Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

AT-11 Belgesi ve Özel Sağlık Sigortası Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Turk ve Alman devlet daireleri: Turk Konsoloslugu'ndaki islemler, yabancilar dairesi, saglik sigortasi, isci vizesi, askerlik, ehliyet...
optima999

Re: AT-11 Belgesi ve Özel Sağlık Sigortası Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Mesaj gönderen optima999 » Pzt Nis 22, 2024 11:55 pm

Kesin eminiz
Kaplan yazdı: Pzt Nis 22, 2024 3:49 pm Seyahat sigortası yaptırıyoruz ilk 3 ay için gitmeden, öğrenci değil. Kesin emin miyiz?
41F eşli başvuru - Stuttgart
Başvuru tarihi - 11.07.23
Randevu atama - 02.08.23
Evrak teslimi - 11.08.23
Başvuru sahibi pasaport teslim - 13.09.23
Ek evrak talebi - 16.02.24
Eş pasaport teslim - ?

Kaplan

Mesaj gönderen Kaplan » Sal Nis 23, 2024 1:17 am

optima999 yazdı: Pzt Nis 22, 2024 11:55 pm Kesin eminiz
Teşekkürler, vizede sıkıntı çıkmasın diye bu kadar soruyorum.

Ben Türkiye'den bir şirkete sigorta yaptırdım, ama öğrenci sigortası ve 1 yıllık. TU Darmstadt sigorta şirketinin kendileriyle iletişime geçip, electronical letter denilen bir şey atmasını istedi. Benim şirket de sadece poliçeyi attı, zaten ben attığım halde haliyle kaydım tamamlanmadı henüz. Bu kadar kafa karıştırıcı şeyler olabileceğini bilsem daha erkenden araştırırdım.

juli

Mesaj gönderen juli » Sal Nis 23, 2024 11:16 am

Merhaba arkadaşlar, vize bekleyişimde 9.aya girecekken yabancılar dairesi eşimden benim adıma bir belge istemiş.
Vorschlag der privaten Krankenversicherung über monatlichen Beiträge für die Ehefrau. Es wird daruf hingewiesen, dass vorab keine Krankenversicherung
abgeschlossen werden muss, ein Vorschlag reicht aus.
Bu belgeyi nasıl temin edebilirim? 30 yaş üstü olduğum icin özel sigorta sirketleri ile bunu yapabileceğimi biliyorum. Şirket öneriniz var mı? Burada tam olarak benden ne istediklerini anlayan varsa ve acıklarsa cok sevinirim.
41F Eşli Başvuru(Nürnberg) İstanbul iDATA
Başvuru tarihi: 05.06.2023
Randevu atama: 02.07.2023
Randevu tarihi(evrak teslim): 01.08.2023
Başvuru sahibinin pasaport teslimi: 01.09.2023
Başvuru sahibinin eşinin(ben) pasaport teslimi: -

optima999

Mesaj gönderen optima999 » Sal Nis 23, 2024 1:19 pm

Anlıyorum endişenizi, her şeyden emin olarak gitmek çok önemli. Yaptırdığınız sigorta ne bilmiyorum ama Alman sigortası olmadığı belli. Okula kaydolurken Alman sigorta şirketi sizin sigortaya ön kayıt/kayıt olduğunuza dair elektronik bildirim gönderiyor.
Kaplan yazdı: Sal Nis 23, 2024 1:17 am Teşekkürler, vizede sıkıntı çıkmasın diye bu kadar soruyorum.

Ben Türkiye'den bir şirkete sigorta yaptırdım, ama öğrenci sigortası ve 1 yıllık. TU Darmstadt sigorta şirketinin kendileriyle iletişime geçip, electronical letter denilen bir şey atmasını istedi. Benim şirket de sadece poliçeyi attı, zaten ben attığım halde haliyle kaydım tamamlanmadı henüz. Bu kadar kafa karıştırıcı şeyler olabileceğini bilsem daha erkenden araştırırdım.
Randevu atama - 02.08.23
Evrak teslimi - 11.08.23
Eş pasaport teslim - ?

optima999

Mesaj gönderen optima999 » Sal Nis 23, 2024 1:21 pm

Bu belge muhtemelen sağlık sigortası için ön onay belgesi gibi bir şey. Siz Türkiye'den sigortanızı aktif edemeyeceğiniz için bu belgeyi gönderseniz yeter diyorlar, ben öyle anladım. Özel sağlık sigorta şirketlerini pek bilmiyorum ama kısa bir araştırmayla bulunabilir. Bu şirketlere email yoluyla sigortalarına kayıt olmak istediğinizi ve bu belgeyi verip veremeyeceklerini sorabilirsiniz.
juli yazdı: Sal Nis 23, 2024 11:16 am Merhaba arkadaşlar, vize bekleyişimde 9.aya girecekken yabancılar dairesi eşimden benim adıma bir belge istemiş.

Bu belgeyi nasıl temin edebilirim? 30 yaş üstü olduğum icin özel sigorta sirketleri ile bunu yapabileceğimi biliyorum. Şirket öneriniz var mı? Burada tam olarak benden ne istediklerini anlayan varsa ve acıklarsa cok sevinirim.
Randevu atama - 02.08.23
Evrak teslimi - 11.08.23
Eş pasaport teslim - ?

Kaplan

Mesaj gönderen Kaplan » Çrş Nis 24, 2024 8:01 pm

optima999 yazdı: Sal Nis 23, 2024 1:19 pm Anlıyorum endişenizi, her şeyden emin olarak gitmek çok önemli. Yaptırdığınız sigorta ne bilmiyorum ama Alman sigortası olmadığı belli. Okula kaydolurken Alman sigorta şirketi sizin sigortaya ön kayıt/kayıt olduğunuza dair elektronik bildirim gönderiyor.
Bugün üniversiteye tekrar mail attım cevap bekliyorum. Siz Türkiye'den seyahat sigortası yaptırdığınızı söylediniz 3 ay, sizin şirket bu işlemleri nasıl yaptı? Hem 3 ay seyahat yaptırıp hem de Alman şirketinden sigorta ön onay mı yaptırmalıyım gitmeden? Kafam karıştı çok.

Ben de 41F'ye başvurdum bu arada.

optima999

Mesaj gönderen optima999 » Prş Nis 25, 2024 1:07 am

Allianz'ın sitesine girip online 3 aylık seyahat sigortası yaptırdım, 30€ verdim. 5 dakikalık bir iş.
Sonra TK'dan (bir Alman sağlık sigorta firması) ön onay belgesi aldım. Ben expatrio'dan bir paket almıştım, yine kimseyle muhattap olmadan halletmiştim.
Vize görüşmesinde bu iki belgeyi sundum.
Almanya'ya gelince de TK sağlık sigortamı aktive ettim, her ay 125€ ödüyorum.
Kaplan yazdı: Çrş Nis 24, 2024 8:01 pm Bugün üniversiteye tekrar mail attım cevap bekliyorum. Siz Türkiye'den seyahat sigortası yaptırdığınızı söylediniz 3 ay, sizin şirket bu işlemleri nasıl yaptı? Hem 3 ay seyahat yaptırıp hem de Alman şirketinden sigorta ön onay mı yaptırmalıyım gitmeden? Kafam karıştı çok.

Ben de 41F'ye başvurdum bu arada.
Randevu atama - 02.08.23
Evrak teslimi - 11.08.23
Eş pasaport teslim - ?

juli

Mesaj gönderen juli » Prş Nis 25, 2024 7:14 pm

Teşekkür ederim. Dönüş yapmak için kısa bir sürem olduğu için deneyimlenmiş şirketleri sormak istemiştim aslında. Ön onay belgesinin dışında yabancılar dairesi sigorta ile ilgili bir form doldurmamı da istiyor. Sigorta şirketleri ise sigorta satın alınmadan bu formu doldurmuyorlar. Bu noktada tıkandım. Sadece ön onay belgesini yollayacağım mecburen.
optima999 yazdı: Sal Nis 23, 2024 1:21 pm Bu belge muhtemelen sağlık sigortası için ön onay belgesi gibi bir şey. Siz Türkiye'den sigortanızı aktif edemeyeceğiniz için bu belgeyi gönderseniz yeter diyorlar, ben öyle anladım. Özel sağlık sigorta şirketlerini pek bilmiyorum ama kısa bir araştırmayla bulunabilir. Bu şirketlere email yoluyla sigortalarına kayıt olmak istediğinizi ve bu belgeyi verip veremeyeceklerini sorabilirsiniz.
41F Eşli Başvuru(Nürnberg) İstanbul iDATA
Başvuru tarihi: 05.06.2023
Randevu atama: 02.07.2023
Randevu tarihi(evrak teslim): 01.08.2023
Başvuru sahibinin pasaport teslimi: 01.09.2023
Başvuru sahibinin eşinin(ben) pasaport teslimi: -

blgnr17

Mesaj gönderen blgnr17 » Cmt Nis 27, 2024 3:09 pm

Merhaba arkadaşlar yeni başlık açmadan sorumu burdan sormamda umarım bir sakınca yoktur.

Ben Düsseldorf'ta master öğrencisiyim. Daha önceki semesterlarda TK'ya AT-11 belgemi gönderip karşılığında doktora gitmem için olan belgeyi alıyordum. Bu semesterda bana bir türlü cevap vermediler. Bu adreslere mail gönderdim: versicherung@tk.de, ehic@tk.de, service@tk.de.

Acaba sizde ulaşabileceğim başka bir mail adresi var mı? Veya AOK ile iletişime geçsem olur mu? Yoksa hep aynı şirketten mi devam etmemiz gerekiyor? En kötü ihtimal pazartesi telefonla ararım, telefonla arayınca hemen ciddiye alıyorlar. Daha önce de maillerime cevap vermedikleri durumlar olmuştu. Telefonla aradım, özür dileyip hemen istediğim şeyleri yaptılar.