Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Fintiba'dan para çekmek için hangi bankadan hesap actirmali

Turk ve Alman devlet daireleri: Turk Konsoloslugu'ndaki islemler, yabancilar dairesi, saglik sigortasi, isci vizesi, askerlik, ehliyet...
Bilu1

Fintiba'dan para çekmek için hangi bankadan hesap actirmali

Mesaj gönderen Bilu1 » Cum Eyl 08, 2017 7:16 am

Ben Fintiba'dan bloke hesaba para yatirmistim. Okuldan da şartli kabulum vardi ancak okulun dil kursuna gidemedigim icin okuldan ogrenci belgesi alamayacağım. Onun yerine özel bir dil kursuna gitmeyi planliyorum. Soruma gelirsek ben Deutsche Bank'in hesap acma prosedurüne baktim Jugendkonto diye bisi var. 30 yas alti ögrencilere ücretsiz hesap aciliyormus ama ben univeriste kaydimi yapmadigim icin elimdeki ön kabul belgemle bu haktan yararlanip yararlanamayacagimi bilmiyorum bilen varsa beni aydinlatabilir mi? Eger olmuyorsa hangi banka ile calismak uygun ve rahat oluyor? Hesap isletim ücretinin düsük olmasi ve/veya hic olmamasi onemli bir tercih sebebidir benim icin. İkinci baktigim kosulda ulke genelinde ATM'sini bulmak cok zor olmamali.

hunterqb

Re: Fintiba'dan para çekmek için hangi bankadan hesap actirmali

Mesaj gönderen hunterqb » Cum Eyl 08, 2017 11:49 am

Selam buna ögrenciler icin en avantajli banka hesabi hangsi desek daha dogru olur dedigin gibi Das Junge Konto ve cesitli bankalarin student hesaplari mevcut. Bankamatik/Online Bankacilik ve hizmet kalitesi olarak hangisi iyise ona bakmak lazim diger arkadaslarda kullandiklari bankalari yazarsa güzel bir baslik olabilir.

smg61

Mesaj gönderen smg61 » Cmt Eyl 16, 2017 7:07 pm

Bende fintibadan blokeli hesap açtım. Almanya'ya gidince deutsche bank tan hesap açmayı düşünüyorum fakat gerekli şartları belgeleri nedir bir bilgi bulamadım. Yardımcı olabilen varsa güzel olur arkadaşlar

lepassants

Mesaj gönderen lepassants » Cmt Eyl 16, 2017 9:15 pm

Benim oradaki alman öğrenci arkadaşlarım ya Volksbank ya da Sparkasse hesabı kullanıyorlar. Ben bir sene boyunca Deutsche Bank kullanmıştım ancak erişim konusunda hep sıkıntı yaşamıştım, en yaygın gördüğüm banka ise Sparkasse'ydi.

Bilu1

Mesaj gönderen Bilu1 » Cmt Eyl 16, 2017 11:41 pm

smg61 yazdı: Cmt Eyl 16, 2017 7:07 pm Bende fintibadan blokeli hesap açtım. Almanya'ya gidince deutsche bank tan hesap açmayı düşünüyorum fakat gerekli şartları belgeleri nedir bir bilgi bulamadım. Yardımcı olabilen varsa güzel olur arkadaşlar
Deutsche Bank'in kendi sitesinde yaziyor bütün gerekli bilgiler. Ancak ben kendim arastirdigimda ögrenci hesabi gordum deutsche bank'dan hesap isletim ucreti vs almiyorlardi ancak dil ogrencisi de ogrenci olarak gorunuyor mu bilmiyorum. Bide Junge Konto diye bir sey var hesap isletim ucreti aylik 5€ mu neydi. Bide suan kampanya vardi aralik'a kadar ucret alinmiyor diye. Bide hesap actirmak icin Almanya'da ikametgah gerekiyor ve Alman telefon numarasi.

busraakemikk.

Mesaj gönderen busraakemikk. » Pzt Şub 26, 2018 9:14 pm

Arkadaşlar hangi bankayı kullandiniz? Bir sorum daha var. İlk ay iki aylık parami çekebilir miyim

Bilu1

Mesaj gönderen Bilu1 » Cum Mar 02, 2018 1:23 am

busraakemikk. yazdı: Pzt Şub 26, 2018 9:14 pm Arkadaşlar hangi bankayı kullandiniz? Bir sorum daha var. İlk ay iki aylık parami çekebilir miyim
Ben 26 yaş altı ve dil öğrencisi (okulun öğrenci kimlik kartı henüz yok elimde) olduğum için Hypovereinsbank'ın 26 yaş altı gençlere ücretsiz olan hesabından açtım. Ama öğrenci kimlik belgesi alınca Deutsche Bank'ın öğrencilere ücretsiz olan hesabından da açtırmayı düşünüyorum. Eğer öğrenci kimlik belgen olacaksa zaten bir çok banka sana ücretsiz öğrenci hesabı açar. Sen çevrende bulunan ATM'lere göre bankana kendin karar verebilrsin. Ama şunu söyleyim Almanya'da Cash Group diye bir şey var (Post Bank, Deutsche Bank, Hypovereinsbank, Commerzbank) bu bankalardan herhangi birinden hesap açtırıp bankamatik kartı alırsan, cash group üyesi diğer bankaların ATM'lerinden de ücretsiz para çekebiliyorsun. Mesela ben Hypovereinsbank'dan hesap açtırdım ancak çevremde Post Bank yaygın ama ben Post Bank'ın da ATM'lerinden ücretsiz para çekebiliyorum. (Tabi Post Bank'ın ATM'lerinden yüksek miktarda (yaklaşık 350 - 400 Euro gibi) para çekimi yapmaya çalıştığımda banka hesabım inaktif olmuştu bu başıma 2 kere geldi. Ve banka görevlisi neden inaktif olduğunu tam olarak anlamamıştı sonra tekrar açtırmak için 1-2 gün beklemiştim. Tahminimce başka bankanın kartı ile Post Bank'ın ATM'sinden yüksek miktarda para çekmeye çalışınca bir problem yaşatıyor ama 20 - 30 euro çekiminde hiç bir sorunla karşılaşmadım.)

Onun dışında Fintiba her ay düzenli ödeme yapıyor ve Auslanderbehörde'nin özel yazılı izni olmadan fazladan para çekemiyorsun diye biliyorum ancak benim yaşadığım tecrübeyi anlatmam gerekirse Fintibaya 4 Eylül'de Almanya'ya varacağımı söyleyip, bloke hesabın eylül ayından itibaren aktive olmasını talep etmiştim ancak vizede çıkan bazı sorunlar dolayısıyla 20 Eylül gibi Almanya'ya varabildim. İkametgah kaydı, Fintibanın pasaport doğrulaması vs gibi sorunlarla uğraşmam dolayısıyla en erken 10 Ekim gibi Fintibadan para çekimi talep edebilmiştim. Fintiba bloke hesabı eylül ayından itibaren aktive ettiği için bana ilk 10 Ekimde olan para çekimimde hem eylül ayı için hem ekim ayı için olan ödemeyi yapmıştı. Hem de yatırdığım depozitoyu da talebim üzerine ilk çekimde geri iade etmişti. Ama tabi bu hesabın aktive olmasını talep ettiğim aydan 1 ay sonra para çekimi yaptığım için olmuştu.

busraakemikk.

Mesaj gönderen busraakemikk. » Cum Mar 16, 2018 4:53 pm

Anladım teşekkür ederim. Ben Sparkasseden hesap açmayı düşümüyorum. Buradan hesap açan var mı ? Ve hesabı açtıktan sonra ne yapmam gerekiyor. Birde ben fintibaya para transferinden sonra hesaptaki paramı görebiliyordum. fakat şu an göremiyorum. bu konu hakkında bilgisi olan var mı ?

tipitip

Mesaj gönderen tipitip » Cum Nis 27, 2018 5:04 pm

Bilu1 yazdı: Cum Mar 02, 2018 1:23 am
Onun dışında Fintiba her ay düzenli ödeme yapıyor ve Auslanderbehörde'nin özel yazılı izni olmadan fazladan para çekemiyorsun diye biliyorum ancak benim yaşadığım tecrübeyi anlatmam gerekirse Fintibaya 4 Eylül'de Almanya'ya varacağımı söyleyip, bloke hesabın eylül ayından itibaren aktive olmasını talep etmiştim ancak vizede çıkan bazı sorunlar dolayısıyla 20 Eylül gibi Almanya'ya varabildim. İkametgah kaydı, Fintibanın pasaport doğrulaması vs gibi sorunlarla uğraşmam dolayısıyla en erken 10 Ekim gibi Fintibadan para çekimi talep edebilmiştim. Fintiba bloke hesabı eylül ayından itibaren aktive ettiği için bana ilk 10 Ekimde olan para çekimimde hem eylül ayı için hem ekim ayı için olan ödemeyi yapmıştı. Hem de yatırdığım depozitoyu da talebim üzerine ilk çekimde geri iade etmişti. Ama tabi bu hesabın aktive olmasını talep ettiğim aydan 1 ay sonra para çekimi yaptığım için olmuştu.
selam
fintibadan para cekim talebi nasil oluyor?

Bilu1

Mesaj gönderen Bilu1 » Pzt Nis 30, 2018 12:22 am

tipitip yazdı: Cum Nis 27, 2018 5:04 pm selam
fintibadan para cekim talebi nasil oluyor?
Almanya'da fintiba hesabını pasaportun ile post office'den doğrulandıktan sonra (emin değilim ama fintiba'da legitimation olarak geçiyordu.) Alman banka hesabına ve bir alman numarasına ihtiyacın oluyor. Sonra fintibaya girip numaranı veriyorsun "TAN" kodu geliyor ondan sonra da banka hesap bilgilerini giriyorsun. Düzenli olarak ödeme yapiyorlar. En azından ben şuana kadar fintiba ile her hangi bir sorun yaşamadım.

tipitip

Mesaj gönderen tipitip » Cum May 04, 2018 11:58 pm

Bilu1 yazdı: Pzt Nis 30, 2018 12:22 am Almanya'da fintiba hesabını pasaportun ile post office'den doğrulandıktan sonra (emin değilim ama fintiba'da legitimation olarak geçiyordu.) Alman banka hesabına ve bir alman numarasına ihtiyacın oluyor. Sonra fintibaya girip numaranı veriyorsun "TAN" kodu geliyor ondan sonra da banka hesap bilgilerini giriyorsun. Düzenli olarak ödeme yapiyorlar. En azından ben şuana kadar fintiba ile her hangi bir sorun yaşamadım.
postident deniyor o islemi yaptim postanede. ama banka hesabi bilgilerimi nereye giriyorum bulamadim oyle bir yer fintiba uygulamasinda?