Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

AT-11 Belgesi ve Özel Sağlık Sigortası Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Turk ve Alman devlet daireleri: Turk Konsoloslugu'ndaki islemler, yabancilar dairesi, saglik sigortasi, isci vizesi, askerlik, ehliyet...
Hypsia

Re: AT-11 Belgesi ve Özel Sağlık Sigortası Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Mesaj gönderen Hypsia » Pzt Şub 18, 2019 11:17 pm

cem enver yazdı: Pzr Şub 17, 2019 4:17 pm John paylaştığın bilgiler için çok teşekkür ederim. Benim de vize randevum var ve seyahat sağlık sigortası yaptıracağım. (AT-11 alamıyorum yaştan dolayı). Bazı arkadaşlar vize başvurusu için 6 aylık sigorta yaptırdıklarında sıkıntı çıktığından bahsetmişler(sigorta 6 aylık olsa bile poliçede 92 gün sonra ülkeye dönüş ibaresi yer alıyor). Bu durumda üçer aylık 2 sigorta yaptıran arkadaşlar var ama onlar da sorun yaşamışlar vize görüşmesinde.

6 aylık sigortayı sorunsuz şekilde nereden yaptırabilirim? Ben üniversiteye direk kabulle gidiyorum yüksek lisans için. Dil kursu almayacağım. Bu nedenle Almanya'ya varır varmaz kayıt için ayrıca public insurance yaptırmam gerekiyor. Eğer ki sigortayı mawista'dan yaptırırsam bu sefer de public insurance yaptıramıyoruz Almanya'ya gelince sanırım.

Eğer sigortayı 3 aylık yaptırırsam ( ki zaten 3 aylık sigortanın süresi bitmeden,üniversiteye kayıt için mecburen public insurance yaptıracağım) vize görüşmesinde kabul ederler mi sizce? Vize 3 aylık mı verilir bu şekilde olursa?

Teşekkür ederim.
Ben 7 ay kalacagim ve 7 aylik yaptirdim. Hicbir sorun olmadi. Hatta sigortamin sadece baslangic ve bitisine bakildi.

John

Mesaj gönderen John » Pzt Şub 18, 2019 11:43 pm

efes34 yazdı: Pzt Şub 18, 2019 5:31 pm Denklikle ilgili bölümü bulamadım arkadaşlar
Hamburg HAW ın denkliği var mı nereden bakarız e-devletten göremiyoruz
Onu anca daha telefon ederek öğrenebilirsiniz. İnternette hiçbir kaynakta yazmaz. Arşivdedir hepsi, açıp bakılması lazım.

Masterkomm

Mesaj gönderen Masterkomm » Sal Şub 19, 2019 4:47 pm

Hypsia yazdı: Pzt Şub 18, 2019 11:17 pm Ben 7 ay kalacagim ve 7 aylik yaptirdim. Hicbir sorun olmadi. Hatta sigortamin sadece baslangic ve bitisine bakildi.
sigortayı nereden hangi firmaya yaptırdınız? ödemeyi nasıl gerçekleştirdiniz acaba?

Hypsia

Mesaj gönderen Hypsia » Sal Şub 19, 2019 5:48 pm

Masterkomm yazdı: Sal Şub 19, 2019 4:47 pm sigortayı nereden hangi firmaya yaptırdınız? ödemeyi nasıl gerçekleştirdiniz acaba?
Trde mapfre sigortada yaptirdim. Nakit ya da kartla verebiliyorsunuz. Kartla verdim ben.

efes34

Mesaj gönderen efes34 » Sal Şub 19, 2019 6:15 pm

John yazdı: Pzt Şub 18, 2019 11:43 pm Onu anca daha telefon ederek öğrenebilirsiniz. İnternette hiçbir kaynakta yazmaz. Arşivdedir hepsi, açıp bakılması lazım.
Dün SGK daydık sayın @John: Bahsettiğiniz arşiv SGK nın arşivi miydi (okula kaydımız yapıldı ama (yaz sömestri) henüz kayıt belgemiz yoktu: kabul belgemiz vardı) eşimle kızım gitti YÖK ten bahsetmişler 3 aylık turist at11 i vermişler. (beşiktaş Fındıklı SGK)

John

Mesaj gönderen John » Sal Şub 19, 2019 11:11 pm

efes34 yazdı: Sal Şub 19, 2019 6:15 pm Dün SGK daydık sayın @John: Bahsettiğiniz arşiv SGK nın arşivi miydi (okula kaydımız yapıldı ama (yaz sömestri) henüz kayıt belgemiz yoktu: kabul belgemiz vardı) eşimle kızım gitti YÖK ten bahsetmişler 3 aylık turist at11 i vermişler. (beşiktaş Fındıklı SGK)
İlk postta bir telefon numarası verdim en altta, senden ricam abicim(hatta kızından ricam) bir arayın sorun "şu okula kayıt oldum, AT-11 almam gerekiyor 6 aylık, mümkün mü?" diye. Denkliği vardır ya da yoktur der onlar. Eğer yoksa mecburen YÖK olayı devreye girecek. Onun prosedürü hakkında hiçbir fikrim yok.

Bir de çok ilgilisin abim eyvallah ama kaç yaşına gelmiş kızın, bırak da o koşsun bu işlerin peşinden. Yarın öbür gün işe girdiğinde, kendi evinde kendi ayakları üzerinde durduğunda sen yanında olmayacaksın.

Hypsia

Mesaj gönderen Hypsia » Çrş Şub 20, 2019 12:53 pm

efes34 yazdı: Sal Şub 19, 2019 6:15 pm Dün SGK daydık sayın @John: Bahsettiğiniz arşiv SGK nın arşivi miydi (okula kaydımız yapıldı ama (yaz sömestri) henüz kayıt belgemiz yoktu: kabul belgemiz vardı) eşimle kızım gitti YÖK ten bahsetmişler 3 aylık turist at11 i vermişler. (beşiktaş Fındıklı SGK)
Turisti kabul etmezler yalniz. Egitim icin olmasi gerek

efes34

Mesaj gönderen efes34 » Çrş Şub 20, 2019 1:15 pm

Hypsia yazdı: Çrş Şub 20, 2019 12:53 pm Turisti kabul etmezler yalniz. Egitim icin olmasi gerek
eylülden beri 2 defalık 3er aylık at11lerle tk sigortası yaptırık oturma izni de aldık, kaydımız da yapıldı
kabul ediliyor
at11 de turistik olduğu yazmaz zaten bildiğim kadarıyla

Masterkomm

Mesaj gönderen Masterkomm » Çrş Şub 20, 2019 5:38 pm

Hypsia yazdı: Sal Şub 19, 2019 5:48 pm Trde mapfre sigortada yaptirdim. Nakit ya da kartla verebiliyorsunuz. Kartla verdim ben.
peki 6 aylık kaça yaptırdınız?

Hypsia

Mesaj gönderen Hypsia » Çrş Şub 20, 2019 7:21 pm

Masterkomm yazdı: Çrş Şub 20, 2019 5:38 pm peki 6 aylık kaça yaptırdınız?
mapfrede 180tlydi. sonra HDI'da yaptirdim 123 tl verdim

zinc

Mesaj gönderen zinc » Cmt Şub 23, 2019 6:23 pm

Merhaba ben allianz sigortadan 6 aylık eğitim vizesi sigorta poliçesi yaptım şu an çalıştığım için bana AT11 belgesi vermediler ama işten çıkınca almayı planlıyorum. ancak 30 yaş üstü kişilerin almanyada private health insurance yada voluntary insurance yaptırması gerekiyormuş gibi bir şey okudum. ne oluyor bu voluntary insurance tam olarak anlamadım ama allianz sigortadan yaptırdığım eğitim vizesi sigortasını kabul ederler mi bilemedim bir bilgisi olan cevaplarsa sevinirim. mümkünse private health insurance yaptırmak istemiyorum hangi sigortayı yapmalıyım bilemedim.

Hypsia

Mesaj gönderen Hypsia » Pzt Şub 25, 2019 11:08 pm

zinc yazdı: Cmt Şub 23, 2019 6:23 pm Merhaba ben allianz sigortadan 6 aylık eğitim vizesi sigorta poliçesi yaptım şu an çalıştığım için bana AT11 belgesi vermediler ama işten çıkınca almayı planlıyorum. ancak 30 yaş üstü kişilerin almanyada private health insurance yada voluntary insurance yaptırması gerekiyormuş gibi bir şey okudum. ne oluyor bu voluntary insurance tam olarak anlamadım ama allianz sigortadan yaptırdığım eğitim vizesi sigortasını kabul ederler mi bilemedim bir bilgisi olan cevaplarsa sevinirim. mümkünse private health insurance yaptırmak istemiyorum hangi sigortayı yapmalıyım bilemedim.
Arkadasim 49 yasinda ama AT11 aldi, AOK'ta onayladilar.

zinc

Mesaj gönderen zinc » Sal Şub 26, 2019 9:22 am

teşekkürler:)

mek38

Mesaj gönderen mek38 » Sal Şub 26, 2019 10:19 pm

Merhaba

Eşim Avusturya vatandaşı ve Türkiye'de yaşıyoruz ; bende özel bir şirkette sigortalı çalışmaktayım eşimin ehliyet süresinden ve aile özleminden dolayı her 6 ayda bir yurtdışına cıkıyordu ve Sigorta Yabancı servisinden AT-11 belgesi alıyorduk belli bir sürelik fakat şimdiye kadar hastane ile işimiz olmamıştı orda şuan bebeğimiz var tekrar yurtdışına cıkcak ordaki hastaneler bakmaya yanaşmıyorlar devlet hast bide karşılığı yok deniyor nasıl bir yol izlemeliyiz ?

efes34

Mesaj gönderen efes34 » Çrş Şub 27, 2019 1:16 pm

John yazdı: Sal Şub 19, 2019 11:11 pm İlk postta bir telefon numarası verdim en altta, senden ricam abicim(hatta kızından ricam) bir arayın sorun "şu okula kayıt oldum, AT-11 almam gerekiyor 6 aylık, mümkün mü?" diye. Denkliği vardır ya da yoktur der onlar. Eğer yoksa mecburen YÖK olayı devreye girecek. Onun prosedürü hakkında hiçbir fikrim yok.

Bir de çok ilgilisin abim eyvallah ama kaç yaşına gelmiş kızın, bırak da o koşsun bu işlerin peşinden. Yarın öbür gün işe girdiğinde, kendi evinde kendi ayakları üzerinde durduğunda sen yanında olmayacaksın.
@John: yardımlarınız için teşekkürler tekrar öncelikle , kızım şu an TK Hamburg bürosunda AT11 belgesini götürdü mayısa kadar uzatmak için, siz marttan itibaren öğrencisiniz at11iniz geçerli değil ayda 90 küsur euro ödeyeceksiniz kredi kartı bilgilerini verin demişler banka kartı bilgilerini almışlar , kendisi de birazdan ayrıntıları yazacak eksik bir şey varsa, nasıl bir yol izleyelim
tk merkezin numarasını vermiş sizin verdiğiniz: aramaya gerek yok demişler

Hypsia

Mesaj gönderen Hypsia » Çrş Şub 27, 2019 10:50 pm

efes34 yazdı: Çrş Şub 27, 2019 1:16 pm @John: yardımlarınız için teşekkürler tekrar öncelikle , kızım şu an TK Hamburg bürosunda AT11 belgesini götürdü mayısa kadar uzatmak için, siz marttan itibaren öğrencisiniz at11iniz geçerli değil ayda 90 küsur euro ödeyeceksiniz kredi kartı bilgilerini verin demişler banka kartı bilgilerini almışlar , kendisi de birazdan ayrıntıları yazacak eksik bir şey varsa, nasıl bir yol izleyelim
Orasi yerine care concept comforttan yapabilirdiniz. O da gecerli oluyor ve ayda 35 euro.

John

Mesaj gönderen John » Çrş Şub 27, 2019 11:26 pm

efes34 yazdı: Çrş Şub 27, 2019 1:16 pm @John: yardımlarınız için teşekkürler tekrar öncelikle , kızım şu an TK Hamburg bürosunda AT11 belgesini götürdü mayısa kadar uzatmak için, siz marttan itibaren öğrencisiniz at11iniz geçerli değil ayda 90 küsur euro ödeyeceksiniz kredi kartı bilgilerini verin demişler banka kartı bilgilerini almışlar , kendisi de birazdan ayrıntıları yazacak eksik bir şey varsa, nasıl bir yol izleyelim
Kaç aylıktı AT-11? 3 aylıksa yaptıkları uygulama doğru, 6aylıksa boşu boşuna para vereceksiniz ama para iadesi yoluna gidip geri alırsınız. Şu anı kapsayan bir AT-11 götürün.

efes34

Mesaj gönderen efes34 » Prş Şub 28, 2019 1:04 pm

John yazdı: Çrş Şub 27, 2019 11:26 pm Kaç aylıktı AT-11? 3 aylıksa yaptıkları uygulama doğru, 6aylıksa boşu boşuna para vereceksiniz ama para iadesi yoluna gidip geri alırsınız. Şu anı kapsayan bir AT-11 götürün.
evet 3 aylık- yökten belge bekliyoruz 6 aylık alabilmek için, sanırım 1 ay sürer- geriye dönük at 11 alabilir miyiz mesela nisan ayında ya da sonrasında

efes34

Mesaj gönderen efes34 » Prş Şub 28, 2019 1:23 pm

Teşekkürler @John

John

Mesaj gönderen John » Prş Şub 28, 2019 2:17 pm

efes34 yazdı: Prş Şub 28, 2019 1:04 pm evet 3 aylık- yökten belge bekliyoruz 6 aylık alabilmek için, sanırım 1 ay sürer- geriye dönük at 11 alabilir miyiz mesela nisan ayında ya da sonrasında
alırsınız. Memurun adamlığına kalmış biraz ama...vermesi lazım normalde.