Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

AT-11 Belgesi ve Özel Sağlık Sigortası Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Turk ve Alman devlet daireleri: Turk Konsoloslugu'ndaki islemler, yabancilar dairesi, saglik sigortasi, isci vizesi, askerlik, ehliyet...
yagmursanselsevim

Re: AT-11 Belgesi ve Özel Sağlık Sigortası Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Mesaj gönderen yagmursanselsevim » Çrş Mar 27, 2019 8:03 pm

@John
PTT ile yolladığımız at11 henüz ulaşmadı Hamburg'a: tkdan da bir yazı geldi 3 nisana kadar da 500 küsur euro ödeyin diye: bu gün sgk dan 8 mart 31 ağustos arasını kapsayan postadaki at11in kopyasını aslı gibidir diye kaşeleyerek verdiler DHL express ile yolladım yarın Hamburg'ta olacak salı o belgeyle (aslı gelmezse ) Tk ya gidecek kızım: kopyasıyla sorun yaşar mıyız
Birde 6 aylık peşin niye istediler anlamadım halbuki hatırlarsanız yanlış düzenlenen belgeyi götürdüğümüzde banka hesap nosunu bankamatik kart nosunu alıp ayda 90 euro kesilmesi için bir belge imzalatmışlardı: henüz para kesintisi olmadı banka hesabından
eylül 24 mart 8 arası turistik at 11 ile hiç para ödemedik
Cevabınız için şimdiden teşekkürler.

efes34

Mesaj gönderen efes34 » Çrş Mar 27, 2019 8:41 pm

yagmursanselsevim yazdı: Çrş Mar 27, 2019 8:03 pm @John
PTT ile yolladığımız at11 henüz ulaşmadı Hamburg'a: tkdan da bir yazı geldi 3 nisana kadar da 500 küsur euro ödeyin diye: bu gün sgk dan 8 mart 31 ağustos arasını kapsayan postadaki at11in kopyasını aslı gibidir diye kaşeleyerek verdiler DHL express ile yolladım yarın Hamburg'ta olacak salı o belgeyle (aslı gelmezse ) Tk ya gidecek kızım: kopyasıyla sorun yaşar mıyız
Birde 6 aylık peşin niye istediler anlamadım halbuki hatırlarsanız yanlış düzenlenen belgeyi götürdüğümüzde banka hesap nosunu bankamatik kart nosunu alıp ayda 90 euro kesilmesi için bir belge imzalatmışlardı: henüz para kesintisi olmadı banka hesabından
eylül 24 mart 8 arası turistik at 11 ile hiç para ödemedik
Cevabınız için şimdiden teşekkürler.
Yanlışlıkla kızımın hesabından yazmışım

John

Mesaj gönderen John » Çrş Mar 27, 2019 11:10 pm

efes34 yazdı: Çrş Mar 27, 2019 8:41 pm Yanlışlıkla kızımın hesabından yazmışım
Sıkıntı yok. Bir yanlış anlaşılma var galiba 500 euro çekemezler kafalarına göre. Siz buraya o 500 euro istedikleri belgeyi dosya eki olarak koyun biz de bir bakalım. Koymadan önce ismi vs. paintte siyaha boyayın, özel bilgileriniz görünmesin. Normalde AT-11'i verince sıkıntısız tık tık gitmesi lazım ama memurlar uğraştırıyorlar bazen. Stres yapmayın, paranızı kurtarırız her türlü.

John

Mesaj gönderen John » Çrş Mar 27, 2019 11:12 pm

Hypsia yazdı: Çrş Mar 27, 2019 5:57 pm Siz ne icin geliyordunuz? Ise falan girmeyi dusunmuyorsaniz, oturum almayacaksaniz ve okulunuz da istemiyorsa sigortaya gerek yok sanirim. Ama burada sigortasiz gezmek suc. Bir yerde cikar mi bu bilmiyorum ama sonucta isiniz doktora dusmedikce bir sey olmaz
Arkadaş 1 dönemlik erasmus yapacak. Daha önce erasmus yapmış olan arkadaşlarımdan biliyorum, hiçbir sıkıntı yaşamayacaktır. Bu sene Almanya'da 3. yılımı dolduracağım, o kadar da görmüşlüğümüz var. Sen de her şeye atlamazsan sevinirim, 2 gündür şurada kesmediğin rajon kalmadı. Kovduk yine geliyorsun, bari milletin aklına abuk subuk fikirler sokma.

efes34

Mesaj gönderen efes34 » Prş Mar 28, 2019 5:34 am

John yazdı: Çrş Mar 27, 2019 11:10 pm Sıkıntı yok. Bir yanlış anlaşılma var galiba 500 euro çekemezler kafalarına göre. Siz buraya o 500 euro istedikleri belgeyi dosya eki olarak koyun biz de bir bakalım. Koymadan önce ismi vs. paintte siyaha boyayın, özel bilgileriniz görünmesin. Normalde AT-11'i verince sıkıntısız tık tık gitmesi lazım ama memurlar uğraştırıyorlar bazen. Stres yapmayın, paranızı kurtarırız her türlü.
Teşekkür ederim cevabınız için gelen yazı şu
resim yükleyemedim yandexe upload ettim

http://i64.tinypic.com/2i7tm6p.jpg

https://yadi.sk/i/krmqRoZYMst98g

Resim[/img]

Resim
En son efes34 tarafından Prş Mar 28, 2019 5:43 am tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.

efes34

Mesaj gönderen efes34 » Prş Mar 28, 2019 5:41 am

Bir de önceki mesajlarda verilen TK hamburgun telefonu yanlış uyarısı veriyor arayımca: yenisi varsa verebilir misiniz

efes34

Mesaj gönderen efes34 » Prş Mar 28, 2019 7:32 am

Resim bu mesajda (öncekinde bazı yerleri silmemişim upload ettiği,m yerden sildim bu mesaja yenisini ekledim)

http://i68.tinypic.com/2qlv3mg.jpg

https://yadi.sk/i/tGsZ6j_h79viSw

efes34

Mesaj gönderen efes34 » Prş Mar 28, 2019 8:54 am

efes34 yazdı: Prş Mar 28, 2019 7:32 am Resim bu mesajda (öncekinde bazı yerleri silmemişim upload ettiği,m yerden sildim bu mesaja yenisini ekledim)

http://i68.tinypic.com/2qlv3mg.jpg

https://yadi.sk/i/tGsZ6j_h79viSw
Burada daha net
flood olduğu için özür dilerim
http://i66.tinypic.com/2ynkrco.jpg

https://yadi.sk/i/hXsuY3TyzG73Dw

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Prş Mar 28, 2019 10:54 am

Gereksiz polemiklere girmeyelim lütfen. Herkes burda herhangi bir karsilik beklemeden digerlerine yardimci olmaya calisiyor. Kardes kardes devam edin. :)
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

John

Mesaj gönderen John » Prş Mar 28, 2019 11:58 am

Physiker yazdı: Prş Mar 28, 2019 10:54 am Gereksiz polemiklere girmeyelim lütfen. Herkes burda herhangi bir karsilik beklemeden digerlerine yardimci olmaya calisiyor. Kardes kardes devam edin. :)
Hehehe, abim hoşgeldin. Benim kızdıklarım buraya hiç araştırmadan, 1.postu okumadan soru soran, sonra böyle bilmişlik taslayıp bana adamlık dersi vermeye çalışan tiplerdir. Kimsiniz de bana adamlık dersi vereceksiniz? Ben burada kimsenin kötülüğüne bir şey söylemiyorum ki. Üslubum da laf anlamayana, emeğe saygı göstermeyene serttir. Herkese işini görsün diye yardım etmeye çalışıyorum ve vefa için buradayız bunu da hep söylüyoru ama kimsenin de burada keyfinin kahyası değiliz ki garson gibi "buyrun efendim, hoşgeldiniz, tabi efendi, peki efendim..." diye bahşiş için yalakalık yapalım. Beğenmeyen gider başkasından öğrenir. Zaten bu arkadaşa kalırsa bu forum komple gereksizmiş. Millet sorup öğrenirmiş. Kime sorucaksa artık. Açsın kendisine bir başlık takılsın orada, bunu da önerdim kendisine. Hala daha buraya geliyor milletin kafasını karıştırıyor. Ben daha ne diyim.

Bir gün duisburger'e de böyle bir çıkış bekliyorum yalnız. :D Benim teorime göre duisburger adminlerin forum üyelerini azarlamak için kullandıkları fake bir hesap :D Ondan bu kadar serbest.

John

Mesaj gönderen John » Prş Mar 28, 2019 12:23 pm

efes34 yazdı: Prş Mar 28, 2019 8:54 am Burada daha net
flood olduğu için özür dilerim
http://i66.tinypic.com/2ynkrco.jpg

https://yadi.sk/i/hXsuY3TyzG73Dw
Sıkıntı yok.

Üniversiteye kayıtta böyle 500 euro ödendiğini falan hiç duymamıştım. AT-11'i en yakın zamanda TK'ya götürmeye bakın. Ben de bir telefon ettim, numarayı tekrar vereyim: 040460661010, Frau Stanzel bana dedi ki, böyle bir ödemeye AT-11 varken gerek yok ama sizin dedi tanıdığınız muhtemelen baştan bir TK sigortası yaptırmaya çalıştığı için AT-11 yok sayılmış olabilir. Bu sebepten dolayı da ondan 1 semester kapsayan tutar istenmiştir. Bu telefon numarasını Almanyadan verdiğim şekilde arayın. Almanca konuşun, anlaşırsınız. Bana soyadını sordu arkadaşın, ben de ne bileyim dedim o sebepten çok derine inemedik durumla ilgili. Siz arayın, derdinizi anlatın ve AT-11'i de bir an önce TK'ya götürün sorununuz çözülsün.

efes34

Mesaj gönderen efes34 » Prş Mar 28, 2019 12:33 pm

John yazdı: Prş Mar 28, 2019 12:23 pm Sıkıntı yok.

Üniversiteye kayıtta böyle 500 euro ödendiğini falan hiç duymamıştım. AT-11'i en yakın zamanda TK'ya götürmeye bakın. Ben de bir telefon ettim, numarayı tekrar vereyim: 040460661010, Frau Stanzel bana dedi ki, böyle bir ödemeye AT-11 varken gerek yok ama sizin dedi tanıdığınız muhtemelen baştan bir TK sigortası yaptırmaya çalıştığı için AT-11 yok sayılmış olabilir. Bu sebepten dolayı da ondan 1 semester kapsayan tutar istenmiştir. Bu telefon numarasını Almanyadan verdiğim şekilde arayın. Almanca konuşun, anlaşırsınız. Bana soyadını sordu arkadaşın, ben de ne bileyim dedim o sebepten çok derine inemedik durumla ilgili. Siz arayın, derdinizi anlatın ve AT-11'i de bir an önce TK'ya götürün sorununuz çözülsün.
Sağol hocam eline klavyene sağlık başarılar.
(3 aylık At11 yanlıştı bundan önce verdikleri hatırlarsanız o yüzden yok sayılmış olabilir: şimdiki 6 aylık) Biz en başta 24 eylül tarihli at11 belgesini ibraz ederek tk sigortası yaptırdık: önce sigorta sonra para iadesi yoluna gitmedik, 3 ay sonra yine 3 aylıkla uzattık 1martta okul henüz başlamamıştı daha doğrusu okul belgemiz yoktu 3. 3 aylığı aldık onu da yanlış düzenlemişler:
son durum 8mart 31ağustos arası at11 postada gecikti onaylı kopyası bu gün hamburgta olacak: Yarın gitsin o zaman kızım.
Tekrar teşekkürler

Hypsia

Mesaj gönderen Hypsia » Prş Mar 28, 2019 2:45 pm

John yazdı: Prş Mar 28, 2019 11:58 am Hehehe, abim hoşgeldin. Benim kızdıklarım buraya hiç araştırmadan, 1.postu okumadan soru soran, sonra böyle bilmişlik taslayıp bana adamlık dersi vermeye çalışan tiplerdir. Kimsiniz de bana adamlık dersi vereceksiniz? Ben burada kimsenin kötülüğüne bir şey söylemiyorum ki. Üslubum da laf anlamayana, emeğe saygı göstermeyene serttir. Herkese işini görsün diye yardım etmeye çalışıyorum ve vefa için buradayız bunu da hep söylüyoru ama kimsenin de burada keyfinin kahyası değiliz ki garson gibi "buyrun efendim, hoşgeldiniz, tabi efendi, peki efendim..." diye bahşiş için yalakalık yapalım. Beğenmeyen gider başkasından öğrenir. Zaten bu arkadaşa kalırsa bu forum komple gereksizmiş. Millet sorup öğrenirmiş. Kime sorucaksa artık. Açsın kendisine bir başlık takılsın orada, bunu da önerdim kendisine. Hala daha buraya geliyor milletin kafasını karıştırıyor. Ben daha ne diyim.

Bir gün duisburger'e de böyle bir çıkış bekliyorum yalnız. :D Benim teorime göre duisburger adminlerin forum üyelerini azarlamak için kullandıkları fake bir hesap :D Ondan bu kadar serbest.
Ben burda ilk soruyu sordugumda biz nerden bilelim git okuluna sor demedin mi? :") durduk yere cikisan sensin. Ayrica 1.postu okudum durumumla alakali hicbir sey yoktu. Sen ne oneriyorsun ya sen git baska baslik ac orda takil o zaman. Kimseyi kovma hakkin yok senin. Kendini buranin agasi sanmayi birak artik.
Ayrica surekli vefa icin burdayim, para almiyorum demen de trajikomik.

efes34

Mesaj gönderen efes34 » Prş Mar 28, 2019 2:59 pm

efes34 yazdı: Prş Mar 28, 2019 12:33 pm Üniversiteye kayıtta böyle 500 euro ödendiğini falan hiç duymamıştım. AT-11'i en yakın zamanda TK'ya götürmeye bakın. Ben de bir telefon ettim, numarayı tekrar vereyim: 040460661010, Frau Stanzel bana dedi ki, böyle bir ödemeye AT-11 varken gerek yok ama sizin dedi tanıdığınız muhtemelen baştan bir TK sigortası yaptırmaya çalıştığı için AT-11 yok sayılmış olabilir. Bu sebepten dolayı da ondan 1 semester kapsayan tutar istenmiştir. Bu telefon numarasını Almanyadan verdiğim şekilde arayın. Almanca konuşun, anlaşırsınız. Bana soyadını sordu arkadaşın, ben de ne bileyim dedim o sebepten çok derine inemedik durumla ilgili. Siz arayın, derdinizi anlatın ve AT-11'i de bir an önce TK'ya götürün sorununuz çözülsün.
Kızım TK yı az önce aradı çıkan kişi sizin oturmaa izniniz var ve üniversite öğrencisisiniz bu da daha önce söylenmiş size AT11 geçmez demiş: TK sigortasına sahipsiniz gibi bir şey söyleemiş ve bu daha önceki gidişi,nizde (yanlış belgeyle gittiğinde) size söylenmiş demiş sizin söylediğiniz bayanla görüştürmemişler.

John

Mesaj gönderen John » Prş Mar 28, 2019 3:05 pm

Hypsia yazdı: Prş Mar 28, 2019 2:45 pm Ben burda ilk soruyu sordugumda biz nerden bilelim git okuluna sor demedin mi?
Evet doğru dedim. Bak şimdi sorduğun soru: "Care concept comfort paketini Erasmus'ta okullar kabul ediyor mu?"

Bu soruya burada istediğin adam cevap versin. İsterse Physiker çıksın evet ya da hayır desin, eğer kendisi oraya bir öğrenci yerleştirmediyse, kendisi bunu bizzat deneyip tecrübe etmediyse, yalan konuşmuş olur. Çünkü biz senin okulunu bilemeyiz. Okullar diye sormuşsun yine farketmez, her okul için konuşamayız burada. Birebir bunu senin okulunda tecrübe etmiş bir adam olması lazım, ki bu da çok zor, cevap versin. İlla bunu arıyorsan ayrı başlık açarsın, dersin ki "Ben falanca okuldan erasmusa kabul aldım, bu okulda özel sağlık sigortasıyla erasmus yapabilir miyim?". Onu da bilen biri çıkarsa yanıtlar. Şimdi senin sorunun başlıkla hiçbir alakası yok. Çok özel bir soru çünkü, kimse bilemez onu tecrübe etmeden. Ben de sen mağdur olma, biri çıkıp yanlış yönlendirmesin diye "biz bunu ne bilelim" dedim. Doğruya doğru, burada sana ben deseydim ki evet kabul eder, sonra sen red cevabı alsaydın okuldan senin 30-60 euro paran gidicekti. Kimse geri de vermez bu parayı. Nolucak sonra? Benim gibi 300 euro para mı kaptırmak istiyorsun özel sağlık sigortalarına? Ben yardım istediğimde bizi adam yerine koyan bir tek welly275 vardı. Başka kimse yardım etmedi. 3 ay boyunca yabancılar dairesinin kapılarında süründüm. Ne çektiğimi bilmezsin. Ben de sen çekme diye, kimse yanlış yönlendirmesin diye doğru cevap verdim. Sonra alınganlık ettin, başladın kafana göre rajon kesmeye. Aslanım, bu başlıkta millet benden bilgi almaya geliyor. Bu işi biz tecrübe ettik. Gelen soruların %99'una ben cevap verdim. Sen terbiyesizlik edersen ben de kovarım. Bu kadar basit. Çok şükür bugün kimse foruma gelip de ya bu AT-11 neymiş diye sormuyor; niye? Bu başlık var diye. Bundan önce açılan başlıklar bu kadar bilgi içermiyordu. Kadınların ekstra hakkı olduğunu kimse bilmiyordu. Vefa olayının da altını çiziyorum, bu benim neden burada "peki efendim" demediğimi göstersin diye. Bu da benim zevkim. Hadi eyvallah.
En son John tarafından Prş Mar 28, 2019 3:10 pm tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

John

Mesaj gönderen John » Prş Mar 28, 2019 3:08 pm

efes34 yazdı: Prş Mar 28, 2019 2:59 pm Kızım TK yı az önce aradı çıkan kişi sizin oturmaa izniniz var ve üniversite öğrencisisiniz bu da daha önce söylenmiş size AT11 geçmez demiş: TK sigortasına sahipsiniz gibi bir şey söyleemiş ve bu daha önceki gidişi,nizde (yanlış belgeyle gittiğinde) size söylenmiş demiş sizin söylediğiniz bayanla görüştürmemişler.
Yanlış bilgilendirme var burada, AT-11 geçmez diye bir şey yok. Aynı anda kişinin kanunen SGB 5'e göre 2 tane public sağlık sigortası olamaz. Bunların mantığına göre kişinin hem TK'dan hem AOK'dan toplamda 2 tane sağlık sigortası sahibi olabilmesi lazım. Ben daha yeni tecrübe ettim, aralık ayında bitti AT-11'im. Kızınız götürsün AT-11'i, anlatsın durumunu düzeltirler. Bu muhtemelen önceki AT-11'in 3 aylık olmasından kaynaklanıyor. Bizzat şubeye gitsin 6 aylık AT-11le, anlatsın derdini. Bakalım ondan sonra nedir durum diye.

Hypsia

Mesaj gönderen Hypsia » Prş Mar 28, 2019 3:15 pm

John yazdı: Prş Mar 28, 2019 3:05 pm Evet doğru dedim. Bak şimdi sorduğun soru: "Care concept comfort paketini Erasmus'ta okullar kabul ediyor mu?"

Bu soruya burada istediğin adam cevap versin. İsterse Physiker çıksın evet ya da hayır desin, eğer kendisi oraya bir öğrenci yerleştirmediyse, kendisi bunu bizzat deneyip tecrübe etmediyse, yalan konuşmuş olur. Çünkü biz senin okulunu bilemeyiz. Okullar diye sormuşsun yine farketmez, her okul için konuşamayız burada. Birebir bunu senin okulunda tecrübe etmiş bir adam olması lazım, ki bu da çok zor, cevap versin. İlla bunu arıyorsan ayrı başlık açarsın, dersin ki "Ben falanca okuldan erasmusa kabul aldım, bu okulda özel sağlık sigortasıyla erasmus yapabilir miyim?". Onu da bilen biri çıkarsa yanıtlar. Şimdi senin sorunun başlıkla hiçbir alakası yok. Çok özel bir soru çünkü, kimse bilemez onu tecrübe etmeden. Ben de sen mağdur olma, biri çıkıp yanlış yönlendirmesin diye "biz bunu ne bilelim" dedim. Doğruya doğru, burada sana ben deseydim ki evet kabul eder, sonra sen red cevabı alsaydın okuldan senin 30-60 euro paran gidicekti. Kimse geri de vermez bu parayı. Nolucak sonra? Benim gibi 300 euro para mı kaptırmak istiyorsun özel sağlık sigortalarına? Ben yardım istediğimde bizi adam yerine koyan bir tek welly275 vardı. Başka kimse yardım etmedi. 3 ay boyunca yabancılar dairesinin kapılarında süründüm. Ne çektiğimi bilmezsin. Ben de sen çekme diye, kimse yanlış yönlendirmesin diye doğru cevap verdim. Sonra alınganlık ettin, başladın kafana göre rajon kesmeye. Aslanım, bu başlıkta millet benden bilgi almaya geliyor. Bu işi biz tecrübe ettik. Gelen soruların %99'una ben cevap verdim. Sen terbiyesizlik edersen ben de kovarım. Bu kadar basit. Çok şükür bugün kimse foruma gelip de ya bu AT-11 neymiş diye sormuyor; niye? Bu başlık var diye. Bundan önce açılan başlıklar bu kadar bilgi içermiyordu. Kadınların ekstra hakkı olduğunu kimse bilmiyordu. Vefa olayının da altını çiziyorum, bu benim neden burada "peki efendim" demediğimi göstersin diye. Bu da benim zevkim. Hadi eyvallah.
Valla ben de kadinim, evli degilim ama AT11'i bir sebepten dolayi alamiyorum. Her durumda alinamiyor malesef ailenin isi vs kosullari saglasa bile olmuyor yani.

Demek istedigim Almanya'da bu kabul ediliyor muydu. Cunku icindeki bilgiler Almanya'daki kosullari sagliyorsa kabul edilebiliyormus. Ki ogrendim kabul edilebiliyor. Cunku ustunde public sigorta ile ayni esdegerdedir ifadesi var. Ayrica istedigimiz zaman iptal edebiliyoruz. Care college comfort paketinde oyle en azindan. Istedigimiz zaman onlarin anlasmali public sigortasina gecenibiliyoruz.
Ben de burada bos beles bilgi almak icin takilmiyorum. Soru soranlara bildigim bir seyse yardim ediyorum. Buraya kayit olma amacim ise okulum adina Erasmus'la ilgili bir baslik acmakti, ki yaptim da. Cunku international office ve ogretmenlere surekli ayni sorular geliyordu. Neyse

John

Mesaj gönderen John » Prş Mar 28, 2019 3:29 pm

Hypsia yazdı: Prş Mar 28, 2019 3:15 pm Valla ben de kadinim, evli degilim ama AT11'i bir sebepten dolayi alamiyorum. Her durumda alinamiyor malesef ailenin isi vs kosullari saglasa bile olmuyor yani.

Demek istedigim Almanya'da bu kabul ediliyor muydu. Cunku icindeki bilgiler Almanya'daki kosullari sagliyorsa kabul edilebiliyormus. Ki ogrendim kabul edilebiliyor. Cunku ustunde public sigorta ile ayni esdegerdedir ifadesi var. Ayrica istedigimiz zaman iptal edebiliyoruz. Care college comfort paketinde oyle en azindan. Istedigimiz zaman onlarin anlasmali public sigortasina gecenibiliyoruz.
Ben de burada bos beles bilgi almak icin takilmiyorum. Soru soranlara bildigim bir seyse yardim ediyorum. Buraya kayit olma amacim ise okulum adina Erasmus'la ilgili bir baslik acmakti, ki yaptim da. Cunku international office ve ogretmenlere surekli ayni sorular geliyordu. Neyse
Vize türünü değiştirmedikçe private sigortadan public olana geçemezsin. Bunla ilgili link de paylaştım:

https://www.studis-online.de/StudInfo/V ... nGroupId=4

Buradan okuyabilirsin bunu bana Welly275 vermişti. Hatta sana ben bir youtuber atayım amerikalı: https://youtu.be/BjarCwITttQ?t=30, izle şu videoyu 1 dakikalığına aynı senin iddaa ettiğin şeyin mümkün olmadığını anlatıyor. Bunu da bir arkadaşım bana atmıştı, abi haklıymışsın diye. O da özel sağlık sigortasından muzdaripti, şimdi bir işe girdi çalışıyor sıkıntısı yok. Hani bana inanmıyorsun, al buyur amerikalıya inan. O ibareler marketing amaçlı yapılıyor, çok da inanmamak lazım. Ben mawista kullandım, bunun da notunu düşeyim.

Sizin AT-11 alamama sebebiniz de tamamen memur mağduriyeti. Memurlar Türkiye'de işlerini adam gibi yapmıyorlar. Almanya'da da görüyoruz yapmadıklarını. Bazı arkadaşlara burada telefonda gelin verelim AT-11'inizi demişler, gittiklerinde vermemişler. Başka illerden gidip alanlar oldu. Yani bu konuda ne yazık ki sistemimiz düzgün çalışmadığı için mağdur oluyorsunuz. Ben bir şey yapamam buna, sadece yasal hakkınız var bunu söyleyebilirim.

efes34

Mesaj gönderen efes34 » Prş Mar 28, 2019 4:41 pm

John yazdı: Prş Mar 28, 2019 3:08 pm Yanlış bilgilendirme var burada, AT-11 geçmez diye bir şey yok. Aynı anda kişinin kanunen SGB 5'e göre 2 tane public sağlık sigortası olamaz. Bunların mantığına göre kişinin hem TK'dan hem AOK'dan toplamda 2 tane sağlık sigortası sahibi olabilmesi lazım. Ben daha yeni tecrübe ettim, aralık ayında bitti AT-11'im. Kızınız götürsün AT-11'i, anlatsın durumunu düzeltirler. Bu muhtemelen önceki AT-11'in 3 aylık olmasından kaynaklanıyor. Bizzat şubeye gitsin 6 aylık AT-11le, anlatsın derdini. Bakalım ondan sonra nedir durum diye.
Konuşan kişi bunlar size söylenmiş zaten demiş. Muhtemelen sistemde yanlış ve 3 aylık at11in bilgileri de var, ne söylediklerini bile bildiğine göre. Umarım düzelir
-Özelden TK bilgilerini versem fırsatınız olduğunda TK yı arayabilir misiniz, yarın yetişemeyecek sanırım okul nedeniyle salı gidebilecek ( egesaglik-forum@yahoo.com )
-Bir de bu saatten sonra AOK dan şansımızı deneyebilir miyiz TK olmazsa

efes34

Mesaj gönderen efes34 » Prş Mar 28, 2019 6:28 pm

efes34 yazdı: Prş Mar 28, 2019 4:41 pm Konuşan kişi bunlar size söylenmiş zaten demiş. Muhtemelen sistemde yanlış ve 3 aylık at11in bilgileri de var, ne söylediklerini bile bildiğine göre. Umarım düzelir
-Özelden TK bilgilerini versem fırsatınız olduğunda TK yı arayabilir misiniz, yarın yetişemeyecek sanırım okul nedeniyle salı gidebilecek ( egesaglik-forum@yahoo.com )
-Bir de bu saatten sonra AOK dan şansımızı deneyebilir miyiz TK olmazsa
Edit: belge eline az önce ulaştı yarın gidiyor TKya