Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Oturum Alma Islemleri

Turk ve Alman devlet daireleri: Turk Konsoloslugu'ndaki islemler, yabancilar dairesi, saglik sigortasi, isci vizesi, askerlik, ehliyet...
uck

Oturum Alma Islemleri

Mesaj gönderen uck » Cum Kas 04, 2016 10:53 pm

[quote]Staatsmann tarafindan yazilan metin:

Peki sana Turkiye\'de 6 aylik vize mi verdiler ilk seferde ?[/quote]

Dogrudur. Butun belgelerim tamamdi. Ilk defa vize aldim ve 6 aylik verdiler. Genel olarakta 6 aylik veriyorlarmis sanirim. Dil kursuna basladim zaten, simdi oturum icin basvurucam nasipse... Anmeldung falan yaptirdim, 1 Yillik sigorta da yaptirip oturum icin basvurucam.

uck

Oturum Alma Islemleri

Mesaj gönderen uck » Sal Kas 08, 2016 10:38 pm

Arkadaslar 20 gun oldu almanyaya geleli sigorta daha yaptiramadim. oturum icin basvurucam. Anmeldung yaptirdim. Oturumdan once, geldikten 20-25 gun sonra sigortayi yaptirdigim takdirde bir sikinti cikar mi ?

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Oturum Alma Islemleri

Mesaj gönderen Staatsmann » Çrş Kas 09, 2016 3:46 am

cikmaz.
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

kardelenb

Re: Oturum Alma Islemleri

Mesaj gönderen kardelenb » Sal Ara 13, 2016 8:16 pm

Arkadaslar,dün kiz arkadasim yabanci ögrencilerle ilgilenen birimiyle konustu,Informatik okuyoruz ve derslerimiz cok zor. Hangi sinavlari yazmamiz konusunda tavsiye versinler diye gidip sordu ve kadin her semester 30 krediniz olmasi gerek demis,yoksa vizemizi uzatmazlarmis.Bu isin asli astari var mi? Cünkü bizim 30 kredimiz olmasi imkansiz bütün sinavlara bir anda girmemiz de imkansiz cünkü dersler cok zor.Bilginiz varsa paylasirsaniz cok sevinirim.

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Sal Ara 13, 2016 9:01 pm

ben sahsen hicbir dönemde 30 kredi toplayamadim ki zaten bakmadilar bile hangi dersi gectim hangisinden ne kadar kaldim oturum uzatirken

aida

Mesaj gönderen aida » Sal Ara 13, 2016 10:39 pm

Merhaba Arkadaşlar,
Ben uzun süredir Almanya'dayım ve okulum da uzadı. Üniversiteye ilk başladığım zaman garantör belgesi vermiştim, yıllar sonra yeniden benden garantör belgesi istediler. Bu belgenin belli bir geçerlilik süresi mi var? Ben öğrencilik boyunca geçerli olduğunu düşünüyordum.

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Sal Ara 13, 2016 10:51 pm

benden istemediler hic. 4ncü senemde uzattigimda isterler diye bekliyodum ama yüzüne bile bakmadi belgelerin.

kardelenb

Mesaj gönderen kardelenb » Çrş Ara 14, 2016 12:51 am

welly275 yazdı:ben sahsen hicbir dönemde 30 kredi toplayamadim ki zaten bakmadilar bile hangi dersi gectim hangisinden ne kadar kaldim oturum uzatirken
Peki tesekkurler, ben de zannetmiyorum,bazilarina notlarini soruyorlar ama hayirlisi artik

TRueS

Mesaj gönderen TRueS » Çrş Mar 22, 2017 4:22 pm

Herkese merhaba.
Bochum Üniversitesinin dil kursuna kayıt olarak dil kursuna kabul ve Testdaftan sonra master bölümüne başvuru yapabileceğimi gösteren bir evrak aldım bu evrak ile de vize aldım sprachkurs und studienvisum. Bochumda kalacak bir yer bulamadım sürekli olarak, Berlinde akrabalarımın yanında kalıp dil kursuna orada gitmek istiyorum ama aldığım kabul hem kurs için hem de üniversitenin master bölümüne Testdaftan sonra başvuru yapabileceğimi gösteren bir kabul olduğu için bunu iptal ettirip orada bir kursa gidersem komple ikisi birden gitmiş oluyor. Berlinde Aufenthaltserlaubnis yaparken benden sadece dil kursu belgesi mi isterler yoksa okul kabulü de isterler mi, ausländerbehörde stv Bochum yazıyor pasaportta bu da bir sorun olabilir mi bilmiyorum. Studienvorbereitung zum Aufenthaltserlaubnis olarak baktığımda Berlinde sadece dil kursu belgesi istiyorlarmış, benim durumumda olanlar bu kategoriye mi giriyor? Siteye buradan ulaşabilirsiniz. https://www.berlin.de/labo/willkommen-i ... ng/305156/ Elimdeki kabul da kesin kabul değil zaten sadece kursa davet edildiğimi ve Testdaftan sonra başvuru yapabileceğimi yazan bir kağıt. Sprachkurs und studienvisum olarak vize alan arkadaşlar yabancılar dairesine gittiklerinde hangi evrakları götürüp uzatma yaptılar bilmiyorum. Daha önce başından böyle birşey geçmiş olan varsa yardım edebilir mi?

FFMs

Mesaj gönderen FFMs » Sal Nis 04, 2017 7:51 pm

Merhaba arkadaşlar,

Oturum izni için daha önce garantör belgesi almıştım.Şimdi Ausländerbehörde ek olarak 3 aylık kontoauszug görmek istiyor.Fakat benim paramı aslında babam gönderiyor.(türkiyeden babamı garantör göstermek istediğimde o taahhütnameyi kabul etmemişlerdi ve ben de buradan birini bulmuştum.)Hata ettim, bu durumu yaşayan biri oldu mu veyahut önerilerinizi alabilir miyim.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Çrş Nis 05, 2017 1:21 pm

Herkesten istenen standart belgeler bunlar. Son 3 ayin hesap bilgilerini herkesten isterler, burdaki masraflarini nasil ödedigini tespit etmek icin. Özel bir para göstermen gerekmiyor.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

FFMs

Mesaj gönderen FFMs » Çrş Nis 05, 2017 9:45 pm

Sağolasın Physiker para gönderen olarak babam gözüktüğü için endişe etmiştim o yüzden sormak istedim.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Prş Nis 06, 2017 9:54 am

Yok hic bir sorun olmaz endise etme.
www.deutschstudent.com

FFMs

Mesaj gönderen FFMs » Prş Nis 06, 2017 1:17 pm

tekrardan tesekkürler

Denizz

Mesaj gönderen Denizz » Prş Nis 13, 2017 1:04 pm

Uni kayıt tarihleri baslamadan Almanya da olsam, sadece kabul belgemle oturuma basvurabilir miyim, yani okula kayit yaptirmadan önce?
Ayrıca oturum aldıktan sonra mi çalışma iznimiz geçerli oluyor, öncesinde calisamazmiyiz?
Teşekkürler.

sep

Mesaj gönderen sep » Cum Nis 14, 2017 2:32 pm

Herkese merhaba

2 hafta sonra almanyadan turkiyeye gitmeyi planliyorum. Fakat henuz oturumumu almadim. Almanya giris veya cikis yaparken sorun yasarmiyim ogrenci vizemle.

duisburger

Mesaj gönderen duisburger » Pzr Nis 16, 2017 12:29 pm

Vizen d tipi ise ve süresi gecmeden dönersen bir sorun olmaz.

emerti

Mesaj gönderen emerti » Sal Nis 18, 2017 10:47 am

Selamlar,

2 yıllık "studienvorbereitender" tipi oturumum 4 Mayıs 2017 tarihinde dolacak. Master eğitimimi tamamladığım için, 1.5 yıllık iş arama oturumuna başvurmak istiyorum. Fakat ausländerbehörde'den randevu alamıyorum.

Essen'da yaşıyorum. Anmeldung'um burada. Belgelerim tam. 2 ay önce randevu alma çalışmalarına başladım:

1) 2 kez internet sayfalarındaki online form'u doldurdum.
2) 2 kez 33363@ordnungsamt.essen.de adresine Email attım.
3) 1 kez aradım kendilerini, öğrenci oturumuna sahip olanlara telefondan randevu veremediklerini, 1 ve 2 nolu maddeleri uygulamam gerektiği söylendi.
4) 1 kez Essen "wohnramt" gibi eski bir Email adreslerini buldum, onlara mail attım.

2 aydır uğraşıp da cevap alamadığım için işler son dakikaya kalıyor, Essen'da bu sorunu yaşayıp farklı bir çözüm önerisi sunabilecek varsa çok sevinirim.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Çrş Nis 19, 2017 1:56 am

Direk gidip müracat edip randevu alacaksin.
www.deutschstudent.com

emerti

Mesaj gönderen emerti » Çrş Nis 19, 2017 11:47 am

Physiker yazdı:Direk gidip müracat edip randevu alacaksin.
Teşekkürler cevabınız için.

Dün gittim, kapıdaki güvenlikler randevusuz içeri almadıklarını söyledi. Email atmam gerekiyormuş, attım ama cevap alamadım dediğimde ise gülmeye başladı. Başka bir yolu yok dediler. Oturumumun dolmak üzere olduğunu söyledim, biz bir şey yapamayız dediler. İçeri girip randevu almak istiyorum dedim, olmaz dediler. İçeri girmenin tek yolu yalan söylemek dedi bir arkadaşım, onu da içime sindiremedim. Vatandaşlık için geldim diyip Termin'siz girilebiliyormuş, fakat daha kötü tersleme ihtimalleri var Termin'siz içeri girdiğim için.

Telefon hatlarını aradım, Email'lerime cevap alamadığımı söyledim. Telefon üzerinden öğrenci tipi oturumlara Termin verilmediğini, Email atıp cevap beklemem gerektiğini söylediler. Açıkçası telefondaki kadın tarafından da azarlanır gibi oldum, telefonda benimle bu konuyu tartışamazmış... Neyse.

Şu an ciddi anlamda çıkmazdayım, aylardır randevu almaya çalışıyorum ama bu sistem yüzünden son günlere kalıyor işim.

Var mıdır bu durumdan çıkmanın bir yolu?