Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Oturum Alma Islemleri

Turk ve Alman devlet daireleri: Turk Konsoloslugu'ndaki islemler, yabancilar dairesi, saglik sigortasi, isci vizesi, askerlik, ehliyet...
gezici90

Oturum Alma Islemleri

Mesaj gönderen gezici90 » Prş Nis 21, 2016 10:47 am

Merhaba,

2 yildir Chemnitz de yuksek lisans yapiyorum. Egitimim uzadi ve aralikta da oturum iznim bitiyor. Bircok arkadasimdan oturum alirken tekrardan banka hesabinda 8000 € oldugunu gostermen gerekiyor diye bir bilgi aldim.
Acaba bunu dogrulugu ne olabilir?

Tesekkur ederim.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Oturum Alma Islemleri

Mesaj gönderen Physiker » Prş Nis 21, 2016 11:53 pm

Merhaba siteye hos geldin. Her sehirde kurallar farkli ama genelde 4000 euro istiyorlar tekrar oturum uzatirken. Chemnitz de durum nasildir bilmiyorum ama onceden sorabilirsin yabancilar dairesine.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

feyyaz1903

Oturum Alma Islemleri

Mesaj gönderen feyyaz1903 » Cum Tem 01, 2016 6:48 pm

Koln\'den oturum izni basvurusu yapmis olan birisi varsa eger;ne kadar surede oturum kartini aldigini yazabilir mi,2 aydir bekliyorum,4 aylik gecerliligi olan Fiktionsbescheinigung vermislerdi.Ikinci kez oturum izni icin basvuru yaptim,herhangi bir sorun yoktu ve universiteye kayitli bir ogrenciyim.

armudos

Oturum Alma Islemleri

Mesaj gönderen armudos » Cum Tem 01, 2016 10:15 pm

oturum uzatirken 4000 euro oldugunu bilmiyordum bu bilgi kesin mi tam olarak nerden ogrenebiliriz bende 3 ay sonra oturum uzatacagim.simdiden tesekkurler

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Oturum Alma Islemleri

Mesaj gönderen Staatsmann » Cmt Tem 02, 2016 2:15 am

O bilgi dogru ama genel bir kural yok.
Kimisi 2 kimisi 4 bin isterken, kimisi bin avroyu yeterli buluyor.
Kimisi ise 500 avro + is sozlesmesi (400-450 avroluk) yeterli bulabiliyor.

Randevu alirken size gelen Mail\'de gerekli belgeler yazar.
Ilk defa gideceksen onceden mail ya da gorusmeye giderek bilgi alabilirsin.
Oray\'a gittiginde eksik belge olarak, simdi git hallet sonra gel diyebilirler.
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

feyyaz1903

Oturum Alma Islemleri

Mesaj gönderen feyyaz1903 » Cmt Tem 09, 2016 8:42 pm

[quote]feyyaz1903 tarafindan yazilan metin:

Koln\'den oturum izni basvurusu yapmis olan birisi varsa eger;ne kadar surede oturum kartini aldigini yazabilir mi,2 aydir bekliyorum,4 aylik gecerliligi olan Fiktionsbescheinigung vermislerdi.Ikinci kez oturum izni icin basvuru yaptim,herhangi bir sorun yoktu ve universiteye kayitli bir ogrenciyim.[/quote]

dun Auslaenderbehorde\'ye gidip sordum,hala kart gelmemis;onlar da sasirdilar ve eger Fiktionsbescheinigung\'daki surenin bitimine dogru -halen kart elime gecmemis olursa - tekrar gelmemi soylediler.Daha once boyle bir durumla karsilasan oldu mu ?

uurrccnn

Oturum Alma Islemleri

Mesaj gönderen uurrccnn » Pzt Ağu 22, 2016 11:18 pm

Merhaba arkadaslar
2 bucuk ay once berline geldim. Ve bugun itibariyle oturumumu aldim. berlindeki guncel oturum alma yani bugun benim yasadiklarimdan bahsedeyim. Yabancilar polisi berlinde yeni bir yere tasindi( mierendorfplatz keplerstraße) p.tesi ve sali gunleri saat sabah 7 oglen 14 carsamba gunu terminli( termin almak icin internetten baktigimda 3-4 ay yoktu termin fazlasina bakmadim) persembe gunleri sabah 10 aksamuzeri 18e kadar calisiyorlar. Gecen hafta persembe sabah 8 de gittim ve terminlerin sabahin 5inde dagitildigi ve pazartesi sabah 4te gelmem gerektigi soylendi. Dun aksam ben 2.5 gibi oradaydim. Kimse yoktu 1 saat kadar oralarda oyalandiktan sonra 3.20 gibi gittim onumde 8 kisi vardi. Saat 4 civari bu sayi 100 saat 5.30 civari da 200 kisiyi buldu. Guvenlik gorevlileri 5.40 gibi geldiler 6 gibi keyifleri geldi sabah sigaralarini yaptilar falan bize numara dagitmay basladilar. Ancak tam anlamadigim bir durum sanirim pasaport kontrolu sirasinda tarihe bakiyor sanirim cok zamani olanlara sira vermedi oyle anladim yani ben. Sonrasinda iceri alimlar falan basladi. Saat 7 de guvenliklerin verdikleri siralar ile tekrar cagriliyorsunuz ve antraxformular diye sanirim ( o streste dikkat edemedim) belgeleri aliyorsunuz ve asil numaranizi veriyorlar. Belgede 4 tane dil var turkce yok :D sonrasinda ben bu belgeleri (toplamda 4 sayfa) doldurmayla cebellesirlen iki kere siram gecti :) sonra gittim belgeleri aldigim yere soyledim tekrardan numarami siraya koydular. Sonrasinda 1 kusur saatlik bekleyisin ardindan sira geldi. Yanimda abim vardi. Memur belgelerimi aldi. Universite adayi vizesiyle gittigim icin kabul ya da sartli kabulum olmadigindan memurun kafasi biraz karisti. Sadece birkac uni ile mail yazismalarimi sunmustum. Sonrasinda bu sekilde ancak 9 ay klabilecegimi falan soyledi. Ama insiyatif kullanarak 21 aylik oturum verdi. Tabi calisma izni de cabasi :D son olarak memur bana hicbir sey sormadi. Abimle biraz konustular falan cikartti kagitlari yaziciya koydu. Yazdi iki yili:) yapistirdi pasaporta vielen dank vielen dank tchuss:D

mslisacuddy

Oturum Alma Islemleri

Mesaj gönderen mslisacuddy » Çrş Eyl 21, 2016 9:11 pm

[quote]Physiker tarafindan yazilan metin:

Merhaba siteye hos geldin. Her sehirde kurallar farkli ama genelde 4000 euro istiyorlar tekrar oturum uzatirken. Chemnitz de durum nasildir bilmiyorum ama onceden sorabilirsin yabancilar dairesine.[/quote]

4000 euro derken...Ben yuksek lisans icin gidiyorum Almanya\'ya, programim 2 yil surecek ama herkes gibi vizeyi 6 aylik aldim, oturum almam (sureyi uzatmam) gerekiyor. 6 ay sonra 4000 euro mu vermem gerecek uzatmam icin? Nasil yani? Aydinlatirsaniz sevinirim.

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Oturum Alma Islemleri

Mesaj gönderen eren_f2007 » Prş Eyl 22, 2016 6:56 pm

Banka hesabinda 4000 euro civari gormek isteyeceklerdir evet. Para sen de kaliyor ama , vermek givbi bisey yok:)

psenoglu

Oturum Alma Islemleri

Mesaj gönderen psenoglu » Prş Eyl 22, 2016 7:50 pm

zwischenmieterin olarak kalirken oturum basvurusu yapabiliyor muyuz bilen var midir?

aida

Oturum Alma Islemleri

Mesaj gönderen aida » Sal Eki 11, 2016 1:51 pm

Almanya\'da Uni ye baslayip ayni zamanda Anadolu Universitesi Acik Ogretim fakultesinde okuyup Lisans diplomasi aldim. Sonra lisansta aldigim derslerin neredeyse hepsini saydirarak baska bir alman universitesinden sartli (bachelordan 25 kredi almam gerekiyor) Master kabulu aldim. Gelecek ay vizemi uzatmam gerekiyor. Sizce Acikogretimle Lisans bitirdigimi Auslaenderbehorde ye bildirmem benim icin sakincali olabilir mi? Madem bir Turk universitesinde okuyacaktin neden Almanya\'dasin derler mi? Acil tavsiye lutfen :help

technonur

Oturum Alma Islemleri

Mesaj gönderen technonur » Sal Eki 11, 2016 3:58 pm

[quote]aida tarafindan yazilan metin:

Almanya\'da Uni ye baslayip ayni zamanda Anadolu Universitesi Acik Ogretim fakultesinde okuyup Lisans diplomasi aldim. Sonra lisansta aldigim derslerin neredeyse hepsini saydirarak baska bir alman universitesinden sartli (bachelordan 25 kredi almam gerekiyor) Master kabulu aldim. Gelecek ay vizemi uzatmam gerekiyor. Sizce Acikogretimle Lisans bitirdigimi Auslaenderbehorde ye bildirmem benim icin sakincali olabilir mi? Madem bir Turk universitesinde okuyacaktin neden Almanya\'dasin derler mi? Acil tavsiye lutfen :help[/quote]

eger ki almanyadaki universiteyi bosvermediysen dersleri vs takip ettigini ispatlayabilirsen neden desinler diyemezler :) sonucta sen turkiyeye gidip egitimine devam etmemissin aciktan bitirmissin. Bana gore soyleyip soylememek senin icin bi avantaj yada dezavantaj saglamaz.

sezeirem

Oturum Alma Islemleri

Mesaj gönderen sezeirem » Sal Eki 11, 2016 8:53 pm

merhaba herkese,
ilk aldigim oturum kartimin suresi doluyor 2 haftaya, yeniden uzatmaya gittigimde o kart icin tekrar 110 Euro odeniyor mu ? yoksa o bi kerelige mi mahsus

technonur

Oturum Alma Islemleri

Mesaj gönderen technonur » Sal Eki 11, 2016 9:46 pm

[quote]sezeirem tarafindan yazilan metin:

merhaba herkese,
ilk aldigim oturum kartimin suresi doluyor 2 haftaya, yeniden uzatmaya gittigimde o kart icin tekrar 110 Euro odeniyor mu ? yoksa o bi kerelige mi mahsus[/quote]

yeniden uzatman icin aslinda randevu gelmesi lazim mektupla o kagitta yaziyor. Yasal olarak turk vatandaslari 110€ odemek zorunda degil sadece ab vatandaslarinin odedigi tutari odemek zorunda ama bicok vatandasimiz hakkini bilmedigi icin yabancilar subesindeki calisanlarindan kimi bilmedigi icin kimide isine gelmedigi icin 110€ aliyorlar.

dgkntryk

Oturum Alma Islemleri

Mesaj gönderen dgkntryk » Çrş Eki 12, 2016 9:51 pm

Merhaba arkadaslar studienbewerber vizesi ile Almanya (Koln) e 9 eylul 2016 gunu giris yaptim yarin yabancilar dairesinde oturum karti randevum var. 120 Euro ya mal olacak. Oturum kartinin suresi neye gore belirleniyor ? Ben su an dsh kursuna gidiyorum( uni bunyesinde) dolayisiyla sigortami 20 subat 2017 ye kadar yaptirdim sonra uzatirim veya mastera baslayinca nasil olsa degisecek (hatta buna ragmen 7 mart 2017 ye kadar vize vermis konsolosluk) diye. bu durum oturum karti suremi etkiler mi ? Ayrica bir yandan da calisma izni verilsin istiyorum. Verirler mi talep te mi bulunmaliyim ? Ayrica son olarak garantorluk ile geldim bunun icin ozel bir durum var mi. Simdiden tesekkurler

psenoglu

Oturum Alma Islemleri

Mesaj gönderen psenoglu » Pzt Eki 17, 2016 5:58 pm

Gecenlerde oturum almak icin gittim auslandsbehorde\'ye. Ilk etapta sadece 6 aylik sigorta yaptirmistim dil kursum boyunca. 6 ay sonra tk veya aok dan yaptiracagim icin 1 senelik yaptirmadim hic.
Oturum basvurumu almadilar. Zaten 6 aylik vizeniz var bosuna para vermeyin 6. Ayin sonunda 1 senelik sigortanizla gelin dediler.
Ben ama gec olmadan almak istiyorum oturumu. Care concept sigortami 1 senelige cevirsem olur mu? Ote yandan tk sigortasi ucu acik oluyor bildigim kadariyla, bir zaman siniri yok. O sigortadan yaptirirsan bana 2 senelik oturum da verebilirler. Yardimci olup yol gosterecek olan var midir?

uck

Oturum Alma Islemleri

Mesaj gönderen uck » Prş Eki 27, 2016 12:15 am

Arkadaslar merhaba,
Gecen hafta munihe geldim. 10 yillik pasaportum, garantor belgem ve 6 aylik vizem var. (Dil kursu ve universite egitimi icin) Kasim\'da dil kursum basliyor.

Bu hafta Anmeldung(ikamet) islemini yaptiktan sonra oturum icin basvuru yapacagim. Oturum icin;
*Pasaport
*Saglik Sigortasi
*Banka Hesabi
*1 tane fotograf
*Dil kursundan kayit belgesi
*Universite sartli kabul belgesi
*Anmeldung belgesi

bunlardan baska veya (yanlis biliyorsam) hangi evraklar gereklidir ?

Bir de 6 aylik vizem mevcut fakat benim dil kursum 10 ay gibi bir sure (yaklasik 1 yil) surecek. Ayrica saglik sigortami 1 yillik yaptiracagim. Bunlarddan sonra benim oturumum 1 yillik verebilirler mi yoksa vize suresi (6 ay) kadar mi verirler ? Dil kursum yaklasik 1 yil surecegi icin 6 ay bitmeden zaten kurs icin vizemi mecbur uzattiracagim. Daha sonradan hem vizeyi uzatip, hem de oturum suresini uzattirmak gibi bir islem yapmak zorunda kalir miyim?

Not: Dil kursunu munihte alacagim. Universite sartli kabulum ise Siegen Universitesi...

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Oturum Alma Islemleri

Mesaj gönderen Staatsmann » Prş Eki 27, 2016 3:28 pm

Gecen hafta Munih\'e geldin ama 6 aylik vizen var ?
Almanya\'ya ne zaman geldin ?

uck

Oturum Alma Islemleri

Mesaj gönderen uck » Cum Kas 04, 2016 12:23 am

[quote]Staatsmann tarafindan yazilan metin:

Gecen hafta Munih\'e geldin ama 6 aylik vizen var ?
Almanya\'ya ne zaman geldin ?[/quote]

18 Ekim\'de geldim.

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Oturum Alma Islemleri

Mesaj gönderen Staatsmann » Cum Kas 04, 2016 3:58 pm

Peki sana Turkiye\'de 6 aylik vize mi verdiler ilk seferde ?