Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

SİGORTA SORUNU

Turk ve Alman devlet daireleri: Turk Konsoloslugu'ndaki islemler, yabancilar dairesi, saglik sigortasi, isci vizesi, askerlik, ehliyet...
fuatbaslik

SİGORTA SORUNU

Mesaj gönderen fuatbaslik » Pzr Nis 16, 2017 3:45 pm

Arkadaşlar merhaba,
Tam 3 aydır Almanyadayım. Gelmeden önce sigortam vardı Mart ayına kadar. Daha sonra burada Care Conceptten 1 aylık sigorta yaptırdım. Yarın süresi bitiyor. Mayıs ayında oturumalma işlemlerine başlayacağım. Şu an hali hazırda 18 Haziran'a kadar vizem var. Oturum veren yer daha önce yaptırdığınız sağlık sigortalarını istiyor mu ? Yoksa onlar için önemli olan bundan sonra ki sigortalar mı ? Yani ben şimdi bu ay sağlık sigortası yaptırmasam . Gelecek ay oturum almak için başvuracağım yer geçen ay neden sağlık sigortası yapmadın der mi ? Lütfen yardımcı olun ..

burak0992

Re: SİGORTA SORUNU

Mesaj gönderen burak0992 » Pzt Nis 17, 2017 1:06 am

Oturum randevuna giderken en az 1 yıllık sağlık sigortan olmalı. Yani 1 aylıkla gidersen problem çıkar.
Be different,make a difference...

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Pzt Nis 17, 2017 1:50 pm

Sigartasiz bulunmak zaten kanunlara aykiri, ki büyük de risk, basina ne gelecegi belli mi olur. 30 40 euro icin degmez yani.

fuatbaslik

Mesaj gönderen fuatbaslik » Pzt Nis 17, 2017 3:02 pm

eren_f2007 yazdı:Sigartasiz bulunmak zaten kanunlara aykiri, ki büyük de risk, basina ne gelecegi belli mi olur. 30 40 euro icin degmez yani.
Care Concept'ten aylık 28 euroluk dil kursu için olan sigortadan yaptırdım. Sanırım o geçerli oluyor öyle değil mi ?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzt Nis 17, 2017 9:10 pm

Gecerli evet.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

EKYlmaz

Mesaj gönderen EKYlmaz » Pzr Nis 23, 2017 11:24 am

ben ilk 2015 Kasımdan 2016 mayısa kadar sigorta yaptım. Daha sonra aralık 2016 yılına kadar sigorta yaptırmadım. 16 Aralık ta Ausländer ile randevum vardı. Bende 12 Aralıkta Care Concepten 6 aylık sigorta yaptım hiçbir sorun çıkmadı. Oturumu iznimi 1 yıl uzattılar.

gaye_ece

Mesaj gönderen gaye_ece » Sal Tem 18, 2017 1:41 pm

Merhaba,

Care Concept uzerinden Ben de saglik sigortasina basvurdum. Odeme icin Almanya'daki bloke hesabimi gosterdim. Pdf olarak sigorta formunu yolladilar. Adim, tarih, aylik odeme tutari Vs gibi bilgiler mevcut. henuz hicbir odeme yapmadim. Emin olamadim bu belge vize basvurusu icin yeterli mi? Yardimci olabilirseniz sevinirim.

Denizz

Mesaj gönderen Denizz » Sal Tem 18, 2017 2:04 pm

vize başvurusuna TR de yapacağınız her hangi bir seyahat sigortası ile gidiyorsunuz ki. bir bankaya gidin 90-120 TL arası fiyata 1 yıllık sigorta yaptırın, onunla konsolosluğa vize görüşmesine gidebilirsiniz.

bu care concept, TK, aok gibi Almanya daki kuruluşlardan alınan sigortalar, almanya da oturum alabilmek için geçerli...

Sitede biraz daha fazla araştırma yapmanızı öneririm bu tip genel bilgiler üzerine.

hunterqb

Mesaj gönderen hunterqb » Çrş Tem 19, 2017 6:03 pm

Peki AT11'de sürec nasil isliyor her kis/yaz dönemi icin veriyor SGK örnegin aradaki semester tatilinde ne oluyor arkadaslar ?veya oturum almak icin gittigimizde 4 5 aylik sigorta oluyor ona sikinti cikarirlar mi ?

Denizz

Mesaj gönderen Denizz » Pzt Tem 24, 2017 1:01 am

EKYlmaz yazdı: Pzr Nis 23, 2017 11:24 am ben ilk 2015 Kasımdan 2016 mayısa kadar sigorta yaptım. Daha sonra aralık 2016 yılına kadar sigorta yaptırmadım. 16 Aralık ta Ausländer ile randevum vardı. Bende 12 Aralıkta Care Concepten 6 aylık sigorta yaptım hiçbir sorun çıkmadı. Oturumu iznimi 1 yıl uzattılar.
Care Concept'in Basic, Comfort veya Premium paketlerinden hangisini yaptırdınız? Yaşım 28 olmasından dolayı TK yada AOK 100 Euro'ya yakın bir rakam çıkartır diye düşünüyorum, doğru mu acaba? Car concept in basic sınıfından yaptırsam ilk defa oturuma başvururken sorun çıkmaz umarım.

EKYlmaz

Mesaj gönderen EKYlmaz » Pzt Tem 24, 2017 1:50 am

Denizz yazdı: Pzt Tem 24, 2017 1:01 am Care Concept'in Basic, Comfort veya Premium paketlerinden hangisini yaptırdınız? Yaşım 28 olmasından dolayı TK yada AOK 100 Euro'ya yakın bir rakam çıkartır diye düşünüyorum, doğru mu acaba? Car concept in basic sınıfından yaptırsam ilk defa oturuma başvururken sorun çıkmaz umarım.
Eğer öğrencideğilsen AOK ve TK yüzüne bile bakmıyor ne yazık ki. Bakarsa da tahminimce kapıyı 200€ dan aşağı açmaz. Soruna gelirsek ismini hatırlamıyorum ama Aylık 53€'luktu. Eğer dil okuluna gidiyorsan öğrenci sigortası da var sanırım o daha ucuz. Mail olarak kursun ödeme planını yollarsan sorun çıkmaz sanırım.

Denizz

Mesaj gönderen Denizz » Pzt Tem 24, 2017 2:04 am

Teşekkürler hızlı cevap için.

Dil kursu için gitmiyorum, direk üniversiteye master için kayıt olacağım. AOK ve TK bu sefer baksada yüzüme yine çok pahalı olacak belliki.

Ya care concept yada mawista dan yaptıracağım. Sanırım sen premium olmuşsun. Çünkü fiyatlar sırasıyla 26-33-57 diye gidiyordu.

Comfort sigorta ile oturum alabilir miyiz acaba? Yada premium yaptirmak aradaki farka deger mi?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzt Tem 24, 2017 6:37 am

Care concept ten 35€ luk yaptirirsan iyi olur.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

Denizz

Mesaj gönderen Denizz » Pzt Tem 24, 2017 9:13 am

Teşekkürler Physiker.

sinem_h

Mesaj gönderen sinem_h » Sal Eyl 05, 2017 3:08 pm

Denizz yazdı: Pzt Tem 24, 2017 2:04 am Teşekkürler hızlı cevap için.

Dil kursu için gitmiyorum, direk üniversiteye master için kayıt olacağım. AOK ve TK bu sefer baksada yüzüme yine çok pahalı olacak belliki.

Ya care concept yada mawista dan yaptıracağım. Sanırım sen premium olmuşsun. Çünkü fiyatlar sırasıyla 26-33-57 diye gidiyordu.

Comfort sigorta ile oturum alabilir miyiz acaba? Yada premium yaptirmak aradaki farka deger mi?
Merhaba, siz mawista dan mı yaptırdınız? ve master için vizede ve sonrasında sorun oldu mu merak ediyorum. Çünkü forumda dil kursu haricinde öğrenci olarak gidenler için bu iki firma (care concept, mawista) geçerli olmuyor, AOK veya TK dan yaptırmamız gerektiğiyle ilgili birkaç yazı okudum.

muris01

Mesaj gönderen muris01 » Sal Eyl 05, 2017 5:07 pm

Bende yıllardır Mawista var, Master öğrencisi ve mezun olarak kullandım, hiçbir sorun olmuyor.

Denizz

Mesaj gönderen Denizz » Sal Eyl 05, 2017 5:28 pm

sinem_h yazdı: Sal Eyl 05, 2017 3:08 pm Merhaba, siz mawista dan mı yaptırdınız? ve master için vizede ve sonrasında sorun oldu mu merak ediyorum. Çünkü forumda dil kursu haricinde öğrenci olarak gidenler için bu iki firma (care concept, mawista) geçerli olmuyor, AOK veya TK dan yaptırmamız gerektiğiyle ilgili birkaç yazı okudum.
AOK tan yaptirdim, sizin okuduklariniza benzerleri okuyunca. Ayrica okulun bazi facebook gruplarinda kimileri care conceptten yaptirmis geçmişte ve sorun yaşamışlar. Hal böyle olunca riske atmayıp AOK a gittim direk.
Yalniz bazi okullarda muris01 in yazdigi gibi sorun yapmayabiliyorlar. Biraz şans işi. Okula yada orda okuyan ogrencilere sorup ordaki durumu ogrenebilirsiniz. Ayrica bayansaniz neden AT11 belgesi almiyosunuz Tr deyken. Aldiginiz belgeyi AOK yada TK ya verince hic bir ucret ödemiyorsunuz.

sinem_h

Mesaj gönderen sinem_h » Cmt Eyl 09, 2017 4:16 pm

Denizz yazdı: Sal Eyl 05, 2017 5:28 pm AOK tan yaptirdim, sizin okuduklariniza benzerleri okuyunca. Ayrica okulun bazi facebook gruplarinda kimileri care conceptten yaptirmis geçmişte ve sorun yaşamışlar. Hal böyle olunca riske atmayıp AOK a gittim direk.
Yalniz bazi okullarda muris01 in yazdigi gibi sorun yapmayabiliyorlar. Biraz şans işi. Okula yada orda okuyan ogrencilere sorup ordaki durumu ogrenebilirsiniz. Ayrica bayansaniz neden AT11 belgesi almiyosunuz Tr deyken. Aldiginiz belgeyi AOK yada TK ya verince hic bir ucret ödemiyorsunuz.
Tesekkur ettim yanit icin oncelikle, at 11 burdan alabiliyorum sorun olmadi, kayit icin gittim tubingendeki AOK da kabul etmediler.. sanirim yaştan olabilir 25 yasi gecince almanyada kabul olmuyor vs dedi.. ulusal vize icin at 11 alip gidince aok a yaptiriyim ozaman mecbur oyle olacak sanirim

Denizz

Mesaj gönderen Denizz » Cmt Eyl 09, 2017 7:31 pm

sinem_h yazdı: Cmt Eyl 09, 2017 4:16 pm Tesekkur ettim yanit icin oncelikle, at 11 burdan alabiliyorum sorun olmadi, kayit icin gittim tubingendeki AOK da kabul etmediler.. sanirim yaştan olabilir 25 yasi gecince almanyada kabul olmuyor vs dedi.. ulusal vize icin at 11 alip gidince aok a yaptiriyim ozaman mecbur oyle olacak sanirim
25 yaş sınırı sadece erkeklerde var. Yukarıda söyledğim gibi bayansanız (ve sanırım evli olmamanız lazım) sizin de AT11 almaya hakkınız var, ki zaten almışsınız ama Tubingen AOK'un kabul etmemesi kendi bilgisizlikleri.
Ben bu işlemleri yapmadım ama forumda onlarca yazı var bu konuyla ilgili ve bildiğim kadarıyla yapılması gereken AT11 belgesini AOK veya TK ya götürüp işleme almalarını sağlamak. Birde TK'yı deneyin olmadı AOK'un merkezine email atıp sorun yada Tubingen dekilere arayıp sormalarını söyleyin. Yoksa 90 euro ödeyeceksiniz aylık. Sonradan ödediklerinizi geri alabiliyorsunuz AT11 i işleme aldırabilirseniz ama şimdiden halletmeniz bence daha isabet olur.

sinem_h

Mesaj gönderen sinem_h » Pzt Eyl 11, 2017 1:27 pm

At11 alip bir daha deniyim ozaman.. diger subeleriyle bi konisiyim olmazsa dediginiz gibi.. cok tesekkur ettim tekrar