Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanya'da Surucu Ehliyeti

Turk ve Alman devlet daireleri: Turk Konsoloslugu'ndaki islemler, yabancilar dairesi, saglik sigortasi, isci vizesi, askerlik, ehliyet...
Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Almanya\'da Surucu Ehliyeti

Mesaj gönderen Staatsmann » Pzt Ağu 29, 2011 2:53 am

Almanya ve Ingiltere yasalari cok farkli.
Almanya\'da belediye secimlerine dahi ogrenci vizeniz ile katilabilirsiniz.
Ehliyer ise evet malesef 6. Ay\'dan sonra mecburi..

Malesef Erasmus konusunda bir Avrupa Birligi ulkesi gibi ayni haklardan yararlanabiliyorken,ehliyet konusunda ise cifte standart bir uygulama goruyoruz..
Hos TR de nasil ehliyet alindigini hepimiz biliyoruz :)
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

Herr Ayer

Mesaj gönderen Herr Ayer » Cum Eyl 02, 2011 12:46 am

turkiyeden ehliyetiniz olursa sizin icin daha kolay tabi.Sizin kabiliyetinize gore 450 600€ arasinda bir fiyata mal olur,ama cidden almanyadaki kurallarla turkiyedekilerin yakindan uzaktan alakasi yok :)burda cok cok dikkatli arac kullanmalisiniz once kendizin ve karsinizdakinin zarar gormemesi icin,2. olarak burasi almanya oduceginiz cezalar vs.. oyle boyle az mikar degiller :)

Herr Ayer

Mesaj gönderen Herr Ayer » Cum Eyl 02, 2011 12:58 am

herkesin herkesee saygisi var burda,kisa ve oz bir cevap

mirage

Mesaj gönderen mirage » Cum Eyl 02, 2011 1:04 am

mesala bir duyum almistim. arkanizda ki arac korna caliyorsa bilinki trafigi tehlikeye atacak bir hareket yapiyorsunuzdur. cok cok onemli birsey oldugunda korna caliyorlarmis. iste duyum tabi :)

bjk_oguz

Mesaj gönderen bjk_oguz » Cum Eyl 02, 2011 1:13 am

Yine de daha sari yaninca kor muamelesi gorup arkadan korna dayatmalarina maruz kalmak pahabicilemez:D

Herr Ayer

Mesaj gönderen Herr Ayer » Cum Eyl 02, 2011 12:08 pm

sarida korna calma olayi turkiyede olur anca burda yesil yanar 2 3 sn gecer sen hala yanindakiyle muhabbet ediyorsan felan calarlar ama onun harici korna calinmaz burda,sabirla bekliceksin

technonur

Mesaj gönderen technonur » Cum Eyl 02, 2011 3:57 pm

valla kim ne derse dersin istanbulda araba surmek bi baska zevkli almanyada 3kez surdum ama hicbi tat alamadim yol bitsede insem diye dusundum hep :)

insa_c

Mesaj gönderen insa_c » Cmt Eyl 03, 2011 1:52 am

arkadaslar simdi bu 6. aydan itibaren ehliyet gerekiyor ama bu hani girip cikis yaptigimizda bu ay sifirlaniyor mu yoksa farketmiyor mu?

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Cmt Eyl 03, 2011 5:21 am

[quote]technonur tarafindan yazilan metin:

valla kim ne derse dersin istanbulda araba surmek bi baska zevkli almanyada 3kez surdum ama hicbi tat alamadim yol bitsede insem diye dusundum hep :)[/quote]

Istanbul\'da orta halli bir arabaya dahi luks muamelesi yapilidigi ve havaatma olayi cok daha fazla oldugu icin daha zevkli olabilir... :)
Almanya tarzi araba kullanan Turkiye\'de kaza yapar
Turkiye tarzi araba kullanan ise Almanya\'da kaza yapar.

Herr Ayer

Mesaj gönderen Herr Ayer » Pzr Şub 05, 2012 9:04 pm

[quote]insa_c tarafindan yazilan metin:

arkadaslar simdi bu 6. aydan itibaren ehliyet gerekiyor ama bu hani girip cikis yaptigimizda bu ay sifirlaniyor mu yoksa farketmiyor mu?[/quote]

giris cikis yapman birseyi degistirmiyor geldigin tarihten itibaren tam 6 ay iznin var daha sonra malesef yeniden alman ehliyeti alman lazim ve turk ehliyetini teslim etmelisin. mfg!

Ogun

Mesaj gönderen Ogun » Pzt Şub 06, 2012 1:33 am

Turk ehliyetini niye veriyoruz ki?
Zihin neyi aliyor ve neye inaniyorsa, onu basarabilir. -Dr. Napoleon HILL-

Herr Ayer

Mesaj gönderen Herr Ayer » Pzt Şub 06, 2012 3:31 am

kanunlar boyle, alman ehliyetini aldigin zaman ayni gun senden turk ehliyetini istiyorlar veriyorsun ama atiyorum birgun geri donucem turkiyeye temelli dedin ozamanda almani verip turku geri alabiliyorsun. Bir yolu var turk ehliyetini vermemenin oda 0dan alman ehliyeti yaparsan vermezsin ama 0 dan ehliyet yapmak 2 katindan da pahaliya denk geliyor.Bence Turk ehliyetine gerek yok, vermenin hicbir sakincasi olmaz yani.

Ogun

Mesaj gönderen Ogun » Pzt Şub 06, 2012 11:49 am

He o zaman tamam. Dondugumuz zaman alabiliyosak sikinti yok ama 2-3 haftalik tatile geldigimizde napiyoruz, ehliyetsiz mi oluyoruz yoksa alman ehliyeti is goruyor mu?
Zihin neyi aliyor ve neye inaniyorsa, onu basarabilir. -Dr. Napoleon HILL-

technonur

Mesaj gönderen technonur » Pzt Şub 06, 2012 12:09 pm

bu ehliyet alma olayini duydum da bicok kisi turkiyeye gittiginde ehliyetimi kaybettim diyip yenisini cikarttiriyolarmis :D bilginiz olsun...

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Çrş Şub 08, 2012 11:04 pm

Bak iyi iyimis... :p

sezercik

Mesaj gönderen sezercik » Çrş Mar 14, 2012 11:06 pm

Merhaba Arkadaslar

Ben turkiyeden geleli 6 ay oldu.. ehliyetim tr de yoktu ama burada cikarmak istiyorum.. Fahrschule fiyatlarina baktim. gercekten cok yuksek.. cevremdeki arkadaslar Hamburg gibi buyuk sehirlerde turklerin okullari var oldugunu soylediler. fiyatlari yari fiyatina ve 1 veya 2 hafta gibi kisa surede veriyorlarmis.. bunun gerceklik payi varmi arkadaslar...

Tesekkurler..

technonur

Mesaj gönderen technonur » Prş Mar 15, 2012 12:13 am

[quote]sezercik tarafindan yazilan metin:

Merhaba Arkadaslar

Ben turkiyeden geleli 6 ay oldu.. ehliyetim tr de yoktu ama burada cikarmak istiyorum.. Fahrschule fiyatlarina baktim. gercekten cok yuksek.. cevremdeki arkadaslar Hamburg gibi buyuk sehirlerde turklerin okullari var oldugunu soylediler. fiyatlari yari fiyatina ve 1 veya 2 hafta gibi kisa surede veriyorlarmis.. bunun gerceklik payi varmi arkadaslar...

Tesekkurler..[/quote]

dogru calisacagin soru sayisini az veriyorlar yani cok onemli seylere calisiyorsun atiyorum 30tane fahrschulbogen veriyorlarsa sana intensiv oldugun icin 15tane veriyor dolayisiyla 2 hafta falan suruyor

sezercik

Mesaj gönderen sezercik » Prş Mar 15, 2012 12:45 am

Merhaba Arkadaslar

Tesekkurler..[/quote]

dogru calisacagin soru sayisini az veriyorlar yani cok onemli seylere calisiyorsun atiyorum 30tane fahrschulbogen veriyorlarsa sana intensiv oldugun icin 15tane veriyor dolayisiyla 2 hafta falan suruyor[/quote]

peki nasil iletisime gecebilecegimiz hakkinda bir bilgin varmi?

Herr Ayer

Mesaj gönderen Herr Ayer » Sal Mar 20, 2012 10:19 pm

Merhaba Arkadaslar

Tesekkurler..[/quote]

dogru calisacagin soru sayisini az veriyorlar yani cok onemli seylere calisiyorsun atiyorum 30tane fahrschulbogen veriyorlarsa sana intensiv oldugun icin 15tane veriyor dolayisiyla 2 hafta falan suruyor[/quote]

dogru degil ! calisacagin soru sayisi yaklasik 900 bunu kimse degistiremez ve trafikte onemli ,onemsiz soru diye de birsey soz konusu olamaz.fiyati azalticak tek sey eger senin direksiyonun iyi ise az direksiyon dersi alip fiyati azaltabilirsin ama turkiyede ehliyetin yoksa oyle az sureyim diyemiyorsun baya bir kullanacaksin ki bunlarda hep para.sonucta kurs parasi kayit parasi oduceksin 3 asagi 5 yukari heryerde fiyat ayni oluyor.ayrica butun bu olay 2 haftada olucak bir olay degildir imkani yoktur 2 haftada almanin.

technonur

Mesaj gönderen technonur » Çrş Mar 21, 2012 11:35 pm

[quote]Herr Ayer tarafindan yazilan metin:

Merhaba Arkadaslar

Tesekkurler..[/quote]

dogru degil ! calisacagin soru sayisi yaklasik 900 bunu kimse degistiremez ve trafikte onemli ,onemsiz soru diye de birsey soz konusu olamaz.fiyati azalticak tek sey eger senin direksiyonun iyi ise az direksiyon dersi alip fiyati azaltabilirsin ama turkiyede ehliyetin yoksa oyle az sureyim diyemiyorsun baya bir kullanacaksin ki bunlarda hep para.sonucta kurs parasi kayit parasi oduceksin 3 asagi 5 yukari heryerde fiyat ayni oluyor.ayrica butun bu olay 2 haftada olucak bir olay degildir imkani yoktur 2 haftada almanin.[/quote]

cok emin konusma istersen...
http://board.gulli.com/thread/1142191-i ... -2-wochen/

http://www.google.de/search?**=f&ix=seb ... p&pdl=300
ayrica turk ehliyet kurslarina git sor onlar daha detayli anlatirlar