Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Oturum Alma Islemleri

Turk ve Alman devlet daireleri: Turk Konsoloslugu'ndaki islemler, yabancilar dairesi, saglik sigortasi, isci vizesi, askerlik, ehliyet...
arbeitgeber

Oturum Alma Islemleri

Mesaj gönderen arbeitgeber » Sal Nis 14, 2015 12:02 pm

benim bir sorum var ogreci vizesinden isci vizesine gecmek icin ben 1 senedir bir firmada kesintisiz olarak aylik 290 euro ya calisiyorum basvursam ogreci vizesinden isci vizesine gecebilirmiyim?

Chandelier

Oturum Alma Islemleri

Mesaj gönderen Chandelier » Prş Nis 16, 2015 2:29 pm

[quote]arbeitgeber tarafindan yazilan metin:

benim bir sorum var ogreci vizesinden isci vizesine gecmek icin ben 1 senedir bir firmada kesintisiz olarak aylik 290 euro ya calisiyorum basvursam ogreci vizesinden isci vizesine gecebilirmiyim?[/quote]

goz attiniz mi? http://deutschstudent.de/forum/viewthre ... rowstart=0

Voyager33

Oturum Alma Islemleri

Mesaj gönderen Voyager33 » Prş Tem 30, 2015 11:52 pm

Arkadaslar suanda son durum nedir? Yabancilar dairesi sgkdan alinan donemlik sigortayikabul ediyor mu etmiyor mu ? Bir de yabancilar dairesine para odemek gerekir mi vize de oldugu gibi?

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Oturum Alma Islemleri

Mesaj gönderen eren_f2007 » Cum Tem 31, 2015 11:02 am

Oturum karti 80 euro.

ttopcu

Oturum Alma Islemleri

Mesaj gönderen ttopcu » Sal Ağu 25, 2015 3:47 pm

Dil kursu vizesi alan biri care conceptte hangi sigortayi yaptirmasi gerek? Vize uzatmak icin istediler sigorta. Ama hangisini yapacagim tam cozemedim. Yanlis olmasin.

Yardimci olabilecek var mi?

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Oturum Alma Islemleri

Mesaj gönderen eren_f2007 » Çrş Ağu 26, 2015 4:16 pm

Sitenin dilini turkceye de cevirebiliyorsun. Zaten acikca yaziyor dil kursu suresince diye.

atalayx6

Oturum Alma Islemleri

Mesaj gönderen atalayx6 » Çrş Ağu 26, 2015 6:56 pm

Mayis ayinda 3 aylik vize alip gelmistim. 1 Temmuz da Vizem bitmisti ve ben 3 temmuzda randevusuz gittim kadin bana randevusuz islem yapamam diyerek bugune(26 agustos) randevu vermisi.Bugun randevuma girdim.

Biraz sorumsuz davranmama ve pasaport surem kisitli olmasina ragmen hic bir sekilde sorun cikarmadilar.O yuzden BOS YERE STRES OLUP BU KONUDA KENDINIZI KASMAYIN :)

12 subatta Pasaportumun suresi doluyordu kadin 12 subata kadar Reisepass cikardi bununla idare etmemi soyledi. Ayrica kendisi sistemden sen ugrasma simdiden diger randevuyu alalim anlasilan acemisin bu islerde deyip kendi bilgisayarindan 11 subat sabah saat 8 icin randevu olusturdu bana. :)

11 Subatta gelirken en az 2 yillik yeni pasaport getir ve ayni sekilde sigortan da kisa olmasin dedi. Cikarken de kagida mail adresini yazip sorularin olursa buradan sorabilirsin dedi tesekkur ettim citim.

Bu konuda en ufak stres yapmanizi gerektirecek bir durum yok.Sakin olun sorun cikaracak olsalardi benim gibi vizesi bitip 2 ay sonra uzatmaya giden adama sorun cikarirlardi. :) :)
Sen Tanri degil misin? Adini yargilatma!
Sana Tanri deyince dinimi sorgulatma!
Ya adam et bunlari ya beraber yasatma!
Kani bozuk olanlar 'Turk'um' diyemesinler..

fatih8134

Oturum Alma Islemleri

Mesaj gönderen fatih8134 » Sal Eki 06, 2015 2:23 pm

selam arkadaslar oturumum 15.11.2015 tarihinde bitecek ancak ben 25.01.2016 tarihinde stk nordhausenin aufnahmetest sinavina girecegim bundan dolayida oturumumu uzatmam gerekiyor.daha onceki oturumumu aralik 2014 de almistim.yani ikinci defa uzatmam gerekecek sinav kayit belgem ile uzatabilirmiyim ? ayrica artik turkiyeden garantor kabul ediliyor mu ?

jobbabemeek

Oturum Alma Islemleri

Mesaj gönderen jobbabemeek » Prş Kas 12, 2015 3:20 pm

Ben de bugun oturum izni konusunu hallettim. Dil kursu icin eylul 2017ye kadar verildi direkt. Baya da rahat gecti tum islem hatta, sasirdim. Anlamadigim konuysa, millet para oduyor bunun icin ancak benden herhangi bi ucret alinmadi? Oturum karti degil de pasaporta basildi direkt. Ucret odemiyorduk arkadaslar? Dil kursu diye mi odemedim bi sey?

Luftmensch

Oturum Alma Islemleri

Mesaj gönderen Luftmensch » Çrş Oca 20, 2016 1:24 pm

Merhaba arkadaslar Duisburg essen universitesinden kabulum var vizem cikti ve bu hafta icinde gitmeyi dusunuyorum Duisburga oturumumu halletmek icin sunu merak ediyorum oturum icin basvurmadan once dil kursuna kayit yaptiricam fakat okula kayit yaptirip somester kart almam gerekiyormu cunku sanirim 31 mart da bitiyo onun suresi bosu bosuna 300 euro odemek istemiyorum bide soyle bisey var baska bir konu acarak ta bahsetmistim daha once yine sormak istiyorum vizeyi alirken Duisburgdan kabulum yoktu Clausthala gidiyor gibi basvurmustum vizeye simdi Duisburgdaki yabancilar polisine bu duruma aciklayabilirmiyim direk bir sorun olurmu?

dgkntryk

Oturum Alma Islemleri

Mesaj gönderen dgkntryk » Prş Mar 10, 2016 8:58 am

Oturum dedigimiz Anmeldung mu oluyor ?

Kullanıcı avatarı
welly275

Oturum Alma Islemleri

Mesaj gönderen welly275 » Prş Mar 10, 2016 6:46 pm

hayir anmeldung adres kaydi demek. kasit edilen oturum izni.

dgkntryk

Oturum Alma Islemleri

Mesaj gönderen dgkntryk » Prş Mar 10, 2016 7:47 pm

Tesekkurler. Ben 2 Ocak 2016\'dan beri Koln\'deyim , dil okulu vizesi ile geldim. Garantorum var vizem mayista bitiyor ve Ben temmuz sonuna kadar vizemi uzatmak istiyorum. Bana once Anmeldung yapmalisin dediler Daha sonra da yabancilar subesine gidip talepte bulunmam gerekiyormus. Bir bilgisi olan varsa yardimci olabilir mi ?
Ayrica yanlarinda kaldigim Alman Aile bugune kadar anmelden yapamadigim Icin ceza alacagimi soylediler bu dogru mu ?
Anmeldung islemi ne kadar surer 6-8 hafta dediginiz oturma iznidir herhalde anmelden hemen olur diye dusunuyorum.
Ve son olarak anmelden yaptiktan sonra aylik belirli bir para oduyormuyum ?

dgkntryk

Oturum Alma Islemleri

Mesaj gönderen dgkntryk » Prş Mar 10, 2016 7:50 pm

Yardimci olursaniz cok sevinirim. Haziran sonuna kadar b2 yi almam lazim yoksa Tum emekler bosa gidecek.

jobbabemeek

Oturum Alma Islemleri

Mesaj gönderen jobbabemeek » Prş Mar 10, 2016 8:07 pm

http://www.deutschstudent.de/forum/view ... &pid=94654
http://deutschstudent.de/news.php?readmore=76

Ozetle yukardaki linkte anlatilmis zaten. Berlin icin yazilmis ancak Koln\'de de cok farkli degildir herhalde. Once Anmeldung, daha sonra oturma izni. Tabii sigortayi falan hallettigini varsayiyorum. Anmeldung icin gittigimde, ayni gun halledilmisti. Oturum izni de direkt pasaporta basilip verilmisti aslinda bana ayni gun icerisinde. Ancak randevu almasi sikintiydi. Anmeldung icin saat 7\'de kapiya gidip hallettim, oturum izni icinse internetten yaklasik 1,5 ay sonrasina randevu alabilmistim. Aylik odeme dedigin de mesela su radyo-tv vergisi var. Anmeldung sonrasi geliyor postana formlariyla birlikte. Ev arkadasima sordum, bes senedir yasamasina ragmen hic odemedigini soyleyince ben de takmadim pek.

dgkntryk

Oturum Alma Islemleri

Mesaj gönderen dgkntryk » Prş Mar 10, 2016 10:47 pm

Cok tesekkurler. Burada sigorta yaptirmadim, vizeyi alabilmek icin zaten TURKIYE\'DEN sigorta yaptirmak gerekiyor. Sigorta olmadan vize vermiyorlar. Turkiye\'de Allianz\'da yaptirmistim. Burada da gecerli olsa gerek zaten Alman sirketi.

duyguu

Oturum Alma Islemleri

Mesaj gönderen duyguu » Prş Mar 10, 2016 11:09 pm

Ya arkadaslar lutfedn bana yardimci olun ben tekim.
2 gun once oturum randevum vardi bende sigorta olarak at11 belgesini gelir gelmey TKdan almanyada gecerli 3 aylik sigortaya cevirmistim. Ben at11le vize aldigim icin oturumuda bununla alirim diye gittim sabah 8de benimle ilgilenen yetkili biraz sert konustu moralim cok bozuldu zatenn :(( nisanin 15ine yine randevu verdi. Ben tk ya gittim yine hemen anlattim durumu onlarda bunun bizle ilgisi yok diyerek Mawista ve Care Concept adinda fma isimleri verdi. Benim anlamadigim nokta su:Ne kadar sureli sigorta yaptirmaliyim ve hangi sigorta turunden yaptirmaliyim? Ve en anlamadigim sey ise bu aylik odenen sigortalardan mi yaptirmam lazim yoksa sadece senelik 20-30 euro gibi cok ucuz rakama yapilan sigortalar var onlardan mi? Lutfen yardimci olun tekim zatn oturum vermizcekler diye korkuyorum bu sefer? :((

sjgoserm

Oturum Alma Islemleri

Mesaj gönderen sjgoserm » Çrş Mar 16, 2016 10:47 pm

Selamlar,

Nisanda oturum iznim bitiyor,ayni zamanda 120 gunluk calisma iznimde bitiyor oturum iznini uzattigim zaman calisma iznim de sifirlanmis olur mu yoksa senelik olarak verildigi icin 2017"i yi mi beklemeliyim?

kaankilic

Oturum Alma Islemleri

Mesaj gönderen kaankilic » Prş Mar 17, 2016 11:55 am

Oturum alirken memurlarin davranislarini sikayet edebilecegim bir kurum var mi?

refresh

Oturum Alma Islemleri

Mesaj gönderen refresh » Cum Mar 18, 2016 7:08 am

Muhtesem davranirlar oyle ki muhtesem.. Yasadigim sorundan sonra elimde yabanci ulkelerin imigrasyon temsilcilerinin oldugu brosuru info pointe gosterip "beni burda saatlerce bekletip nedensizce bagirdilar irkcilik icin hangisine ulasmaliyim burada cok Turk var secemedim" diye kibarca sorduktan sonra rathausun insan kaynaklarina yonlendirildim adama anlattim yine kibarca, dava edebilecegimi ogrenci oldugumu belirttim inan adam 2 yere telefon acti kartini verdi 1 saniye sorun yasamadim herkes de melek gibi davrandi. Yani biraz disli olup kibarca haklarini hatirlatirsan hizaya geliyorlar ama biz yiprandigimzla kaliyoruz.