Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

amerikadan teklonojik alet

Turk ve Alman devlet daireleri: Turk Konsoloslugu'ndaki islemler, yabancilar dairesi, saglik sigortasi, isci vizesi, askerlik, ehliyet...
RojelatDuru

Mesaj gönderen RojelatDuru » Pzt Eki 10, 2016 1:37 am

merhaba arkadaslar dil kursu amaciyla yesil pasaportumla 1 ayligina almanya frankfurta geldim.Geri turkiyeye donecegim fakat turkiyede 1 ay kaldiktan(vize aldiktan sonra) sonra tekrar geri donecegim.
bir laptop almak istiyorum ama aradigim laptop amerikada var.
vize islemleri olsun tax free ucretini almak olsun birisinin pasaportuna yazdirmak zorunda olmam olsun bu tur seyleri hic bilmiyorum. turkiyede laptobu hic acmayadabilirim eger gerkirse.
bu islerle hasir nesir olan arkadaslar beni bilgilendirebilir mi?
tesekkurler

technonur

Mesaj gönderen technonur » Pzt Eki 10, 2016 1:45 am

eger ki laptopu amerikadan direk almanyaya getirtirsen gumruk vergisi kdv vs odersin buda yaklasik urun fiyatinin %30una denk gelir. Taxfree hakkindan da faydalanamazsin cunku taxfree formu urunu aldigin yerde doldurulur amerikada anladigim kadariyla sen bulunmayacagin icin bu hak senin icin gecersiz oluyor. laptopu pasaporta yazdirmak gibi bir olay yok eger ki alacagin laptopta dahili 3g yada 4g modem olayi yoksa. Eger ki buna ragmen yine laptopu alirsan tavsiyem kutusundan cikart aksi taktirde turkiyede de gumruge takilabilirsin. Senin icin en mantikli olay amerikadan gelecek birisi varsa o alsin direk turkiyeye getirsin boylece taxfree den de yararlanmis olursun. Herhangi bir vergi vs de vermezsin.

RojelatDuru

Mesaj gönderen RojelatDuru » Pzt Eki 10, 2016 2:13 am

tamadir cok tesekkurler