Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

ALmanya nin Obama si

Biraz da eglenelim degil mi canim?...
Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

ALmanya nin Obama si

Mesaj gönderen Physiker » Cum Kas 21, 2008 6:19 pm

Cem Ozdemir Alman Yesiller Partisi Kurultayi\'nda partisinin es baskanligina secildi. Almanya\'da boylece ilk defa yabanci kokenli bir parti lideri oldu

ERFURT - Avrupa Parlamentosu uyesi Cem Ozdemir, Alman Birlik 90/Yesiller Partisinin es baskanligi gorevine secilerek, Federal Almanya Cumhuriyeti tarihindeki ilk yabanci kokenli parti lideri oldu.

Ozdemir, bugun Almanya\'nin Erfurt kentinde duzenlenen parti kurultayinda delegelerin yuzde 79,2\'sinin oyunu alarak parti es baskanligi gorevine secildi. 617 delege Ozdemir icin "evet" oyu kullanirken, 107 delege "hayir" oyu, 46 delege de cekimser oy kullandi.
Ozdemir. tesekkur konusmasinda, Almanya\'ya gocmen olarak gelen ailesine de tesekkur etti.
Partinin diger es baskani olan Claudia Roth da, delegelerin yuzde 82,7\'sinin oyunu alarak yeniden bu goreve secildi.

Siyasi kariyerine 1981 yilinda Birlik 90/Yesiller Partisine uye olarak baslayan Ozdemir, 1988-1994 yillari arasinda Baden-Wurttemberg eyaleti Yesiller Partisi teskilatinin yonetim kurulu uyeliginde bulundu.
Ozdemir, 1994-2002 yillari arasinda Alman meclisi uyeligi yapti ve 1998 yilindan itibaren partisinin meclis grubu ic politika sozcusu olarak calisti.

Gorev nedeniyle yaptigi ucuslar sirasinda topladigi mil puanlarini, izin verilmemesine ragmen ozel ucus icin kullandigi yolunda haberler yayimlanmasi uzerine Ozdemir, 2002 yilinda yapilan genel secimlerde yeniden milletvekili secilmesine ragmen, bu gorevi ustlenmeyi reddetti.

Avrupa Parlamentosuna 2004 yilindan bu yana uye olan Ozdemir, burada Yesiller grubunun dis politika sozcusu olarak gorev yapiyor. Ozdemir, ayrica Avrupa Parlamentosu AB-Turkiye Heyeti ve "Kuzey Kibris Temas Grubu" uyesi. (AA)

- Alinti ( Radikal Gazetesi )
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

Serhan

ALmanya nin Obama si

Mesaj gönderen Serhan » Cmt Kas 22, 2008 7:22 pm

ya su goc ve uyumdan sorunlu bakanligina turk bi bakan getirsinler daha iyi
Maria Bohmer Bence Gorevini tam ve iyi bi sekilde yerine getirmiyor.
Kadin su ustunde gorunurde turklere iyi ve guleryuzlu davraniyor eminimki oda diger PROKOLN luler gibi turk dusmani...

maniaturk

ALmanya nin Obama si

Mesaj gönderen maniaturk » Pzr Kas 23, 2008 4:23 pm

YES WE CEM :D

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

ALmanya nin Obama si

Mesaj gönderen Physiker » Pzr Kas 23, 2008 9:42 pm

Ja wir konnen :D

ne kadar yukselirsen yuksel almanya da sonucta yabanci sifati kalkmiyor iste ustunden.. ama yine de iyi bi ornek, artik almanyadaki 2 milyon turk secmeninin oyu nereye gidecek belli oldu..
www.deutschstudent.com

prato

ALmanya nin Obama si

Mesaj gönderen prato » Pzr Kas 23, 2008 9:49 pm

bence almanlara bu kadar yuklenmeyin. buradaki turk nufusu kadar alman turkiyede yasasaydi biz ne yapardik sizce???

Serhan

ALmanya nin Obama si

Mesaj gönderen Serhan » Pzr Kas 23, 2008 10:14 pm

ama 48 yil olmus artik alismalari gerekmez mi ?
Ve Ayrica Turkler cogu almandan yuksek yerde yoneticilerden tutunda bir cok ust duzey kisiler turklerden olusuyor.
KAnimca;
Gocmenler olmasa Almanya bugunku yerini koruyamazdi yakalayamazdi. Ki simdide butun gocmenleri sinir disi etseler kendilerini toparlayamazlar. Ulkece cokerler.. Gocmenler olmasa almanlar bir hic...

maniaturk

ALmanya nin Obama si

Mesaj gönderen maniaturk » Pzt Kas 24, 2008 2:38 pm

Bir kere Cem yanlis partiden cikti yani oradan zaten istesede basbakan olamaz sansi yok. :)

Neyse 2 milyon turk oyunu oraya vermez. Buradaki 2 milyon turk oyle birlik duygusu inanilmaz gelismis Turkler degil.

Bir baskasi Turkiye\'de de yaim milyon alman var ve turizm mevsimi bunlarin sayisi 1 milyonu geciyor. Kurt ve Ermenileri ise hic saymiyorum. :)

pLotoniC

ALmanya nin Obama si

Mesaj gönderen pLotoniC » Pzt Kas 24, 2008 11:27 pm

Ya Allah\'im soyle gerzek haber basliklari beni harbi krize sokuyor, Almanyanin Obamasiymis,. vay anasini beaa

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

ALmanya nin Obama si

Mesaj gönderen Physiker » Sal Kas 25, 2008 12:13 am

[quote]pLotoniC yazdi:
Ya Allah\'im soyle gerzek haber basliklari beni harbi krize sokuyor, Almanyanin Obamasiymis,. vay anasini beaa[/quote]

:D:D:D kara murat cosmus yine yavrum bea:D

olm daha cok degil 10 sene once bi turk belediye secimlerine bile giremiyordu, simdi turk kokenli birisinin almanya nin 3. veya 4. partisinin es baskani secilmesi bence buyuk bi basari ve burda 40 yildir bulunan turkler icinse bi nevi simdiye kadar atilmis en buyuk gelismelerden birisi.. buna gerzeklik demek sanirim:|:| ben sustum sen anla ;)
www.deutschstudent.com