Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

AT-11 Belgesi ve Özel Sağlık Sigortası Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Turk ve Alman devlet daireleri: Turk Konsoloslugu'ndaki islemler, yabancilar dairesi, saglik sigortasi, isci vizesi, askerlik, ehliyet...
Kullanıcı avatarı
dabadee

Re: AT-11 Belgesi ve Özel Sağlık Sigortası Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Mesaj gönderen dabadee » Prş Ara 05, 2019 3:36 pm

meov yazdı: Prş Ara 05, 2019 2:36 pm ayrımcalık değil ayrımcılık
Pardon düzeltiyorum.
Edit:
Mesaj editlenmiyor.

Togi

Mesaj gönderen Togi » Cum Ara 06, 2019 9:43 am

Arkadaşlar merhaba fintiba plus ile basvurdugum dil kursu ve egitim vizesi icin konsolosluk, sigortanin 92 gunluk oldugunu belirterek 6 aylik sigorta yapmami soyledi. Ben de mawistaya mail attim ve 6 aya uzattim. Aklima takilan kisim konsoloslugun gun kisitlamasi olmadan dedigi nokta yeni policede de 6 aya denk gelen 183 gun ibaresi bulunuyor bu sikinti yasatir mi, benzer bir durum yasayan var mi ?

erenahmet95

Mesaj gönderen erenahmet95 » Cmt Ara 07, 2019 10:29 am

Arkadaşlar merhaba, Dortmund'dan aldığım şartlı kabul belgem ile dil okulu için almanya'ya gitmeyi düşünüyorum. Şöyle bir sorunum var, ben mayıs 2020'de 25 yaşına gireceğim bundan dolayı babamın sgk'sından faydalanamıyorum sanırım. Şimdi sigorta işini nasıl halletmem gerekiyor ? AT/11 mi almam gerekiyor mayısa kadar ? Expatrio ya da fintiba'nın sağladığı sağlık sigortalarından mı yaptırmam gerekiyor. Lütfen yardımcı olabilir misiniz ?

erenahmet95

Mesaj gönderen erenahmet95 » Cmt Ara 07, 2019 11:22 am

erenahmet95 yazdı: Cmt Ara 07, 2019 10:29 am Arkadaşlar merhaba, Dortmund'dan aldığım şartlı kabul belgem ile dil okulu için almanya'ya gitmeyi düşünüyorum. Şöyle bir sorunum var, ben mayıs 2020'de 25 yaşına gireceğim bundan dolayı babamın sgk'sından faydalanamıyorum sanırım. Şimdi sigorta işini nasıl halletmem gerekiyor ? AT/11 mi almam gerekiyor mayısa kadar ? Expatrio ya da fintiba'nın sağladığı sağlık sigortalarından mı yaptırmam gerekiyor. Lütfen yardımcı olabilir misiniz ?
edit : // cevabımı buldum. kirlilik için özür dilerim.

chosen

Mesaj gönderen chosen » Cmt Ara 07, 2019 3:45 pm

erenahmet95 yazdı: Cmt Ara 07, 2019 11:22 am edit : // cevabımı buldum. kirlilik için özür dilerim.
Hocam bende seninle aynı durumdayım ne yapmamız gerekiyormuş bu sigorta konusunda. Bende Tu clausthal dan şartlı kabul aldım büyük ihtimal tu dortmund dan da ön kabul gelicek. Konuyu okudum ama kafam çok karıştı. Fintiba dan yada expatrio dan bloke hesap açmayı düşünüyorum. Sağlık sigortasını bu 2 bankadan yaptırırsam ne gibi avantıjı oluyor onu çözemedim. Bulduğun cevabı yazabilirmisin?

erenahmet95

Mesaj gönderen erenahmet95 » Pzr Ara 08, 2019 10:32 am

chosen yazdı: Cmt Ara 07, 2019 3:45 pm Hocam bende seninle aynı durumdayım ne yapmamız gerekiyormuş bu sigorta konusunda. Bende Tu clausthal dan şartlı kabul aldım büyük ihtimal tu dortmund dan da ön kabul gelicek. Konuyu okudum ama kafam çok karıştı. Fintiba dan yada expatrio dan bloke hesap açmayı düşünüyorum. Sağlık sigortasını bu 2 bankadan yaptırırsam ne gibi avantıjı oluyor onu çözemedim. Bulduğun cevabı yazabilirmisin?
merhaba , ben ilk başta mawista'dan ya da care concept'ten 6 aylık sigorta yapamyı düşündüm AT/11 alamadığım için. Mawista ayda 33 euro diğeri 28 euro. Allienz'dan 1 yıllık 30000 euro teminatlı seyehat sigortası da aynı işi götüyormuş.Ve 1 yıllığı 60 euro .İntgernet sitesinden hesaplanabiliyor. Bu şekilde dil okulu için Allienz'dan sigorta yaptırıp gidenler varmış. Sigorta yaptırırken Dil okuluna gidiyorum diyerek belirtmek gerekiyormuş. Mawista'da ve Care Concept'ten daha avantajlı. Hafta içinde Allienz ile görüşeceğim eğer olumlu olursa oradan 1 yıllık yaptırmak çok daha iyi olur.

chosen

Mesaj gönderen chosen » Pzr Ara 08, 2019 11:58 am

erenahmet95 yazdı: Pzr Ara 08, 2019 10:32 am merhaba , ben ilk başta mawista'dan ya da care concept'ten 6 aylık sigorta yapamyı düşündüm AT/11 alamadığım için. Mawista ayda 33 euro diğeri 28 euro. Allienz'dan 1 yıllık 30000 euro teminatlı seyehat sigortası da aynı işi götüyormuş.Ve 1 yıllığı 60 euro .İntgernet sitesinden hesaplanabiliyor. Bu şekilde dil okulu için Allienz'dan sigorta yaptırıp gidenler varmış. Sigorta yaptırırken Dil okuluna gidiyorum diyerek belirtmek gerekiyormuş. Mawista'da ve Care Concept'ten daha avantajlı. Hafta içinde Allienz ile görüşeceğim eğer olumlu olursa oradan 1 yıllık yaptırmak çok daha iyi olur.
Anladım hocam ilk başta dil okulu yapıcağımız için eğer allienz oluyorsa çok uygun olur. Zaten okula başlayınca normal sigorta yapılması gerekli galiba.

erenahmet95

Mesaj gönderen erenahmet95 » Pzr Ara 08, 2019 12:04 pm

chosen yazdı: Pzr Ara 08, 2019 11:58 am Anladım hocam ilk başta dil okulu yapıcağımız için eğer allienz oluyorsa çok uygun olur. Zaten okula başlayınca normal sigorta yapılması gerekli galiba.
aynen öyle, Sağlık imkanları olarak ne kadar farkı vardır bilmiyorum ama iyice sormak lazım.

chosen

Mesaj gönderen chosen » Pzt Ara 30, 2019 8:04 pm

erenahmet95 yazdı: Pzr Ara 08, 2019 12:04 pm aynen öyle, Sağlık imkanları olarak ne kadar farkı vardır bilmiyorum ama iyice sormak lazım.
Hocam ne yaptınız sigorta işini konsolosluk randevusunu aldım bu sigorta işi kafamı karıştırıyor. Allianz dan 1 yıllık sigortayı yaptırdınız mı?

erenahmet95

Mesaj gönderen erenahmet95 » Pzt Ara 30, 2019 8:27 pm

chosen yazdı: Pzt Ara 30, 2019 8:04 pm Hocam ne yaptınız sigorta işini konsolosluk randevusunu aldım bu sigorta işi kafamı karıştırıyor. Allianz dan 1 yıllık sigortayı yaptırdınız mı?
Evet hocam yaptırdım 65 Euro ödedim 1 yillik. 2 ocakta vize gorusmem var inşallah problem cikmaz. Hayırlısı artık :)

chosen

Mesaj gönderen chosen » Pzt Ara 30, 2019 8:48 pm

erenahmet95 yazdı: Pzt Ara 30, 2019 8:27 pm Evet hocam yaptırdım 65 Euro ödedim 1 yillik. 2 ocakta vize gorusmem var inşallah problem cikmaz. Hayırlısı artık :)
İnşallah çıkmaz hocam hayırlısı. Benimde 22 ocakta randevum var. Görüşmeden sonra bi gelişme olursa yazarsanız çok iyi oluyor hocam.

erenahmet95

Mesaj gönderen erenahmet95 » Pzt Ara 30, 2019 8:49 pm

chosen yazdı: Pzt Ara 30, 2019 8:48 pm İnşallah çıkmaz hocam hayırlısı. Benimde 22 ocakta randevum var. Görüşmeden sonra bi gelişme olursa yazarsanız çok iyi oluyor hocam.
Yazarım insallah:)

erenahmet95

Mesaj gönderen erenahmet95 » Prş Oca 02, 2020 1:59 pm

chosen yazdı: Pzt Ara 30, 2019 8:48 pm İnşallah çıkmaz hocam hayırlısı. Benimde 22 ocakta randevum var. Görüşmeden sonra bi gelişme olursa yazarsanız çok iyi oluyor hocam.
Hocam merhaba, vize gorusmesine girdim. Sağlık sigortasına bir şey demediler.

chosen

Mesaj gönderen chosen » Prş Oca 02, 2020 2:09 pm

erenahmet95 yazdı: Prş Oca 02, 2020 1:59 pm Hocam merhaba, vize gorusmesine girdim. Sağlık sigortasına bir şey demediler.
Çok sevindim hocam .d İnşallah en kısa sürede vizenizi alırsınız. Bende allianz sigorta yaptırayım. Teşekkürler geri dönüş için.

erenahmet95

Mesaj gönderen erenahmet95 » Prş Oca 02, 2020 2:11 pm

chosen yazdı: Prş Oca 02, 2020 2:09 pm Çok sevindim hocam .d İnşallah en kısa sürede vizenizi alırsınız. Bende allianz sigorta yaptırayım. Teşekkürler geri dönüş için.
Ne demek hocam inşallah sizde alırsınız. Sizde Dortmund dan dil davetiyesi mi almistiniz ?

chosen

Mesaj gönderen chosen » Prş Oca 02, 2020 2:14 pm

erenahmet95 yazdı: Prş Oca 02, 2020 2:11 pm Ne demek hocam inşallah sizde alırsınız. Sizde Dortmund dan dil davetiyesi mi almistiniz ?
Yok hocam 27 kasımda başvurdum ama daha dönüş olmadı. Benim Tu Clausthaldan şartlı kabulüm var.Eğer TU Dortmund dan 22 sine kadar gelirse şartlı kabul konsolosluğa Dortmundun kabulü ile başvurucam.

erenahmet95

Mesaj gönderen erenahmet95 » Prş Oca 02, 2020 2:18 pm

chosen yazdı: Prş Oca 02, 2020 2:14 pm Yok hocam 27 kasımda başvurdum ama daha dönüş olmadı. Benim Tu Clausthaldan şartlı kabulüm var.Eğer TU Dortmund dan 22 sine kadar gelirse şartlı kabul konsolosluğa Dortmundun kabulü ile başvurucam.
Anladim. Diyecektim ki dortmund un şartlı kabul belgesinde arka kısmında bir forum var. İki sayfalık kayıt için gerekli olan bilgiler falan var. Ben o sayfayı doldurmamıştım. Dil kursuna gideceğim için. İlk aşama da üni ile ilişkim yok sonuçta. Gerek olmadığını düşündum. Kadın o kismida doldursaydin falan dedi. Öğrencilerde dikkat ediyorlarmış. Bilginiz olsun yine de.

chosen

Mesaj gönderen chosen » Prş Oca 02, 2020 2:21 pm

erenahmet95 yazdı: Prş Oca 02, 2020 2:18 pm Anladim. Diyecektim ki dortmund un şartlı kabul belgesinde arka kısmında bir forum var. İki sayfalık kayıt için gerekli olan bilgiler falan var. Ben o sayfayı doldurmamıştım. Dil kursuna gideceğim için. İlk aşama da üni ile ilişkim yok sonuçta. Gerek olmadığını düşündum. Kadın o kismida doldursaydin falan dedi. Öğrencilerde dikkat ediyorlarmış. Bilginiz olsun yine de.
Anladım hocam uyarı için sağolsın eğer şartlı kabul gelirse doldururum o 2 sayfayıda.

bbuse

Mesaj gönderen bbuse » Cum Oca 03, 2020 4:56 pm

Selam, verdigin bilgiler icin tesekkür ederim.

Türkiye´den AT 11 aldim. Almanya´da ögrenciyim ve ögrenci isinde (Werkstudentin) olarak calisiyorum.

Techniker Krankenkasse calistigim icin AT 11 den yararlandirmiyor. AOK sormadan kabul etti ama öncesinde TKda oldugum icin cikamiyorum cünkü TK gecerli baska bir sigorta sirketinden onay istiyor (AT 11 e dayanmayan).

bu konuda bilgisi olan var mi? Ögrenciyken calismamak gibi bir zorunluluk var mi?

Tesekkur ederim.

nerdem

Mesaj gönderen nerdem » Pzt Oca 06, 2020 3:45 pm

Merhabalar ben buraya yeni uye oldum kullanmayi falan bilmiyorum yanlis yerden yaziyorsam affedersiniz:(

sorum soyle: ben master ögrencisiyim ama bir yandan bir sirkette part time olarak calisiyorum gelirim de 450 euro uzerinde. bazen gececi bazen tatillerde calistigim icin aldigim maas ögrenciye gore yüksek ve ben bu is yerine AT 11 ile girdim. kimse de bi sey demedi. iki gun evvel falan bazi arkadaslarimda calistiklari sure boyunca sigorta paralarini aldiklarini ögrendim. mesela ben 12 aydir calisiyorum AOK ortalama 100 euro aliyor aylik.12*100 den 1200 euroyu aliyorlamis AT 11 ile calismak yasak oldugundan. bu arkadaslarim erkek ve 25 yas altindalar. ben 25 yasinda bir kadinim ama AT 11 icin bekar kadinlarda yas siniri olmadigini okumustum. simdi boyle bi durum var mi? varsa direkt AOK falan mi geceyim hic ugrasmadan? cunku bana kimse bi sey demedi bu zamana kadar. ama AOK ya gecersem de durduk yere simdi bakacaklar gecmise falan benden 1500 civari euro alacaklar diye cekiniyorum.
Kisaca bi sey bilmiyorum bu konu hakkinda herkes baska bi sey diyor. burda da 26 sayfa var hepsini okuyamadim :(
bilen varsa ve yardimci olursa cok sevinirim. cok tesekkurler simdiden.

sevgiler