Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Oturum Alma Islemleri

Turk ve Alman devlet daireleri: Turk Konsoloslugu'ndaki islemler, yabancilar dairesi, saglik sigortasi, isci vizesi, askerlik, ehliyet...
Scheinen

Oturum Alma Islemleri

Mesaj gönderen Scheinen » Pzt Şub 20, 2012 11:01 pm

Aksini yazmadim bende zaten =) Sana verilen Vize turunu merak ettim sadece. =)

Kendim 3 aylik C tipi schengen vizesi ile oturum almadan Avrupa birligine dahil olan bir ulkeye giris cikisimiz oldu.. Bundan yola cikarak dusuncemi yazdim..
Hayatinizin kalitesini, hayatinizdaki insanlarin kalitesi belirler.

bjk_oguz

Oturum Alma Islemleri

Mesaj gönderen bjk_oguz » Sal Şub 21, 2012 12:56 am

Benimkide D Tipi Multi . Bikere ciktim Almanya disina kontrol falan olmadigi icin sorun cikmadi sorsalar belki cikardi bilmiyorum.Oturuma basvurduktan sonra kart gelene kadar Anmeldung veriyorlar o olunca sorun cikmiyor sanirim.

GK

Oturum Alma Islemleri

Mesaj gönderen GK » Sal Şub 21, 2012 3:49 am

yeni oturum kartlarindan alan arkadaslara bi sorum olucak mediamarkt 1000 euro ya kadar taksit yapma imkani veriyor bende adama soledim 4 hafta o karti beklemek zorundayim diye fixionsbescheinigung um olcak vs vs adam diyor ispat et oturum kartini alcagini bende yapayim taksiti diye. simdi bana o gun bi belge daha vericeklermi su tarihte kartin gelicek falandir filandir diye ispat etmem lazim :)

FarukDemir

Oturum Alma Islemleri

Mesaj gönderen FarukDemir » Sal Şub 21, 2012 4:28 pm

Sanmiyorum oyle bir kagit vereceklerini ama fixionsbescheinigung aldiginda bilgilendirirsen sevinirim, benim de almam lazim ondan :)

Ve benim de sana bir sorum var Gurhan :) Bu taksit olayi pesin fiyatina mi? Oyle birsey duydum..
[center]Ihtiyacin olan tek sey; Sonuna kadar inanmak..[/center]

GK

Oturum Alma Islemleri

Mesaj gönderen GK » Sal Şub 21, 2012 5:21 pm

fixionsbescheinigung u mecbur almamiz lazim yoksa turkiyeye gidemem biletim hazir yani alicaz ole bi almama gibi bi durum olmaz :) aldimmi haber veririm haftaya termin var.
mediamarkt in sitesine girersen alcagin urunun sag alt taraflarinda finanzierung var ona tiklarsan gorursun sanirim 12 veya 10 ay olmasi lazim bunlar pesin fiyatina digerlerinede %9 faiz vardi tam emin degilim ama pesin fiyatina taksitin oldugunu biliyorum, ordan bakarsan daha rahat gorursun dun bana taksit yapiliyor dediler bugun telefonda yetkili birine bagladilar malesef sinirsiz oturum olmasi lazimmis yaptirmak icin bana burdaki bir ogrenci daha demisti 1000 euroya kadar taksit yaptirabilirsin diye nasil bir is anlamadim yarin gidip birdaha sorucam.

FarukDemir

Oturum Alma Islemleri

Mesaj gönderen FarukDemir » Sal Şub 21, 2012 5:52 pm

Tesekkurler bilgi icin. Ben de biletimi aldim da sadece o belgeyi almak icin termin almak gerekiyor mu?

fullialein

Oturum Alma Islemleri

Mesaj gönderen fullialein » Sal Şub 21, 2012 5:59 pm

FarukDemir;
kusura bakma yeni gordum. 50 euro odedim. arkadasim da 10 aylik aldi o 6 yildir almanyadaydi ( statusu degisecegi icin elektronik almadi o da) ve 30 euro odedi
Ucret olarak ne kadar odedin?

GK

Oturum Alma Islemleri

Mesaj gönderen GK » Sal Şub 21, 2012 6:23 pm

@ faruk

simdi senin termin in varsa ayni benim gibi gidiyorsun oraya diyorsun su tarihte turkiyede olmaliyim ne yapmaliyim o basliyor anlatmaya zaten buyuk ihtimallede bu konusmanin sonunda fixionsbescheinigung unu alirsin mesela o dedigim cocuk suan tr de aynen bole sormus ne yapmam lazim diye adamda vermis :)

FarukDemir

Oturum Alma Islemleri

Mesaj gönderen FarukDemir » Sal Şub 21, 2012 6:26 pm

O zaman ben once termin almaliyim :) Tesekkurler..

mehmetcobanlar

Oturum Alma Islemleri

Mesaj gönderen mehmetcobanlar » Sal Şub 21, 2012 7:46 pm

AL faruk al ben gecen cuma gittim bugun icin vermislerdi termini..bugun gittim anmeldung aldim ve kart icin islemleri de baslattim
[center]Guzel Gunler Zorlu Duraklardan Gecer..[/center]

GK

Oturum Alma Islemleri

Mesaj gönderen GK » Çrş Şub 22, 2012 3:17 am

valla almanyaya yeni giris yaptiysaniz o 3 aylik vizeyi degerlendirin bende hemen gidip aceleyle oturum almistim az daha sinavi gecemesem trye gidiyordum mesela 2 ay gec uzattinmi 2 ay dan sonra 24 ay dil sinavini verme hakkin var bazi eyaletlerde 18 ay ama bende sole bir durum oldu ben hic bir belge gostermeden sinavi gectim dedim almanyada uni kaydi yaptirmadan toplamda 26 ay oturum almistim :) bazen sans yaninizda olmayabilir dikkatli olun.
yada cok kisa ozet geciyim sinava yonelik guzel bi calisma yapin 1 yilda verin sinavi hic uzatmayin isi :)

mehmetcobanlar

Oturum Alma Islemleri

Mesaj gönderen mehmetcobanlar » Çrş Şub 22, 2012 3:24 am

[quote]Gurhan35 tarafindan yazilan metin:

valla almanyaya yeni giris yaptiysaniz o 3 aylik vizeyi degerlendirin bende hemen gidip aceleyle oturum almistim az daha sinavi gecemesem trye gidiyordum mesela 2 ay gec uzattinmi 2 ay dan sonra 24 ay dil sinavini verme hakkin var bazi eyaletlerde 18 ay ama bende sole bir durum oldu ben hic bir belge gostermeden sinavi gectim dedim almanyada uni kaydi yaptirmadan toplamda 26 ay oturum almistim :) bazen sans yaninizda olmayabilir dikkatli olun.
yada cok kisa ozet geciyim sinava yonelik guzel bi calisma yapin 1 yilda verin sinavi hic uzatmayin isi :)[/quote]
3 ay + 12 ay verilmiyormu ne olursa olsun ? yani ustune eklemezler mi hmmm benim nisan sonuna kadar 3 aylik vizem vardi bu yuzden diyorum gurhan..

GK

Oturum Alma Islemleri

Mesaj gönderen GK » Çrş Şub 22, 2012 3:45 am

ozelden konustuk burdanda birdaha yaziyim ben subatta ilk almanyaya geldigimde 1yil uzattilar sonra 1 yil daha uzattilar almanca kursuna devam ediyorum diye ve 24 ay sonunda sinavi tam son gunde gecmistim gidip bunu soledim 2 ayda ek bir kagit verdiler su tarihin sonuna kadar belgelerini hazirla diye yani genelde bole oluyor ama bazi eyaletlerde dil sinavini gecmen icin 18 ay taniyorlar mesela suan yasagidim siegen nrw eyaletinde ve 18 ay taniyor ben ise bremen de uzatmistim oturumumu.

GK

Oturum Alma Islemleri

Mesaj gönderen GK » Prş Şub 23, 2012 7:54 am

bu arada 1 tane foto istiolarmis sanirim biometrik mi goturmek zorundayiz telefonda tam bir bilgi vermedi randevuyu aldigim kisi pass da olan foto var 1 tane simdi bidaha gidip foto isiyle ugrasmak istemiyorum :)

mehmetcobanlar

Oturum Alma Islemleri

Mesaj gönderen mehmetcobanlar » Prş Şub 23, 2012 11:29 am

[quote]Gurhan35 tarafindan yazilan metin:

bu arada 1 tane foto istiolarmis sanirim biometrik mi goturmek zorundayiz telefonda tam bir bilgi vermedi randevuyu aldigim kisi pass da olan foto var 1 tane simdi bidaha gidip foto isiyle ugrasmak istemiyorum :)[/quote]
yok gurhan..vizede kullandigin fotografi gotur ben pass daki tam bio yu gosterdim kabul etmemisti..vizedekini aliyor :)

FarukDemir

Oturum Alma Islemleri

Mesaj gönderen FarukDemir » Prş Şub 23, 2012 8:02 pm

Benden de pass fotografini aldi :)

mehmetcobanlar

Oturum Alma Islemleri

Mesaj gönderen mehmetcobanlar » Prş Şub 23, 2012 9:08 pm

sen ikisinide gotur ozaman :)

MiTRaLYoZ

Oturum Alma Islemleri

Mesaj gönderen MiTRaLYoZ » Pzt Mar 05, 2012 1:19 pm

duisburga geleli 2 gun oluyor. 7 gun gecmeden termin alicam ve bana muhtemelen ne zamana gun verirler ? ve ailem hollandada kursum 10 nisanda basliyacak , hollandada kalcam kurs baslangicina kadar , bi sorun cikarmi hollandaya gitmem de gerci pass yesil vizesizde gidiliyor ama tecrubelielre sormak lazim :) (bu arada dil kursuyla alakali problem hala devam etmekte , o mesaja da saglam bi cevap bekliyorum )

bjk_oguz

Oturum Alma Islemleri

Mesaj gönderen bjk_oguz » Pzt Mar 05, 2012 4:10 pm

Termini bana 3 haftaya sonra vermislerdi,3 hafta sonra benle termin almak icin yabancilara gelen arkadasa da termin vermeden o anda yapmislardi islemi.Sen evraklarin hazirlikli git yogun olup olmamakla alakali bi durum sanirim :)

MiTRaLYoZ

Oturum Alma Islemleri

Mesaj gönderen MiTRaLYoZ » Sal Nis 03, 2012 7:25 pm

bi onceki mesajimi okudum da , almanyaya giristen sonra 7 gun icinde adres beyanname yaptirma olayi hakkaten hikayeymis. Ben 10gun icinde adresimi belirtmistim kamplintfort belediyesine(yabancilar polisi Wesel de olan bi kasaba) , hersey yolundayken termin icin weseli aradim ve 2dk lik konusmanin ardindan , weselin yabancilar polisinin bana 1yillik vize vermeyecegini ogrendim cunku hesabimda 7908 euro olmadigi takdir de 12aylik vize vermeyiz dedi.zaten masraf cok 1ay oldu geleli 7290 kaldi. Bunun ustune sunu da soylemez mi : seneye oturum uzatmaya gelince yine 7908 gostermek zorundasin dedi. Tabi o andan itibaren adres arayisina basladim ve bugun essenden arkadasimin akrabasinin adresini ayarladim. Kira kontrat belgesi bugun elime ulasti. Wesel 5 nisana termin verdigi icin , 5 nisan(bu persembe) tarihinden once adres degisikliginin olmasinda fayda oldugunu dusunurekten yarin sabah essene gidecegim ama nerede yapmam gerekiyor adres beyannamesini . Ausl... Behorde mi rathaus mu neresi ? Yani bu gidecegim yer ilk asamasi olacak oturum isleminin

yazi bayagi uzun oldu :)