Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

AT-11 Belgesi ve Özel Sağlık Sigortası Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Turk ve Alman devlet daireleri: Turk Konsoloslugu'ndaki islemler, yabancilar dairesi, saglik sigortasi, isci vizesi, askerlik, ehliyet...
AE34

Re: AT-11 Belgesi ve Özel Sağlık Sigortası Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Mesaj gönderen AE34 » Pzr Kas 15, 2020 6:38 pm

doga yazdı: Pzr Kas 01, 2020 4:29 pm Ne demek, yollayin tabii ne olacak, hatirlamazlar bile :) Ben gittigimde herhangi bir belge götürmedim, orada form veriyorlar onu dolduruyorsunuz sadece. Sanirim babanizin tc nosunu da istiyorlar o belge icinde, öyle hatirliyorum
Bu ayın 5 inde TK'ya attım 10'unda da AOK'a attım üst-nrw şubesine. Acaba ne zaman cevap gelir ? Başka deneyiminiz oldu mu? Hiç çünkü cevap gelmedi ikisinden hala da:(

doga

Mesaj gönderen doga » Pzr Kas 15, 2020 9:46 pm

AE34 yazdı: Pzr Kas 15, 2020 6:38 pm Bu ayın 5 inde TK'ya attım 10'unda da AOK'a attım üst-nrw şubesine. Acaba ne zaman cevap gelir ? Başka deneyiminiz oldu mu? Hiç çünkü cevap gelmedi ikisinden hala da:(
Alllah allah ya, TK konusunda cok bilmiyorum ben de 1-2 icinde AOKden cevap gelmeyince TKya yazmistim sonra hemen AOKden cevap gelmisti ben de TKya gerek kalmadi diye mail attim ama AOKden dedigim gibi 3 gün icinde cevap almisim, bu da tek tecrübem... Bence siz AOKnin sitesine girin size yakin baska yerleri de secin mail atin mesela gideceginiz sehirin de mutlaka adresi vardir, yanlis adres olsa zaten sizi yönlendirirler. Sansinizi deneyin mutlaka bence

AE34

Mesaj gönderen AE34 » Pzr Kas 15, 2020 9:52 pm

doga yazdı: Pzr Kas 15, 2020 9:46 pm Alllah allah ya, TK konusunda cok bilmiyorum ben de 1-2 icinde AOKden cevap gelmeyince TKya yazmistim sonra hemen AOKden cevap gelmisti ben de TKya gerek kalmadi diye mail attim ama AOKden dedigim gibi 3 gün icinde cevap almisim, bu da tek tecrübem... Bence siz AOKnin sitesine girin size yakin baska yerleri de secin mail atin mesela gideceginiz sehirin de mutlaka adresi vardir, yanlis adres olsa zaten sizi yönlendirirler. Sansinizi deneyin mutlaka bence
teşekkür ederim. Vizem yok şu an okul da vizesiz normalde kayıt yapmıyor fakat bu dönem istisnai olarak sigortam varsa yapacaklar ve 15 gün kaldı. Yarın bir daha başka şubelere de göndereyim :( umarım gelir cevap. Gelmezse okula direkt kendi AT-11 belgemi sunucam tabii kabul etmezler büyük ihtimal.

doga

Mesaj gönderen doga » Pzr Kas 15, 2020 9:57 pm

AE34 yazdı: Pzr Kas 15, 2020 9:52 pm teşekkür ederim. Vizem yok şu an okul da vizesiz normalde kayıt yapmıyor fakat bu dönem istisnai olarak sigortam varsa yapacaklar ve 15 gün kaldı. Yarın bir daha başka şubelere de göndereyim :( umarım gelir cevap. Gelmezse okula direkt kendi AT-11 belgemi sunucam tabii kabul etmezler büyük ihtimal.
Ne demek umarim cidden bir an önce gelir cevap... Hicbir fikrim yok okullar direkt AT11i kabul ediyor mu diye ama bence de isinizi asla sansa birakmayin. Cok güzel bi firsat sunmuslar sag olsunlar, kullanin kesinlikle... Bence simdiden mail atabilirsiniz ben her yere sabah aksam haftasonu haftaici demeden maillerimi atiyordum. Mesela ben berline geldim ve AOKnin sitesinde berlin diye aratinca yanlis hatirlamiyorsa birden fazla mail adresi cikiyordu, sizin de gideceginiz sehirde öyleyse hepsine kopyala yapistir metni ile mailinizi atmayi öneririm. Öyle degilse de size yakin olan sehirlerin adreslerine atin mailinizi bence. Birini alir kullanirsiniz zaten benim belgemde hani numara falan da yok ad soyad falan yaziyor versicherungsfrei diyor o kadar ondan cekinmeyin maillerinizi atin bence.

AE34

Mesaj gönderen AE34 » Pzr Kas 15, 2020 10:56 pm

doga yazdı: Pzr Kas 15, 2020 9:57 pm Ne demek umarim cidden bir an önce gelir cevap... Hicbir fikrim yok okullar direkt AT11i kabul ediyor mu diye ama bence de isinizi asla sansa birakmayin. Cok güzel bi firsat sunmuslar sag olsunlar, kullanin kesinlikle... Bence simdiden mail atabilirsiniz ben her yere sabah aksam haftasonu haftaici demeden maillerimi atiyordum. Mesela ben berline geldim ve AOKnin sitesinde berlin diye aratinca yanlis hatirlamiyorsa birden fazla mail adresi cikiyordu, sizin de gideceginiz sehirde öyleyse hepsine kopyala yapistir metni ile mailinizi atmayi öneririm. Öyle degilse de size yakin olan sehirlerin adreslerine atin mailinizi bence. Birini alir kullanirsiniz zaten benim belgemde hani numara falan da yok ad soyad falan yaziyor versicherungsfrei diyor o kadar ondan cekinmeyin maillerinizi atin bence.
Tamamdır çok teşekkürler şimdi hepsine atayım en iyisi :/

AE34

Mesaj gönderen AE34 » Pzt Kas 16, 2020 3:06 pm

exectus yazdı: Prş Eki 01, 2020 2:06 am TK'yı deneyin.
Hocam e-mail ile gönderemiyeceklerini ve posta ile gönderebileceklerini o yüzden adresimi istedi sizce ne yapmalıyım :( Türkiye'ye göndermezler sanırım ve 14 gün kaldı.

exectus

Mesaj gönderen exectus » Pzt Kas 16, 2020 5:04 pm

AE34 yazdı: Pzt Kas 16, 2020 3:06 pm Hocam e-mail ile gönderemiyeceklerini ve posta ile gönderebileceklerini o yüzden adresimi istedi sizce ne yapmalıyım :( Türkiye'ye göndermezler sanırım ve 14 gün kaldı.
Almanyada olmadığını belirtmişmiydin hocam? Almanyada olmadığım için ve okul kaydını online yapmam gerektiiği için bu belgeyi email ile göndermenizi istiyorum derseniz belki gönderebilirler. Çünkü ben AT11 i email yolu ile almıştım.

AE34

Mesaj gönderen AE34 » Pzt Kas 16, 2020 5:49 pm

exectus yazdı: Pzt Kas 16, 2020 5:04 pm Almanyada olmadığını belirtmişmiydin hocam? Almanyada olmadığım için ve okul kaydını online yapmam gerektiiği için bu belgeyi email ile göndermenizi istiyorum derseniz belki gönderebilirler. Çünkü ben AT11 i email yolu ile almıştım.
Evet belirttim. Tekrardan söyledim orda olmadığımı. Şimdi AOK'dan da geldi e-mail, onlar da bi form verdi form da adresim isteniyor Almanya'da ki fakat yok. Onlara da söylemiştim :/

exectus

Mesaj gönderen exectus » Sal Kas 17, 2020 1:16 am

AE34 yazdı: Pzt Kas 16, 2020 5:49 pm Evet belirttim. Tekrardan söyledim orda olmadığımı. Şimdi AOK'dan da geldi e-mail, onlar da bi form verdi form da adresim isteniyor Almanya'da ki fakat yok. Onlara da söylemiştim :/
Belki alternatif olarak okula yönlendirmesini isteyebilirsiniz hocam okul kabul ederse. Çünkü AOK ile de konuşmuştum bana direkt olarak okula postalayabileceklerini söylemişlerdi.

AE34

Mesaj gönderen AE34 » Sal Kas 17, 2020 10:49 am

exectus yazdı: Sal Kas 17, 2020 1:16 am Belki alternatif olarak okula yönlendirmesini isteyebilirsiniz hocam okul kabul ederse. Çünkü AOK ile de konuşmuştum bana direkt olarak okula postalayabileceklerini söylemişlerdi.
anladım teşekkür ederim. En son seçenek olarak öyle yapıcam artık

Maadrugadai

Mesaj gönderen Maadrugadai » Cum Kas 20, 2020 2:00 pm

Merhaba Ben Stuttgart hmdk'nın sınavlarını kazandım ve suan orada yaşamaya başladım. Okulum hala Krankenversicherung belgesi eksik oldugu icin kaydımı kabul etmiyor. AT/11 belgesiyle TK'ya gittim ve doktorlara ve hastahanelere ücretsiz gidebileceğime dair bir belge verdiler. Ama okul bu belgeyi sigorta olarak kabul etmiyor. Burada daha önce okuyan bir türk arkadaş da aynı benim gibi durumdaymış, AOK'a gitmiş, onunkini kabul etmişler. Ama benimkini kabul etmiyorlar. Ne yapmalıyım? Yardımcı olabilirseniz cok mutlu olurum. Şimdiden çok teşekkür ederim

exectus

Mesaj gönderen exectus » Cmt Kas 28, 2020 8:39 pm

Maadrugadai yazdı: Cum Kas 20, 2020 2:00 pm Merhaba Ben Stuttgart hmdk'nın sınavlarını kazandım ve suan orada yaşamaya başladım. Okulum hala Krankenversicherung belgesi eksik oldugu icin kaydımı kabul etmiyor. AT/11 belgesiyle TK'ya gittim ve doktorlara ve hastahanelere ücretsiz gidebileceğime dair bir belge verdiler. Ama okul bu belgeyi sigorta olarak kabul etmiyor. Burada daha önce okuyan bir türk arkadaş da aynı benim gibi durumdaymış, AOK'a gitmiş, onunkini kabul etmişler. Ama benimkini kabul etmiyorlar. Ne yapmalıyım? Yardımcı olabilirseniz cok mutlu olurum. Şimdiden çok teşekkür ederim
TK nasıl bir belge verdi? Bana direkt okula kayıt olabilir yazısı verdiler doktor vs içermiyordu.

hellotonewworld

Mesaj gönderen hellotonewworld » Çrş Ara 16, 2020 1:15 am

Merhabalar,

AT-11 korona tedavisi masraflarini karsiliyor mu ?Bilen var mi?

redwayyy

Mesaj gönderen redwayyy » Prş Oca 21, 2021 2:20 pm

Merhabalar,
Ben sömestr başlangıcında ilk AT-11 belgemi almıştım ama sadece sömestr süresince verdiklerini sonra her dönem yeniletmem gerektiğini söylemişlerdi. Şimdi 1 hafta sonra Auslanderbehörde randevum var ve AT-11'in bitmesine 1 ay kaldı. Bu oturum iznim için bi sorun oluşturur mu? Çünkü ilk kez gideceğim emin olamadım. Eğer sorun oluşturursa şimdiden AT-11'imi yeniletebilir miyim bir sonraki akademik takvimi göstererek? Yoksa elimdekinin süresinin bitmesini mi beklemeliyim?

koray34

Mesaj gönderen koray34 » Cum Şub 19, 2021 11:34 pm

Hypsia yazdı: Pzr Eyl 08, 2019 11:30 pm Axa gecerli degil almanyada. Mapfree de gecerli degil. Vize icin gecerliler sadece. Almanyada baska sigorta yaptirmak zorubdasiniz.
Merhabalar, bir sorum olacaktı:

Nisan ayında Almanyada yüksek lisansa başlayacağım. Nisan-Haziran arası 2 aylık A / T 11 im var. Sonrası için Türkiyede Anadolu Hayat Sigortadan Yurtdışı Eğitim Sigortası yaptırırsam sorun olur mu? Yani 2 aylık A/T 11 + 1 yıllık Yurtdışı Eğitim Sigortası kombinasyonu AOK/TK tarafından tanınır mı? Oturum izni başvurusunda kabul edilir mi?

tigremev

Mesaj gönderen tigremev » Cmt Şub 20, 2021 1:46 pm

Merhaba, Türkiye çalışıyorum ve bahar dönemi için okula kayıt yaptırmak için sigorta zorunlu. Ben de çalışırken bir dönemi online okumak istiyorum. AT11 için aradığımda çalıştığınız için AT11 alamazsınız dediler. Forumdaki yazıların da bir çoğunu okudum ama memurların cevapları yerden yere değişiklik gösteriyor anladığım kadarıyla. Bu konuyu araştırdığımda da çok net bilgi edinemedim. Çalışırken AT11 belgesi alamam söz konusu mu acaba? Bilgilendirirseniz çok sevinirim

hallihallo

Mesaj gönderen hallihallo » Cmt Şub 20, 2021 2:15 pm

merhaba,
almanyaya gitmeden önce sgk dan alınan at/11 i, alabilmek için (istifa ettim, sigortamı ailemin üzerine almam gerekli). Bana alabilmek için 3 ay beklemem gerektiği söylendi. Bu süreyi nasıl kapatabilirim?
AT/11 almamın başka bir yolu yok mu?
teşekkürler

exectus

Mesaj gönderen exectus » Cmt Mar 13, 2021 2:24 am

hallihallo yazdı: Cmt Şub 20, 2021 2:15 pm merhaba,
almanyaya gitmeden önce sgk dan alınan at/11 i, alabilmek için (istifa ettim, sigortamı ailemin üzerine almam gerekli). Bana alabilmek için 3 ay beklemem gerektiği söylendi. Bu süreyi nasıl kapatabilirim?
teşekkürler
Bildiğim kadarıyla aynı durumda olup 3 ay beklemeden alanlar mevcut.

zeitfürzeit

Mesaj gönderen zeitfürzeit » Pzr Mar 14, 2021 1:04 am

teşekkürler
Ben de dün bu konuyla ilgili sgk ile görüştüm. Ben de ücretsiz izinde olduğum için At11'i alamıyormuşum. ama istifa ettiğim takdirde sanırım son 1 yıl içindeydi, 90 gün sigortam olduğu için, istifa ettiğimde 99 gün boyunca yine kendi sigortamdan yararlanabileceğim ve at11'i alabileceğim. Siz alamıyorsanız toplam 90 gün sigortanız olmayabilir mi? eğer yoksa da babanız/anneniz dilekçe verip kendi üzerine alabilirmiş

studi

Mesaj gönderen studi » Pzt Mar 15, 2021 1:39 am

teşekkürler
Merhaba, bir yolunu bulabildiniz mi acaba?