Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vizenizi kontrol edin:)

Biraz da eglenelim degil mi canim?...
Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Prş Ağu 04, 2016 1:44 am

8 yildir bu islerle ugrasiyorum ama fikra gibi bir olay yasadik bugun sizlerle paylasmak istedim:)

Danismanlik hizmeti verdigimiz bir arkadasimiz yaklasik 5 hafta once dil kursu ve egitim icin basvuru yapmisti. Bugun vizesi gelmis, fakat direk olarak aile birlesimi vizesi vermisler. Direk calisma izni vs de vermisler ama tabiki arkadasimiza konsolosluga gidip duzeltmesini tavsiye ettik:)

Boyle bir olayi da yasamadik demeyiz artik. Bu ara ozellikle multeci olaylarindan dolayi konsolosluklar cok yogun ve belki yine ilerki gunlerde benzer durumlar sizin de basiniza gelebilir. O yuzden vizeniz geldigi zaman mutlaka iyice kontrol edin:)
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

BirFacitas

Mesaj gönderen BirFacitas » Prş Ağu 04, 2016 1:48 am

Umarim bizede denk gelir

akarakas

Mesaj gönderen akarakas » Prş Ağu 04, 2016 8:57 am

Abi bence hic degistirmesin mis gibi haklar verilmis, onlar fark edene kadar kullansin... Bakarsin 3-5 yil fark etmezler , yasadigi icin zaten o hak dogmus olur ... 😄

Lakarar

Re: Vizenizi kontrol edin:)

Mesaj gönderen Lakarar » Pzt Eyl 18, 2017 5:14 pm

Ayni fikirdeyim ben olsam degistirmem biz burda afedersiniz bir taraflarimizi yirtiyoruz belirli haklara sahip olabilmek icin. Örnegin yok su sinavi kazan yok su kadar sene sunu yap yok öyle yok böyle :) arkadas sansina almis bence hic degistirmesin :D

John

Mesaj gönderen John » Pzt Eyl 18, 2017 8:41 pm

Arkadaşlar şaka yapıyorsunuzdur inşallah, sizin bu bahsettiğiniz zihniyete sahip kişiler zamanında "Almanya'ya bir şekilde kapak atalım gerisi kolay" diye düşündükleri için bugün vize almak zorlaştı. Bari bugün kendimizi düzeltmemiz lazım ki ileride kimse zorlanmasın. Ben 11 aydır Almanya'dayım, çok acayip tiplerle karşılaştım. Türkiye'den okumaya geliyorum diyip de başka işler peşinde koşuyorlar, bari siz yapmayın. Geçen Hannover konsoloslukta bir çocuk bana "sizin okul kolay kabul veriyorsa başvurayım, benim zaten işim gücüm var, bölüm önemli değil vizeyi uzatsınlarda" diyordu. Eğer çoğunluk böyle yapıyorsa vay halimize.

Crni

Mesaj gönderen Crni » Sal Eyl 19, 2017 6:27 pm

Aynen umarım şakadır .. fark ettikleri anda sınır dışı etme hakkına sahipler ve üstelik damga yer! Benim teyzem aynı şekilde ausländerbehörde Dortmundda çalışıyor ve bu vakaya çok rastlamış .. bence değiştirmekle en iyisini etmiş.
BAR MITZVAH