Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

En Komik Ozel Mesajlar

Biraz da eglenelim degil mi canim?...
Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

En Komik Ozel Mesajlar

Mesaj gönderen Physiker » Pzt Tem 19, 2010 9:07 pm

eskiden ozel mesajlari engelleyemiyorduk hergun geliyordu boyle mesajlar.. heleki su msn adresim ekle bi nolur diye cok gelirdi.. simdi bunlar azaldi ama bu mesajlari yazanlar artik sitede bu sorulari sorunca diger uyeler isyan ediyor =). en sevmedigim sey ama, gelip cok genel sorular soranlar, sonra lutfen yardim, yardim edin. cok acil lutfen yardim diye baslik acanlar ve tabi msn im bu ekle de konusalim diyenler.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

En Komik Ozel Mesajlar

Mesaj gönderen Physiker » Cum Tem 23, 2010 10:55 pm

ve son bombalardan :

Hobi olarak body buildingle ilgileniyorum.Yurt,body,kurs arasi bir hayat yasamayi planliyorum.Bu sekilde aylik giderim tahmini olarak ne kadar olur?

Garantorluk icin yatirilan meblagin her sene yatirilmasi gerekiyor mu?

deryasiegen

En Komik Ozel Mesajlar

Mesaj gönderen deryasiegen » Cmt Tem 24, 2010 12:06 am

ayni mesaj bana da geldi,ustelik destan gibi,ne cevap verdin merak ediyorum:)

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

En Komik Ozel Mesajlar

Mesaj gönderen Physiker » Cmt Tem 24, 2010 1:09 am

vitamin ilaclarini ordan temin edersen masraflarin azalir dedim..

yok be ne ugrasacam destani bile okumadim son iki madde gozume carpti sadece, ozel mesajlara cevap vermiyorum tam olarak okumuyorum bile. standart kopyala yapistir bi cevabim var " sitemizde yoneticilere ozel mesaj yoluyla soru sormayiniz , lutfen sorularinizi tartisma forumlarinda yoneltiniz " diye =)

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

En Komik Ozel Mesajlar

Mesaj gönderen Physiker » Sal Ağu 24, 2010 9:35 am

ve son bomba da mohsen den. bir baslikta almanya ya gelmek isteyenlerin cok panik atak oldugunu gorup bana dert yanmisti. daha sonra turkiye futbol federasyonunun uyguladigi 6+2 yabanci kontenjanindan esinlenerek , almanya bu sene 600+200 yabanci ogrenci alacak demisti. bir cok kisi bunu anlamayip ciddi ciddi sorular sordugunu gordum, fakat birisi mohsen e oyle bir ozel mesaj yazmiski, artik olayin son noktasi olmus:)

Kards bn Yunanistan uyrukluyum.Yabanci diller dairesinde tanidigin varmis diye yazmssn yabanci ogrenci sayisiyla ilgili konuya.Zahmet olmazsa Yunanistan icin kac kisi oluyor?ogrenmen mumkunmudur? Tesekkurler...

mohsen

En Komik Ozel Mesajlar

Mesaj gönderen mohsen » Sal Ağu 24, 2010 2:57 pm

baskan yorum yok :)

memo21

En Komik Ozel Mesajlar

Mesaj gönderen memo21 » Sal Ağu 24, 2010 6:48 pm

[quote]Physiker tarafindan yazilan metin:

ve son bomba da mohsen den. bir baslikta almanya ya gelmek isteyenlerin cok panik atak oldugunu gorup bana dert yanmisti. daha sonra turkiye futbol federasyonunun uyguladigi 6+2 yabanci kontenjanindan esinlenerek , almanya bu sene 600+200 yabanci ogrenci alacak demisti. bir cok kisi bunu anlamayip ciddi ciddi sorular sordugunu gordum, fakat birisi mohsen e oyle bir ozel mesaj yazmiski, artik olayin son noktasi olmus:)

Kards bn Yunanistan uyrukluyum.Yabanci diller dairesinde tanidigin varmis diye yazmssn yabanci ogrenci sayisiyla ilgili konuya.Zahmet olmazsa Yunanistan icin kac kisi oluyor?ogrenmen mumkunmudur? Tesekkurler...[/quote]

Acaba her Koyden icin kac kisi aliyorlar, bunuda ogrenmek mumkun mu? :)

Allah razi olsun sizlerden ya, uzun bir zamandir gulmemistim, simdi hincini cikardim. :) :) :)

mohsen

En Komik Ozel Mesajlar

Mesaj gönderen mohsen » Sal Ağu 24, 2010 8:27 pm

tabi memo koyden koye degisiyor bizim koyun hepsi bremen de mesela ama kontenjani kullanmiyor bizimkiler genelde kacak yollari kullanmislar :)

hasanakkus

En Komik Ozel Mesajlar

Mesaj gönderen hasanakkus » Sal Ağu 24, 2010 10:55 pm

[quote]mohsen tarafindan yazilan metin:
tabi memo koyden koye degisiyor bizim koyun hepsi bremen de mesela ama kontenjani kullanmiyor bizimkiler genelde kacak yollari kullanmislar :)[/quote]

:) bizim aile de oyle,

bakalim ogrenci vizesini vermezse konsolosluk ,bizimkiler bulacaklar bana da evlilik icin birisini :) o ihtimali de dusunuyorum yani.

ama bizimkilerin bulacaklari artik 50 yasinda mi olur 60 yasinda mi olur bilmiyorum :)

bu arada izmir konsoloslgunun onunde bekleyen vize konusunda adaylara kucuk bi ucret karsiligi yardimci olan bi adamdan duyduguma gore turkiyeden genc bi adam almanyadan 60yas uzeri bi kadinla evlenmis, konsolosluk evliligi inandirici bulmadigi,adayin almanyaya evlendigi kadin araciligiyla gelmeye calistigini dusunmus ve vizeyi ilk basvuruda reddetmis,

almanaydan kadinla evlenen adam ise 2. vize basvursunda kadinla aralarinda cinsel iliski goruntulerini vize dosyasina eklemis ve konsolosluk adamin kadinla gercekten birbirlerini sevdigine karar verip vizeyi vermisler.

bu olayi konsolosluk onunde calisan adam anlatti, ama dogru mu yalan mi bilemiyorum.
uk

memo21

En Komik Ozel Mesajlar

Mesaj gönderen memo21 » Çrş Ağu 25, 2010 12:48 am

Hele sen bir once normal yoldan basvur, olmadiysa baska sekilde hal olunur. :)

Kacak diye bir yol varmis! :)

Gurhan

En Komik Ozel Mesajlar

Mesaj gönderen Gurhan » Çrş Ağu 25, 2010 1:23 am

arkadaslar ne kacagi ya allah askina bu kadar eziyet cekmeyin gelmek icin buralara :) bende herseyi dusunuyordum gurkan abi suan benim dediklerimin hepsini dedigi halde inanmiyordum birseye inanin bende cogu insan gibi kac kere geri donmeyi dusundum ama elde birsey olmayinca donmek anlamsiz duygusal tribe girmiyim yinede , herseyiniz tamsa alirsniz vizenizi rahat olun ben 2. girisimde almistim hemde bi kamyon yalan ile olur yani istiyince hersey olur icinizi ferah tutun :)

memo21

En Komik Ozel Mesajlar

Mesaj gönderen memo21 » Çrş Ağu 25, 2010 1:27 am

Evet dogrudur,haklisin, katiliyorum sana, herhalukarda :)
bende vize almak icin tam 4 defa Konsolosluga basvurdum, ama evlilik icin. :)

Olsun, yani mucadele ettim :)

emilie

En Komik Ozel Mesajlar

Mesaj gönderen emilie » Çrş Eyl 01, 2010 12:29 am

[quote]Gurhan tarafindan yazilan metin:
arkadaslar ne kacagi ya allah askina bu kadar eziyet cekmeyin gelmek icin buralara :) bende herseyi dusunuyordum gurkan abi suan benim dediklerimin hepsini dedigi halde inanmiyordum birseye inanin bende cogu insan gibi kac kere geri donmeyi dusundum ama elde birsey olmayinca donmek anlamsiz duygusal tribe girmiyim yinede , herseyiniz tamsa alirsniz vizenizi rahat olun ben 2. girisimde almistim hemde bi kamyon yalan ile olur yani istiyince hersey olur icinizi ferah tutun :)[/quote]

Ozur dilerim,buna benzer yorumlarla bu sitede cok fazla karsilastim ama cok fazla bir aciklama gelmedi daha sonra.
Eger bir mahsuru yoksa paylasir misiniz,sizi Almanyadan bu kadar sogutan ve geri donmeye zorlayan nedenler nedir?
En azinda bizde oraya bunlari bilerek gideriz ve onlem almis oluruz..

Ayrica,
Bu sekilde ozel mesajlar aliyor olmaniz cok uzucu... Saka gibiler. Bu adamlar yurt disina mi cikicak simdi,okuyacak birde....
Vah vah vah....

Memleketin niye bu halde olduguna sasirmiyorum ben artik... :(

Gurhan

En Komik Ozel Mesajlar

Mesaj gönderen Gurhan » Çrş Eyl 01, 2010 1:11 am

kesinlikle onyargiya kapilmayin kimisi cok cok mutlu olabiliyor ama ben ustumdeki cekinceyi ortadan atamadim yani anliyabildigim seyleri konusmaya cekiniyorum yanlis olur diye buda cok sikinti yaratiyor ustumde baski oluyor insan sikintiya girdimide mutsuz oluyor bir diger nedeni ise aile arkadas ortami cok cok farkli akrabalarim kuzenlerim onlarin arkadaslari falan takiliyoruz ama kendi arkadas cevreni buralarda bulamazsin almancayi soktukten sonra pek sikinti kalmaz dusuncesindeyim yapcak cok seyin var sosyal olarak trden daha gelismis bence almanya. donmeyi dusunmek sadece dusuncede kaliyor donup askere gidip elimde hic bir diploma olmadan ne yapabilirim diye dusununce anliyorsunki mecbursun buna burda okumaya sayet master egitimine gelseydim ve bu kadar masraf yapmasaydim coktan donerdim.

emilie

En Komik Ozel Mesajlar

Mesaj gönderen emilie » Çrş Eyl 01, 2010 1:25 am

kesinlikle onyargiya kapilmayin kimisi cok cok mutlu olabiliyor ama ben ustumdeki cekinceyi ortadan atamadim yani anliyabildigim seyleri konusmaya cekiniyorum yanlis olur diye buda cok sikinti yaratiyor ustumde baski oluyor insan sikintiya girdimide mutsuz oluyor bir diger nedeni ise aile arkadas ortami cok cok farkli akrabalarim kuzenlerim onlarin arkadaslari falan takiliyoruz ama kendi arkadas cevreni buralarda bulamazsin almancayi soktukten sonra pek sikinti kalmaz dusuncesindeyim yapcak cok seyin var sosyal olarak trden daha gelismis bence almanya. donmeyi dusunmek sadece dusuncede kaliyor donup askere gidip elimde hic bir diploma olmadan ne yapabilirim diye dusununce anliyorsunki mecbursun buna burda okumaya sayet master egitimine gelseydim ve bu kadar masraf yapmasaydim coktan donerdim.[/quote]

Tesekkurler cevabin icin,onyargi niye olsun ki... Biraz kotu seylerden de bahsetmek gerek ki,iki cumleyi bir araya getiremeyen adam buraya gelmeye kalkmasin...

Yalnizlik global bir sorun artik,helede Avrupada...

Avrupa kulturunu tanimak ve ayak uydurmak icin baslanacak noktanin Almanya olmasi sartlari biraz daha zorluyor bence. Bu hem Almanyanin sosyo-kulturel yapisindan kaynaklaniyor,hemde oradaki Turklerin ne bizimkilere ne ordakilere benzemeyen arada kalmis yapisindan dolayi...

Ben gercekten maddi olarak okumaya musait olan genclerin Amerika,Kanada ya da Avustralya da okumasini tavsiye ederim hep. Ve mumkunse master icin oralara gitmeyi... Halk daha cana yakindir hemde ingilizce (en azindan benim icin) kullanmasi ve konusmasi daha zevklidir. :)

Universitede okudugun esnadaki o yalnizlik ve kendi basina yetme durumunu genc yasta yasamak seni oldukca zorlar malesef..

Ama paramiz azsa ve iyi bir egitim Almak istiyorsak ve illa daha gelismis bir ulkede yasama hayalimiz varsa Almancayi ogrenip oraya uyum saglamaktan baska caremiz yok gibi gorunuyor.... :)

Bu arada lutfen kendine guvenmekten vazgecme,yanlista olsa konusmazsan o dil hic ilerlemez biliyorsun. Hem yanlis olsa ne olur ki,ogreniyorsun sonucta degil mi? :) Konusurken kimse senden mukemmeliyet beklemez,konusmanin avanatji budur ki,bir cok sey kayanayip arada gider,kimsede cakmaz! =D

Gurhan

En Komik Ozel Mesajlar

Mesaj gönderen Gurhan » Çrş Eyl 01, 2010 3:12 pm

aslinda hic birseyden utanmayan gayet rahat genis bir insandim buraya gelene kadar :) iste umarim bu cekingenligi aticam atarim artik b1 e gidiyorum acilmanin vakti geldi ama akrabalariyla insan ne konusabilirki almanca turkce varken :)

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

En Komik Ozel Mesajlar

Mesaj gönderen eren_f2007 » Çrş Eyl 01, 2010 8:26 pm

gurhanin bu mutsuzlugu karamsarligi :) beni bir kez daha dusunmeye itti cok dusundum ama burda kalip sahte bir kpss sinavina hazirlanmak istemiyorum ozel sektor desen suan turkiyede eger buyuk universitelerden mezun degilsen hic biri hakettigin degeri vermiyor
almanyadaki master isi olursa ben cok olgunlasacagimi dusunuyorum mutlaka cok zor donemlerden gececegim ama eger basarirsam her sey benim icin daha guzel olacak diye dusunuyorum:)

alp22

En Komik Ozel Mesajlar

Mesaj gönderen alp22 » Çrş Eyl 01, 2010 8:47 pm

kardesim o kadar stres yapma.donmen icin bir neden yok.biraz cekingenlik herkeste olur.almanyayi gurbetci gozuyle degil universite okumak icin gelmis birinin gozuyle gormeye calis.sen buraya tabiri caizse ilim ogrenmeye geldin ve emin ol gidebilecegin en ii yere gelmissin zaten.almanca zor olmasina zor.ben ne yalan soliim dsh3 ihtiyaccim var die uyuyamaz duruma geldim.ama abartmanin anlami yok.insanlari guzel,olanaklar guzel,diger avrupa ulkelerine gore ucuz,siyasi bos gundemlerle insanlar birbirini yemiyor, daha ne olsun:)

kesinlikle onyargiya kapilmayin kimisi cok cok mutlu olabiliyor ama ben ustumdeki cekinceyi ortadan atamadim yani anliyabildigim seyleri konusmaya cekiniyorum yanlis olur diye buda cok sikinti yaratiyor ustumde baski oluyor insan sikintiya girdimide mutsuz oluyor bir diger nedeni ise aile arkadas ortami cok cok farkli akrabalarim kuzenlerim onlarin arkadaslari falan takiliyoruz ama kendi arkadas cevreni buralarda bulamazsin almancayi soktukten sonra pek sikinti kalmaz dusuncesindeyim yapcak cok seyin var sosyal olarak trden daha gelismis bence almanya. donmeyi dusunmek sadece dusuncede kaliyor donup askere gidip elimde hic bir diploma olmadan ne yapabilirim diye dusununce anliyorsunki mecbursun buna burda okumaya sayet master egitimine gelseydim ve bu kadar masraf yapmasaydim coktan donerdim.[/quote]

Gurhan

En Komik Ozel Mesajlar

Mesaj gönderen Gurhan » Çrş Eyl 01, 2010 9:10 pm

yani aslinda hersey kiside bitiyor sadece dusuncede kaliyor benim dediklerim yani kimse beni dinleyip karamsarliga dusmesin ama
unutmayin cefa cekmeden bazi seylerin sefasi surulmez gelecekelrede tavsiye benim yaptim hatayi yapmasin cekinmeyin kardesim en ufak biseyi bile baskasina halletiriodm geldigim zamanlar simdi cok pismanim iste.

mehmetsah

En Komik Ozel Mesajlar

Mesaj gönderen mehmetsah » Prş Eyl 02, 2010 12:19 pm

isteyince olur diye dusunuyorumm....bu aradada komik mesajlar habidn komikmiss:)))