Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

10. yıl...

Biraz da eglenelim degil mi canim?...
Serhan_

10. yıl...

Mesaj gönderen Serhan_ » Pzt Eki 29, 2018 10:28 pm

Çıktık açık alınla,
bundan 10 yıl önce bu zamanlar acaba kendi mekanımızın adı ne olsun diye düşünürken aklımıza bi anda geldi Deutschstudent.

Velhasıl,
lise 2 ye gidiyorum o dönemler, fena almanya sevdasına kapılmış bi şekilde gecem gündüzüm almanca şarkılarla, almanyayla ilgili her şeyle geçiyor.
Google earth yeni piyasa yapmış, ara sıra haritadan şehirlere falan bakıyorum.
Tokio hotel, die Arzte, rammstein, die lafee, eisblume, Uneilig gibi her telden değişik değişik ne varsa dinliyorum.
Tabi euro almış başını gitmiş 1.90 larda falan o dönemler. (tamam kızmayın)

Olmadı bi türlü tabi.
Almanya hep uzaklaştı. Kurlar koşarken ardından tepelerin böyle uzakta kalmaya da devam etti.
Önce konyada önlisans, sonra konyada lisans, sonra konyada yüksek lisans ve sonra konyada memurluk.
Devlet memuru olunca almanca, almanya kaldı. Planlar, hayaller hepten yokoldu, gitti.

Sitenin mülki idari amiri olan @physiker, "serhan bu kur böyle kalmaz."demişti. Haklıymış adam.
10 yıl olmuş bugün.
Sizlerle beraber 10 yıl.
Kimler geldi geçti, Tekin, veli, tolga, tayfun, tuğba, onur, murat ve tabiki kıymetli yöneticim Eren..
Ve daha ismini hatırlamadığım nice insan geldi geçti gitti almanyaya..

Herkesle iyi kötü dostluğum oldu.
Bakıyorum da epey kalabalık olmuş burası. Günde en az 20 üyelik onaylıyorum facebooktan. İnsanlar hala gitmeye uzaklaşmaya çabalıyor.
Herkesin yolu, bahtı açık olsun..
Yine buralardayım ben. Bi isteğiniz olursa...

Ha bu arada herkese benden çay...

Sevgilerle..

Serhan
Expatrio Referans Linki
https://expatrio.com?p=deutschstudent

TransferGO Referans Linki
https://transfergo.sjv.io/zad7RM