Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Marburgda Anmeldung ve oturum

Turk ve Alman devlet daireleri: Turk Konsoloslugu'ndaki islemler, yabancilar dairesi, saglik sigortasi, isci vizesi, askerlik, ehliyet...
meltem41

Marburgda Anmeldung ve oturum

Mesaj gönderen meltem41 » Çrş Nis 19, 2017 6:03 pm

Arkadaşlar merhaba
Ben normalde berlinde yaşıyorum oturum islemlerimi burdan yapıyordum. Ama Marburg üniversitesinden 2016/2017 dönemi için zulassungsbescheid aldım. Bununla Eylül ayında Berlin Ausländerbehörde ye gittim orada bana 1 nisana kadar fiktionbescheinung verdiler. Bende bu arada Testdaf sınavına girdim ama maalesef Hören den 3 aldım. Tekrar Ausländerbehörde ye gittiğimde benim marburga gidip orada oturum almam gerektiğini söylediler. 27 hazirana kadar otururum var ama bu sırada orada nasıl ev bulup Anmeldung yapacağımı bilmiyorum. Ben sadece orada Anmeldung yapıp oturumumu uzatmak istiyorum tekrar Berline döneceğim. Testdaf sınavına tekrar Berlinde girmeyi düşünüyorum.
Bana Anmeldung konusunda yardımcı olacak biri var mı?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Re: Marburgda Anmeldung ve oturum

Mesaj gönderen Physiker » Prş Nis 20, 2017 2:59 pm

Berlin de kayit yaptirdiysan(Anmeldung), dil kursu kaydi ile tekrar gidip Berlin yabancilar dairesinde oturum uzatabilirsin.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

meltem41

Mesaj gönderen meltem41 » Cum Nis 21, 2017 5:50 pm

Ben 2014 ten beri burdayım. Benden zulassungsbescheid bekledikleri icin o belgeyi götürdüm. Oturumumu uzatmazlar diye düşünmüştüm. Kurs kayıt belgesiyle gitsem bu durumda uzatirlar mı? Çünkü benim 2,5 yıl oldu buraya geleli.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzr Nis 23, 2017 3:49 am

Normalde Marburg da da uzatilmaz artik 2 yili gectigi icin.
www.deutschstudent.com

meltem41

Mesaj gönderen meltem41 » Pzr Nis 23, 2017 1:12 pm

Aslında bende öyle düşünüyordum. 2 yıl dolduğu için, ama bana berlinde 6 ay daha uzattılar. 1 ay önce gittiğimde 3 ay daha verdi. Ama artık Marburg 'a gitmem gerektiğini söylediler.

duisburger

Mesaj gönderen duisburger » Pzr Nis 23, 2017 3:10 pm

Sana ilginc bir sekilde süre vermisler. Berlin disinda bir yere ikamet kaydi yaptirman lazim bir an önce. Evraklarin Berlin den örnegin Marburg a gelene kadar en az bir 2-3 ay kadar süre kazanirsin. Bu 2-3 ayda da dsh veya testdaf verip bir üniversiteye kayit yaptirirsan uzatirsin. Normal sartlarda 2,5 senedir burdasin bu sinavlari artik rahat vermen gerekiyor. Veremiyorsan da bence fazla zorlama, zararin neresinden dönersem kar diye düsünüp dönüs yap.

meltem41

Mesaj gönderen meltem41 » Pzr Nis 23, 2017 9:30 pm

Ben normalde Testdaf sonucumla kabul alabiliyorum. Sadece hörenden 3 aldım bununla kabul eden üniversiteler var. Başvuruları bekliyorum onlar sonuclanincaya kadar zamana ihtiyacım var. Bu sureyide marburgda Anmeldung yaparak geçirebilirim ama yer bulma konusunda sorunum var. Marburgda kalmak istemiyorum Anmeldung yapıp hemen Berlin e dönmeyi düşünüyorum, ama bir sorun olur mu hiçbir fikrim yok.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzt Nis 24, 2017 12:02 pm

Hayir o türlü sorun olmaz.
www.deutschstudent.com

meltem41

Mesaj gönderen meltem41 » Pzt Nis 24, 2017 5:03 pm

Teşekkürler Physiker

davutmico97

Mesaj gönderen davutmico97 » Cum Ara 29, 2017 2:35 am

meltem 41 bende ayni sekilde 3 4 4 4 aldim .Bu sonuca hangi universiteler Kabul ediyor ? Bir fikrin varmi?Tecrubelerini paylasirsan sevinirim

meltem41

Mesaj gönderen meltem41 » Cmt Ara 30, 2017 5:45 pm

Merhaba, uni Hamburg, uni Regensburg, uni Rostock, TU İlmenau bunlar direk kabul veriyor ama Rostock uni de her bölüm veriyor mu emin değilim 🤔

cinecin

Mesaj gönderen cinecin » Cum Eyl 06, 2019 7:12 pm

Physiker yazdı: Prş Nis 20, 2017 2:59 pm Berlin de kayit yaptirdiysan(Anmeldung), dil kursu kaydi ile tekrar gidip Berlin yabancilar dairesinde oturum uzatabilirsin.
başlık çok eski ama bir sorunum var ve bir türlü çözemiyorum, oldukça zor durumdayım;

Berlin'de yüksek lisansa kabul edilip yeni geldim, internetten bir Türk ablanın odasını tutmak üzere anlaştım, kısa süre oldu ama asla burada kalamayacağımı anladım, abla bir garip.. o yüzden başka yer bulacağım ama bu süreçte şehre kayıt yaptırmak için önümüzdeki Salı adres landlord formu verdiler, onu doldurmam lazım bir adres yazıp onun imzası lazım ama burada kalmaya devam etmek istemediğim için nasıl hareket edebileceğimi bilmiyorum, ona o formu doldurtup şehir kaydına versem ama sonra çıksam sorun olur mu? evler buluyorum ama kimse anmeldung yapmıyor, sürem de kalmadı :(