Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

AT-11 Belgesi Alma Zorunlulugu

Turk ve Alman devlet daireleri: Turk Konsoloslugu'ndaki islemler, yabancilar dairesi, saglik sigortasi, isci vizesi, askerlik, ehliyet...
volkan16

AT-11 Belgesi Alma Zorunlulugu

Mesaj gönderen volkan16 » Cum May 04, 2018 8:40 pm

Arkadaslar merhaba, Erasmus staji kapsaminda 4 ay boyunca Almanya'ya gidecegim ve AT-11 belgesi gerekiyor bilidginiz uzere fakat ben bu belgeyi alamiyorum cunku yasim 25+ ve herhangi bir saglik guvencem yok Turkiye'de. Kapsamli saglik sigortasi yaptirdim bu sizce yeterli olabilir mi veya vizede illa isterler mi bunu?

Tesekkur ederim.

John

Re: AT-11 Belgesi Alma Zorunlulugu

Mesaj gönderen John » Cmt May 05, 2018 3:31 pm

Selamlar volkan16, hoşgeldin foruma. Bir yanlış anlaşılma var anladığım kadarıyla, vize almanız için AT-11 almanız zourlu değildir ancak Almanya'da geçerli bir sağlık sigortasına sahip olmanız zorunludur. AT-11 bunun sadece bir yoludur. Seyahat sağlık sigortası yaptırabilrsiniz 4 aylık ya da Almanya'da özel sağlık sigortası yaptırabilirsiniz ancak orada kalacağınız adresi belirtmeniz gerekmektedir. Şimdiden hayırlı yolculuklar, vize sürecinde başarılar dilerim.