım odamda internet girişi yok (yani yurdun sitesinden baktım odada internet girişi olduğu yazmıyordu ama telefon olduğu yazıyordu da o internet girişi sayılıyor mu emin değilim ama ne alaka odada telefon varmış telefon girişi falan yazmıyorki.) koridorda internet girişi varsa da bu beni bağlamaz çünkü sözleşmede oda kiraladım. Ancak 1&1 ile iletişime geçemiyorum durumu anlatan bir mail attım bana gelen cevap aynen şu Rathaus'dan Abmeldung Bescheiningun ya da okuldan alınmış auslandsemester belgesini posta yoluyla yollayın diyorlar. Ee ben maille öğrenci yurduna geçeceğimi ve yeni kiraladiğim odada internet girişi olmadığını yazdım sözleşmeyi yolladim adamlar bunun nesini yanlış anlamış bilmiyorum.
telefon girisi dedigi jack mi deniyor artik asagida resimdeki seyden bahsediyorum

https://ae01.alicdn.com/kf/UTB8IX.9XTzI ... 40x640.jpg

telefon girisi dedikleri muhtemelen böyle bir sey vardir odada buna modemini direk baglayabilirsin , ben öyle yaptim enazindan benimde odada böyle bir sey var modemi direk bagladim o sekilde yurdun internetini kullaniyorum ama sadece sana bilgi veya fikir olsun diye yazdim sözlesme olayiyla ilgili enufak bir fikrim yok ama auslandsemestr erasmus gibi bir sey icin ancak o sekilde mi iptal ediyorlarmis ?
Arkadaslar ben erkegim =)

Bilu1

Mesaj gönderen Bilu1 » Pzr Nis 22, 2018 1:13 pm

kiss25 yazdı: Cmt Nis 21, 2018 1:51 am telefon girisi dedigi jack mi deniyor artik asagida resimdeki seyden bahsediyorum

https://ae01.alicdn.com/kf/UTB8IX.9XTzI ... 40x640.jpg

telefon girisi dedikleri muhtemelen böyle bir sey vardir odada buna modemini direk baglayabilirsin , ben öyle yaptim enazindan benimde odada böyle bir sey var modemi direk bagladim o sekilde yurdun internetini kullaniyorum ama sadece sana bilgi veya fikir olsun diye yazdim sözlesme olayiyla ilgili enufak bir fikrim yok ama auslandsemestr erasmus gibi bir sey icin ancak o sekilde mi iptal ediyorlarmis ?
Erasmus vs ülke dışına çıkacagim ya da kesin dönüş yapıyorum dediğin zaman iptal ediyorlar ama şuan ben öyle bir şey yapmıyorum ve eğer abmeldung yaparsam da bunu anlayacaklari söylendi bana. Çıkış şartları şu; yeni tasindigin yerde internet girişi olmaması, yurdisina gitmek, teknik ekibin 2 kere belirlenen adrese belirlenen zamanda gelmemesi, yeni taşinilan yerde aynı kalitede hizmet verilememesi, sürekli yaşanan teknik sorunlar.

Onun dışında ben daha odaya geçmedim sözleşmem 1.mayistan itibaren başlıyor ve odada tam olarak ne olduğunu bilmiyorum. 1 kere görmüştüm ve o detaya dikkat etmeyi ya da sormayı unuttum :(. 1 hafta sonra taşınırken sorabilirim ya da bakabilirim ama internette sitesinde yazan şu

"Zimmerausstattung bei Bezug
Bett mit Matratze
Kleiderschrank
Schrankwand,
Tisch und Stuhl
Telefon
Spiegelhängeschränkchen
externe Jalousie"

Şimdi externe Jalousie ne bilmiyorum ama googleden baktığımda pencere fotografları çıktı. Onun internetle alakalı olmadığı kesin. Ve Onun dışında telefon yazıyor sadece. Hatta altında da telefonu kullanmak ekstradır yazıyor. Odada telefon olduğu kesin ama telefon girişi yazmıyor ya da DSL girişi falan ya da o senin bahsettigin Jack. Internette ki fotograflar da çok bulanık yani priz mi yoksa başka bir şey mi ayırt edilmiyor ama oda da sadece priz var gibi duruyor da mantıken telefon varsa onu bir yere bağlamak gerekiyor ya da sistemleri nasıl bilmiyorum. Ayni zamanda 1&1'in sitesinde internet baglatilabilir olarak gozukuyor ama koridora falan bağliyorlarsa tahminimce bu beni ilgilendirmez. Ve 1&1 yazdığım E-maile çok alakasız bir cevap verdi ben tekrar ve daha açık olarak yazacağım.

technonur

Mesaj gönderen technonur » Pzt Nis 23, 2018 8:38 pm

Bilu1 yazdı: Pzr Nis 22, 2018 1:13 pm Erasmus vs ülke dışına çıkacagim ya da kesin dönüş yapıyorum dediğin zaman iptal ediyorlar ama şuan ben öyle bir şey yapmıyorum ve eğer abmeldung yaparsam da bunu anlayacaklari söylendi bana. Çıkış şartları şu; yeni tasindigin yerde internet girişi olmaması, yurdisina gitmek, teknik ekibin 2 kere belirlenen adrese belirlenen zamanda gelmemesi, yeni taşinilan yerde aynı kalitede hizmet verilememesi, sürekli yaşanan teknik sorunlar.

Onun dışında ben daha odaya geçmedim sözleşmem 1.mayistan itibaren başlıyor ve odada tam olarak ne olduğunu bilmiyorum. 1 kere görmüştüm ve o detaya dikkat etmeyi ya da sormayı unuttum :(. 1 hafta sonra taşınırken sorabilirim ya da bakabilirim ama internette sitesinde yazan şu

"Zimmerausstattung bei Bezug
Bett mit Matratze
Kleiderschrank
Schrankwand,
Tisch und Stuhl
Telefon
Spiegelhängeschränkchen
externe Jalousie"

Şimdi externe Jalousie ne bilmiyorum ama googleden baktığımda pencere fotografları çıktı. Onun internetle alakalı olmadığı kesin. Ve Onun dışında telefon yazıyor sadece. Hatta altında da telefonu kullanmak ekstradır yazıyor. Odada telefon olduğu kesin ama telefon girişi yazmıyor ya da DSL girişi falan ya da o senin bahsettigin Jack. Internette ki fotograflar da çok bulanık yani priz mi yoksa başka bir şey mi ayırt edilmiyor ama oda da sadece priz var gibi duruyor da mantıken telefon varsa onu bir yere bağlamak gerekiyor ya da sistemleri nasıl bilmiyorum. Ayni zamanda 1&1'in sitesinde internet baglatilabilir olarak gozukuyor ama koridora falan bağliyorlarsa tahminimce bu beni ilgilendirmez. Ve 1&1 yazdığım E-maile çok alakasız bir cevap verdi ben tekrar ve daha açık olarak yazacağım.
telefon diyorsa muhtemelen odada telefon girisi vardir ve internet baglatabilirsin. Ancak eger iptal etirmek istiyorsan mevcut yurdunda ücretsiz internet oldugunu ve internete ihtiyacin olmadigini yaz ve aus kulanz gründen kündigen seklinde yaz bu cok önemli.