Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Oturum Alma Islemleri

Turk ve Alman devlet daireleri: Turk Konsoloslugu'ndaki islemler, yabancilar dairesi, saglik sigortasi, isci vizesi, askerlik, ehliyet...
FarukDemir

Oturum Alma Islemleri

Mesaj gönderen FarukDemir » Prş Nis 12, 2012 5:58 pm

Giderek veya telefonla randevu aliyorsun, ortalama 2 hafta sonrasina randevu veriyorlar. Sonra gidip belgelerini gosteriyorsun ve ortalama 4 hafta sonra hazir oluyor, gel al diyorlar, bu kadar.. Turkiye\'den belge falan istenmiyor yani..
[center]Ihtiyacin olan tek sey; Sonuna kadar inanmak..[/center]

mcann

Oturum Alma Islemleri

Mesaj gönderen mcann » Cum Nis 13, 2012 11:42 am

Tesekkurler. Haziran sonuna kadar vizem var mayis basinda islemlere baslasam vize bitmeden yetisir herhalde.

bjk_oguz

Oturum Alma Islemleri

Mesaj gönderen bjk_oguz » Cum Nis 13, 2012 3:26 pm

Yetisir yetisir.

mcann

Oturum Alma Islemleri

Mesaj gönderen mcann » Cum Nis 13, 2012 5:53 pm

[quote]bjk_oguz tarafindan yazilan metin:

Yetisir yetisir.[/quote]

Cevap icin tesekkurler

onur224

Oturum Alma Islemleri

Mesaj gönderen onur224 » Pzt Nis 16, 2012 10:23 am

Universite okumak amaci ile gelip,dil kursu bittikten sonra ,bolum kabul belgesi ile universiteye baslamak isteyen biri, tekrar oturumunu uzatmak icin banka hesabinda 8000 avro oldugunu gostermek zorunda mi ???

technonur

Oturum Alma Islemleri

Mesaj gönderen technonur » Pzt Nis 16, 2012 10:41 am

[quote]onur224 tarafindan yazilan metin:

Universite okumak amaci ile gelip,dil kursu bittikten sonra ,bolum kabul belgesi ile universiteye baslamak isteyen biri, tekrar oturumunu uzatmak icin banka hesabinda 8000 avro oldugunu gostermek zorunda mi ???[/quote]

bazi yerlerde evet bazi yerlerde hayir hangi auslaenderbehorde ye bagli olduguna gore degisiyor

onur224

Oturum Alma Islemleri

Mesaj gönderen onur224 » Pzt Nis 16, 2012 11:12 am

[quote]technonur tarafindan yazilan metin:

[quote]onur224 tarafindan yazilan metin:

Universite okumak amaci ile gelip,dil kursu bittikten sonra ,bolum kabul belgesi ile universiteye baslamak isteyen biri, tekrar oturumunu uzatmak icin banka hesabinda 8000 avro oldugunu gostermek zorunda mi ???[/quote]

bazi yerlerde evet bazi yerlerde hayir hangi auslaenderbehorde ye bagli olduguna gore degisiyor[/quote]

aydinlatici bilgi icin tesekkurler.. Kuzey fest fallen icin ( duisburg eseen.paderbon)

technonur

Oturum Alma Islemleri

Mesaj gönderen technonur » Pzt Nis 16, 2012 2:06 pm

essen istemiyor yani istiyorda illaki 7600€ olcak demiyor gostermelik 1000€ fln koyarsin duisburg istiyor paderborn hakkinda bilgim yok

mirage

Oturum Alma Islemleri

Mesaj gönderen mirage » Pzt Nis 16, 2012 9:09 pm

Bu karsinizdaki memura gore degisir siz garantor belgenizle gittiginiz de dayak yiyecek degilsiniz veya onur\'un dedigi gibi gostermelik bir para yatirabilirsiniz.

Bu konuda artik sorularin gelmesi cidden gulunc yani 2 seceneginiz var ya garantor belgesi yada konto :)

Basarilar

MiTRaLYoZ

Oturum Alma Islemleri

Mesaj gönderen MiTRaLYoZ » Çrş May 09, 2012 2:34 pm

faruk un basina gelen benim de basima gelecegi muhtemel gorunuyor..
Ben 11 haziranda tr ye gidiyorum, yarin icin (10 mayis) essen yabancilar polisine gidecegim ve oturum kartim 11 hazirana kadar gelir mi ki ? yani 1 ay 1 gun sure olacak , sanirim 4 hafta da veriyorlardi elektronik oturum kartini , vizem de 27 mayista bitiyor.... yalniz trden donuste girisi amsterdam schiphol den yapacagim ve yesil pass var. yani ogrenci vizem bitmis olsa bile amsterdam polisi bana bisey soramaz bu konuda. daha sonra almanyaya gececegim. 11 temmuz gibi. en kotu ihtimalle fixionbestaetigung almayi dusunuyorum eger oturum kartim gelmeyecek olursa.

mcann

Oturum Alma Islemleri

Mesaj gönderen mcann » Cmt May 12, 2012 2:35 pm

Merhaba arkadaslar bu hafta icinde oturum islemlerine baslicagim ama bir sorunum var.Ben Garantor ile Almanyaya geldim ve kuzenim (Garantorum) ilk basta belgeyi yanlis almisti. Ogrenim icin yazacagi yerde Ziyaret yaziyordu ve Konsolosluk bunu kabul etmedi evraklarimi eksik belge olarak aldi.Daha sonra ben degistirilmesi icin Garantor belgesini Almanyaya yolladim ve kuzenim belgeyi degistirdi. Degistirdigi yer direk Ankaradaki konsolosluga fax cekti ve benim elimde garantor belgesi yok oturumda bu belge onlarda bilgisayarda falan gorunurmu ? Benden isterse ben ne yapmam gerekiyor. Buraya yazdigim gibi anlatsam kabul edermi yoksa illa belgeyi istermi ? Cok karisik oldu ama yardimci olursaniz sevinirim

technonur

Oturum Alma Islemleri

Mesaj gönderen technonur » Cmt May 12, 2012 7:06 pm

senden hicbirsey istemiyorlar sadece vizeni gosteriyorsun butun evraklar onlarda var

mcann

Oturum Alma Islemleri

Mesaj gönderen mcann » Pzt May 14, 2012 11:53 am

[quote]technonur tarafindan yazilan metin:

senden hicbirsey istemiyorlar sadece vizeni gosteriyorsun butun evraklar onlarda var[/quote]

Ben butun evraklari yanimizda goturuyoruz saniyodum tesekkurler bilgi icin

MiTRaLYoZ

Oturum Alma Islemleri

Mesaj gönderen MiTRaLYoZ » Cum Haz 08, 2012 7:43 pm

beyler yabancilar polisinden bi evrak aldim , oturum kartim gelene kadar bunun gecerli olacagini soyledi , tam anlamadim o ara ne dedigini , emin olamadigim icin buraya yaziyorum kagittakileri. Turkiyeye gidiyorum haftasonu , onun icin kafamda soru isareti kalmasini istemiyorum(oturum kartim gelmedi daha , yesil pass + bu belgeye guvenerek cikiyorum almanyadan , donus gerci hollanda\'ya olacak)

Vorlaeufige Bescheinigung uber einen bewilligten Aufenthaltstitel(gilt nur bis zur Aushaendigung des elektronischen Aufenthaltstitels)

Name: ....
Vorname: ....
Geburtsdatum: ....
Geburtsort: .....
Staatsangehorigkeit: turkisch
Passnummer: ..... , gultig bis: 08.09.2016

Dem antrag der oben bezeichneten Person auf eine Aufenthaltserlaubnis nach 16.1 AufenthG wurde entsprochen.

Der Herstellungsauftrag fur den elektronischen Aufenthaltstitel liegt der Bundesdruckerei Gmbh vor. Bis zur Aushaendigung des elektronischen Aufenthaltstitels berechtigt diese Bescheinigung in Verbindung mit einem bestehenden Aufenthaltsrecht zur Ausubung einer
Erwerbstaetigkeit entsprechend Nebenbestimmungen.
Folgende Nebenbestimmungen werden in den Aufenthaltstitel aufgenommen....

Sanirim elektronik kart gelene kadar , bu belgenin gecerli oldugunu anlatiyor. Simdilik sadece a1 yaptigim icin tam anlayamadim.

memo21

Oturum Alma Islemleri

Mesaj gönderen memo21 » Cum Haz 08, 2012 7:56 pm

Evet. Bu belge oturum iznin gelene kadar gecerlidir.

MiTRaLYoZ

Oturum Alma Islemleri

Mesaj gönderen MiTRaLYoZ » Cum Haz 08, 2012 8:02 pm

[quote]memo21 tarafindan yazilan metin:

Evet. Bu belge oturum iznin gelene kadar gecerlidir.[/quote]

Tesekkurler.

mehmetcobanlar

Oturum Alma Islemleri

Mesaj gönderen mehmetcobanlar » Cmt Haz 09, 2012 2:40 pm

Oturumumu aldiktan sonra bana verilen (Zusatzblatt zum Aufenthaltstitel zur Aufenthaltskarte zur Aufenthaltserlaubnis) kagidini bir turlu cozemedim.Oturum islerimlerinden sonra calisma iznimizin oldugunu bu kagitta yazan aciklamalardan mi anliyoruz.Sayfalarin icerisinde calismaya dair birsey olmadigini fakat son sayfada soyle bir aciklama yazdigini gordum ve bunun tam olarak ne anlama geldigini sormak istiyorum.
Nebenbestimmungen ;

DIE AUFENTHALTSERLAUBNIS BERECHTIGT ZUR ABSOLVIERUNG VON STUDIENVORBEREITENDER MAßNAHMEN MIT ANSCHLIEßENDEM STUDIUM.DIE AUSUBUNG EINER BESCHAFTIGUN , DIE INSGESAMT 90 TAGE ODER 180 HALBE TAGE IM JAHR NICHT UBERSCHREITEN DARF SOWIE STUDENTISCHER NEBENTATIGKEITEN SIND IM ERSTEN JAHR DES AUFENTHALTES NUR IN DER FERIENZEIT , DANACH AUCH AUßERHALB DIESER GESTATTET.SONSTIGE ERWERBSTATIGKEIT NUR MIT GENEHMIGUNG DER AUSLANDERBEHORDE.

Sanirim 90 tam gun 180 yarim gun calisma iznim var.Buna gore de nerelerde is bulabilirim.Misal olarak 180 gun,6 aydan soz edersek.
[center]Guzel Gunler Zorlu Duraklardan Gecer..[/center]

mehmetcobanlar

Oturum Alma Islemleri

Mesaj gönderen mehmetcobanlar » Pzr Haz 10, 2012 4:53 pm

Yahu koskoca almanyada calisaniniz mi yok ya.hmmm

memo21

Oturum Alma Islemleri

Mesaj gönderen memo21 » Pzr Haz 10, 2012 5:50 pm

Evet ilk yil icin sadece tatilerde 180 yarim veya 90 tam gunu gecmemek sartiyla calisabilirsin. Bir yilin ardindan her zaman calisabilirsin. Daha fazla is suresi icin ise yabancilar dairesiyle konusabilirsin.
Nerede diyorsan bir suru yere var :
Edeka, Aldi, Lidl...
Burger King, McDonalds, KfC, Restaurant...

mehmetcobanlar

Oturum Alma Islemleri

Mesaj gönderen mehmetcobanlar » Pzr Haz 10, 2012 5:57 pm

[quote]memo21 tarafindan yazilan metin:

Evet ilk yil icin sadece tatilerde 180 yarim veya 90 tam gunu gecmemek sartiyla calisabilirsin. Bir yilin ardindan her zaman calisabilirsin. Daha fazla is suresi icin ise yabancilar dairesiyle konusabilirsin.
Nerede diyorsan bir suru yere var :
Edeka, Aldi, Lidl...
Burger King, McDonalds, KfC, Restaurant...[/quote]
anladim saol..ogrenciler icin arbeitsamtlara baksam iyi olacak.Peki dilden yana problem cikabilir mi ?