Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Turk Hastaliklari :)

Biraz da eglenelim degil mi canim?...
Scheinen

Mesaj gönderen Scheinen » Cum Kas 11, 2011 12:28 am

1-Kardan adama tekme atma veya bozmaya calisma hastaligi,

2-Yeni atilmis bir betona basma ve isim yazma hastaligi,

3-Gazete ve dergilerdeki resimlere sakal, biyik ve gozluk yapma hastaligi,

4-En iyi arabayi ben kullaniyorum zannetme hastaligi,

5-Kar topunun icine buz koyma hastaligi,

6-Cep telefonu kullaniminin yasak oldugu ortamlarda illede gorusme yapma hastaligi,

7-Belediyenin duraklara koydugu saatlerin yelkovan ve akrebini sokme hastaligi,

8-Kumsalda Deve guresi yapma hastaligi,

9-Sahin marka arabayi, Dogan gorunumlu yapma hastaligi,

10-Agaclara ve parktaki banklara kalp ve isim bas harfi kazima hastaligi,

11-Derslerini calisip sinifini gecenleri inek sanma hastaligi,

12-Meslegimizdeki unvanimizi Ingilizce olarak soyleme hastaligi,

13-Tiki olan insanlarin tikleri ile ugrasma hastaligi,

14-Iskambil kagitlarindan kule yapan birinin kulesini bozmaya calisma hastaligi,

15-Cep telefonu ile bagira bagira konusma hastaligi,

16-Reklam icin duvarlara veya panolara yapistirilan afisleri yirtma hastaligi,

17-Tuvalet duvarlarini defter sanma hastaligi,

18-Otobus duraklarina \"Atesli sevisirim beni ara\" yazma hastaligi,

19-Trafikte bizi gecen bir araci mutlaka yakalayip onu gecmeyi ilke sayma hastaligi,

20-Sinyal verir vermez serit degistirip, kazaya sebebiyet verdigimizde sinyal verdik gormuyonmu deme hastaligi,

21-Ara yollardan ana yola cikacak araca yol vermeme hastaligi,

22-Unlu birini gordugumuzde ona el sallama hastaligi,

23-Unlu birini gordugumuzde onunla fotoraf cektirip cok samimiyiz havasi verme hastaligi,

24-Yasamadigimiz bir seyi yasamis gibi anlatip ona kendimizi inandirma hastaligi,

25-Otobus duraga yanastiginda illede on kapidan inmeye calisma hastaligi,

26-Otobus koltuklarini yirtma ve uzerlerine acayip acayip yazilar yazma hastaligi,

27-Minibus soforiyseniz begenmeseniz bile mutlaka kral fm dinleme hastaligi,

28-Trafikte kirmizi isikta dururken, yesil isik yanar yanmaz tornaya basma hastaligi,

29-Trafikte kirmizi isikta dururken burun karistirma hastaligi,

30-Kimsenin herhangi bir konu hakkinda bilgisi olmadigini anladigimiz anda o konu hakkinda atip tutma hastaligi,

31-Elektrik,su,dogalgaz,vergi,trafik cezasi vb.. faturalari son gununde odeme hastaligi,

32-Kar yagdiginda eve bolca ekmek alma hastaligi,

33-Grup halinde bir meydana konan guvercinlerin uzerine kosup onlari kacirmaya calisma hastaligi,

34-Evli olanlarin bekarlara sakin ha evlenme demesi hastaligi,

35-Ayni filme giden insanlarin filmden ciktiktan sonra filmi birbirlerine anlatmalari hastaligi,

36-18 yasina geldigi gun bara gitme hastaligi,

37-Eline silah gecen birinin hemen o silahla saka yapma ihtiyaci duymasi hastaligi,

38-Arabayla yolda giderken tanidik birini gorunce arabayi sakadan onun uzerine dogru surme hastaligi,

39-Takim elbise giyince elini cebe sokma hastaligi,

40-Tuttugu takim galip gelince havaya silah sikma hastaligi,

41-Meslek arkadaslarina mesleki sakalar yapma hastaligi

Arkadasimdan gelen bir email, Bende sizlerle paylasmak istedim :)

Ogun

Mesaj gönderen Ogun » Cum Kas 11, 2011 12:37 am

1,4,13,35,38,39 hmmm :)

Scheinen

Mesaj gönderen Scheinen » Cum Kas 11, 2011 12:47 am

Biraz Alkisi Hak ediyoruz sanki :)

TolgaCoskun25

Mesaj gönderen TolgaCoskun25 » Cmt Ara 03, 2011 7:16 pm

42 - Abazalik en yaygin Turk hastaligi
43 - Her turlu eti elle yeme hastaligi
44 - 4 Erkek olunca "Batakatak" hastaligi
45 - Yabanci birine(Turkce bilsin bilmesin) birsey anlatmaya calisirken bagirarak konusma hastaligi
46 - Bir arkadasi iyi bir is yapsa bile kufurle tebrik etme hastaligi
47 - Desenlerini cok begenilerek alinan yeni bir mobilyanin ustune baska bir ortu orterek kullanma hastaligi
48 - Herkese, herseye takma isim bulma hastaligi
49 - Yabanci dil ogrenirken once kufurleri ogrenme hastaligi
50 - Selpak mendili gunlerce kullanma hastaligi

Birazda benden olsun 50 ye tamamladik:D
Birinin cizdigi yoldan gidersen ancak onun kadar iyi olursun.Sinir tanima kendi yolunu ciz ve her zaman EN IYISI ol!

Jamir

Mesaj gönderen Jamir » Cmt Ara 03, 2011 8:51 pm

Sunlardan bir kacini bir alman yazmis olsa sorun cikartirdik . Bunlar guzel hareketler degil arkadaslar ...
gdld

Scheinen

Mesaj gönderen Scheinen » Cmt Ara 03, 2011 9:12 pm

Turk Hastaliklari, :) Bazi vatandaslarimizin sergiledigi hareketler, Bir kaci abarti veya yapilmamis hareketler olabilir.

Genel olarak, Tabiki Olumlu sonuclar cikmiyor :)

bjk_oguz

Mesaj gönderen bjk_oguz » Pzr Ara 04, 2011 4:39 pm

[quote][quote]Jamir tarafindan yazilan metin:

Sunlardan bir kacini bir alman yazmis olsa sorun cikartirdik . Bunlar guzel hareketler degil arkadaslar ...[/quote][/quote]

Alman da yazsa Kenyali da yazsa bunlar gercek..

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Cmt Oca 28, 2012 11:16 pm

Valla millet olarak yeri gerip Turkler soyle Turkler boyle diyip bizi asagilayan yabancilara o kadar hak veriyorum ki.... Gercektende \'\' hastayiz \'\' neredeyse ;)

Ne kadar sacmalik ,ne kadar kultursuzluk , ne kadar akla zarar seyler varsa zamanla kulturumuz olarak benimsemisiz.Degisim zamani.. B)
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

hypatia

Mesaj gönderen hypatia » Pzr Oca 29, 2012 12:07 am

Hadi ama o kadar da abartmayin.Soylenilen ozelliklerden bir cogunu baska ulkelerin insanlari da yapiyor ama biz bilmiyoruz.Mesele gecen yaz 1 haftaligina Roma ve Napoli\'de bulundum.En basta cuzdanim calindi.Sonra dusuneyim, Napoli\'nin yollarinda devasa copler vardi bir de kultur kenti secilmis zamaninda.Hic ilkokul yd lise gormedim ama 100 metrede bir klise vardi.Sonra kolezyum a 2 giris vardi.Biri fakirler icin.12 euro veriyorsunuz ve abartisiz ayakta bi en az 2 saat bekliyorsunuz.Paraniz coksa oteki kapidan beklemeden 25 euroya geciyorsunuz.Arkadaslarim kursta oldugu icin bir ara ogleyin yalniz dolasmam gerekti.Temmuzdu ve sort giymistim.Abartili bir halim yoktu.Bir kac kornoyu saymiyorum neyse ama bir araba tarafindan takip edildim ve sonunda yanimda durup konusmak istedi.Resmen aglicaktim.Yarim haslanmis misir 3 euro idi.Vatikan a sortluyuz diye alinmadik gittik uzun giyindik.Napoli de de resmen sortlarimiz yuzunden taslanicaktik.Bir de trenler topluca rotar yapti, 4 saat sonra anca trene binebildik.Tabi diger bekleyenlerle.Resmen pencerelerden kollar cikiyordu.Bu muhtesem Italya iste..Ve daha anlatmadigim bir cok sey..Ben o geziden sonra Turkiye\'de dogduguma sukretmistim

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Pzr Oca 29, 2012 12:21 am

Yok canim Italya\'ya biz Hiristiyan Turkler diyoruz :D Italya\'ya gidip hicbirseyini caldirmadan geri gelen bir benim heralde..Aman dikkat.. :)

Ogun

Mesaj gönderen Ogun » Pzr Oca 29, 2012 12:21 am

Abartilcak bisey degil aslinda ben hepsine katiliyorum ama iyi yonden. Yani en azindan okuyunca yuzumde bi tebessum ettirebiliyor. Nerden bakildigi onemli konuya. Ben gulmek icin okuyorum hepsini ve bu beni gulduruyor :) Buna asagilayici bi gozle bakmazsak cok eglenceli bi hal bile alabilir :) dedigim gibi nerden, nasil baktigin onemli.

Cuzdan meselesine gelince hirsizlik zaten dunyada gun be gun kat kat buyuyen bi olay hatta avrupaya nazaran biz cok iyiyiz bu durumda bile diyebiliriz. O arabayla takip edilmende yine heryerde insanin basina gelebilecek bisey. Yani heryerde boylelerinden var sadece bizim toplumda degil :)
Zihin neyi aliyor ve neye inaniyorsa, onu basarabilir. -Dr. Napoleon HILL-

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Pzr Oca 29, 2012 12:24 am

Bu arada Istanbul\'da Sultahahmet Cami\'sine mini etek vari sortlarla alinmayan kadin ve erkekleri gorunce sasiriyorduk , meger Vatikan\'da oyleymis... B)

hypatia

Mesaj gönderen hypatia » Pzr Oca 29, 2012 12:33 am

"Hristiysn Turkler" iyiymis :) Ayrica tebrik ederim hicbir seyini caldirmadan gelebildigin icin.Ama buyuk bir tecrubeyi de kacirmis oldun bence, boylesi yasanmali yani. Insan o rezilligi tatmali :p
Saka bir yana dunyanin bir cok yerinde yasaniyor bu hirsizlik olaylari tabi ama Almanya bu konuda baya iyi bence, kurallara saygi gosteriyor.Daha hic hirsizlik olayi duymadim burada ve birak arabayla takip edilmeyi, almanlar hic gozleriyle kesmiyorlar bile.Hatta gecenlerde bir kiz arkadasim "buraya geldigimden beri ozguvenim azaldi, gerci elemanlar iceri tas gb hatun de girse kafalari cevirip bakmiyorlar" diyordu.Bu yuzden alman erkeklerini alkisliyoruz evet :D

Ogun

Mesaj gönderen Ogun » Pzr Oca 29, 2012 12:36 am

Napoli\'de Italya\'dan bagimsiz ulke icinde ulke gibi bagimsizligini ilan ederse yakinda sasmamali :) Napoliyi gidip gormedim ama bi sempatim var oraya karsi onuda sozu gecti madem anlatiyim. (Hep anlatmak istemisimdir :D)

Italya 1990 Dunya Kupasi yari final musabakasi. Maci Arjantin kazanmis. Maradona o sirada Napoli\'de oynuyormus ve napoli\'de oynanan bu yari final macinda fanatik napoliler arjantin\'i tutmus, butun italya\'yi karistirmislar :D Boylede bi anekdot geciyim istedim :)

Ogun

Mesaj gönderen Ogun » Pzr Oca 29, 2012 12:40 am

Almanya\'yi bende o yonden kutluyorum evet :D Gercekten genclikte hic o tur huylar yok takdire sayan :D :)

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Pzr Oca 29, 2012 12:40 am

Tas gibi bir hatun iceri girince ona bakmayan erkek , tas gibi bir erkek girerse bakar ama :D Sebebi bu olsa gerek...

Yok iyiki yasamadim o deneyimi Italya\'da , o eksik kalsin. :)

Ogun

Mesaj gönderen Ogun » Pzr Oca 29, 2012 12:43 am

[quote]FuNdeRSchatteN tarafindan yazilan metin:

Tas gibi bir hatun iceri girince ona bakmayan erkek , tas gibi bir erkek girerse bakar ama :D[/quote]

Ahahahah bu iyiydi iste :D

hypatia

Mesaj gönderen hypatia » Pzr Oca 29, 2012 1:03 am

Ben yaklasik 6 ay Berlin\'in escinseller bolgesinde yasadim, Nollendorf, aratabilirsiniz,bu yonu ile unlu.Tam benim sokagimda festivalleri bile oldu gecen yil.Birara o kadar cok benimsemisimki onlari, sonra birgun elele bir kiz ve erkek gordugumde bu cifti yadirgamistim..

Ogun

Mesaj gönderen Ogun » Pzr Oca 29, 2012 1:16 am

Hep oyle degilmi zaten disardan bakinca oyle seymi olurmus ama iclerine girip yasayinca gayet normal geliyor bu sefer straight olanlar garip gelmeye basliyor :D Nollendorfu bilmiyorumda Koln basi cekiyor bu konuda herhalde :D

hypatia

Mesaj gönderen hypatia » Pzr Oca 29, 2012 1:20 am

O zaman belki Koln e gelirsem yollarimiz ayrilmamis olur onlarla.Alistim da zaten, bana bir zararlari yok.Hatta tacize ugramaktan korkan erkek arkadaslari dinlerken baya egleniyorum :D
Wie viele Glaeser brauchst du, um uns wie ein Paar zu sehen?