Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Gelin birlikte makale yazip yayimlayalim

Biraz da eglenelim degil mi canim?...
soyalp

Mesaj gönderen soyalp » Çrş Eki 08, 2008 1:33 am

Ingilizce veya Almanca iyi bilen biriyle musterek makale yayinlamak istiyorum. Ozellike Turk dis politikasi ile ilgileniyorum. Almanya\'daki bilimsel dergilerde musterek yazacak ve iyi Ingilizcesi veya Almancasi olan biriyle temasa gecmek isitiyorum. Ayrica oldukca yararli olacagini dusunuyorum.

Dikkatlerinize sunulur.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Çrş Eki 08, 2008 1:35 am

merhaba, oncelikle sitemize hos geldiniz..

eger konuyu belirtirseniz ozellikle almanca olarak bi katkimiz olabilir..

soyalp

Mesaj gönderen soyalp » Çrş Eki 08, 2008 1:41 am

Her seyden once ilginizden dolayi tesekkur ederim. Ozellikle benim uzerinde calistigim konu Kibris sorunu ve buna bagli turevler oldugunu soyleyebilirim. Ancak ele alinan konu akademik tarzda olacaktir. Ancak ulkemizin ulusal menfaatlerine halel getirmemesine dikkat ettigimi de soylemeliyim. Ne var ki akademik gercekler de ifade edilecek boyutta olacaktir. Ozellikle su anda uzerinde calistigim konular, Turk ve Rum tarafinin bugune kadar yaptigi butun gorusmelerde ilgili konularda tutum analizi, degisim sureci ve onerilen butun cozum planlarin karsilastirilmasini yapmaktayim. Bu yuzden anayasa, hukuk, idari, askeri, sosyal ve siyasal butunlesmenin ne getirip ne goturecegini incelemeye calisiyorum. Ayrica toplumlararasi gorusmelerde aktif olarak katilan birisi olarak neler dondugunu iyi biliyorum diyebilirim. Bu yuzden calisacagimiz arkadasin, akademik yayin yapabilecek duzeyde Ingilizcesi veya sizin gibi Rusca biliyor olmasi lazim. Ayrica ilgili ulkenin taninmis akademik dergilerde de bunu yayimlatmak gerekecektir. Bunu neden istiyorum. Cunku bunu yapacak imkânim olmadigi icin yardim talep ediyorum. Cunku gunde 15 saatlik maraton icinde toplumlararasi gorusmelerde calisiyorum ve yurtdisi yayini, sizi gibi arkadaslarla musterek yayin yaparak asabilecegimi dusunuyorum.
Sizden gelecek cevaba gore durum degerlendirmesi yapar, ona gore sekilleniriz. Bir kere konunun onemi ve yayinlanma sikintisi olmayacagini tahmin edebilirisiniz. Ancak akademik ve Ingilizce/Almanca yayimlanmasi sart.... Cunku ulkemizin menfaatleri ve Turk gorusunun oralarda hic ifade edilmedigini biliyorum. Dolayisiyla bu konuda isbirligi yapmamiz her seyden once davamiz icin son derece yararli olacagini dusunuyor ve heyecanimi paylastiginiz icin tesekkur ediyorum.
Neler yapilabilir konusunda gelince ozellikle Almanya\'daki akademik yayinlarin zenginligini ve akademik degerini biliyorum. Dolayisiyla ortaya koyacagimiz gorusler akademik olacaktir. Bu yuzden oradaki en kelli felik akademik dergilerde, Almanca veya Ingilizce yayinlamak gerekecektir. Iste size bu konuda yardima ihtiyacim olacak benim veya sizinle birlikte yazacagimiz makaleleri sizin araciliginizla ve sizinle birlikte yayimlayarak hem ilmi camiaya katki hem de Turk gorusleri oralarda bilinir veya okunur olacaktir. Inanin ki yarari cok oluyor. Cunku Alman meslektaslarimiz hep bundan yakiniyorlar, biz hem Rum goruslerini okuyoruz diyorlar. O yuzden bizler de kollari sivayip bu ise daldik. Basarili olacagimiza eminim. Ayrica sunu belirteyim ki makale hazirlama sikintisi hic olmaz. Cunku elimde surec icinde yazdigim ama bir turlu yayinlama firsati bulamadigim makalelerin sayisi pek coktur. Ayni zamanda bunlari yayinlamak Ankara\'daki akademik ve ilgili resmi birimlerince de takdirler karsilanacak ve bildirilecektir. Tabii ki asli ile birlikte...
Bu vesile ile calismalarinizda basarilar dileri, saygilar sunarim.

Soyalp Tamcelik

Not: Ilgilenirseniz halen bir calisma uzerinde eyleme gecebiliriz.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Çrş Eki 08, 2008 1:46 am

peki siz buraya turkce olarak biseyler koysaniz, bizde tercume de veya burdaki kaynaklardan konuya iliskin bilgileri karsilastirip ortaya biseyler cikarsak nasil olur ?

ayrica rusca degil, almanca biliyoruz ;)

soyalp

Mesaj gönderen soyalp » Çrş Eki 08, 2008 1:49 am

Sanirim iyi olur!!!
Rusca icin ozur dilerim, ayni zamanda Rusyadan mesaj geldigi icin sabahin 2\'sinde dikkatimden kacmis ozur dilerim.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Çrş Eki 08, 2008 1:50 am

rica ederim.. o zaman siz buraya on bilgi olarak biseyler ekleyin, biz ordan devam edelim

soyalp

Mesaj gönderen soyalp » Çrş Eki 08, 2008 1:52 am

Uzerinde calistigim son calismayi size nasil ulastirabilir? Kekndi mail adresimden ataclasam size gonderebilri miyim? Bir mahsuru olur mu

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Çrş Eki 08, 2008 1:55 am

burda yayinlarsaniz, diger arkadaslar da ilgilenebilir belki, tabi sizin icin bi mahsuru yoksa?

soyalp

Mesaj gönderen soyalp » Çrş Eki 08, 2008 2:00 am

Ornegin
1. "Kibris\'ta kurulacak federal devletin temel unsurlari"
2. "Kibris\'ta Kurulmasi Dusunulen Federasyonun yapisal Ozellikleri"
veya
3. "Rum-Yunan Ittifakinda Ortak Savunma Doktrini ve Ozellikleri" vb.

konularda calismalarim var. Ayni zamanda belirmeliyim ki Kibris konusunda yayaimlanmis 50\'ye yakin makale ve 2 kitap calismam var. Ama size gonderecegim calismalarimin tamami hic yayimlanmamis ve Turk gorusunu destekler mahiyette olacagini belirtmek isterim. Amacim sadece Rum goruslerinin yayinmalanmasina karsi antitezle cikmak, o yuzden sizden yardim talep ediyorum.
Saygilarimla

soyalp

Mesaj gönderen soyalp » Çrş Eki 08, 2008 2:10 am

Sanirim mesgulsunuz daha sonra gorusmek umidi ile

Saygilarimla

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Çrş Eki 08, 2008 2:39 pm

eger burda bi kac makalenizi paylasirsaniz, bizim icin de baslangic asamasinda biraz daha kolay olur..
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

hiPoKoNdRiyAk

Mesaj gönderen hiPoKoNdRiyAk » Çrş Kas 12, 2008 9:54 pm

Edebiyat bolumu acilsa super olur =) Kitaplar, denemeler, makaleler guzel olurdu =)