Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Face demi yoksa Face icinmi yasiyoruz?

Biraz da eglenelim degil mi canim?...
murat181818

Mesaj gönderen murat181818 » Pzr Ağu 05, 2012 1:13 pm

Facebooku kuran Mark Zuckerberg bile bu sayfanin bu kadar buyucegini bilemezdi herhalde...Facebooku kurma safhasini geciren bil fim yapmislardi izlemistim ve Mark Zuckerberg zekasina ve kurnazligina hayran kalmistim ama facebooku abartan ve bu kadar yukselise getiren Mark Zuckerberg degil bizleriz....

Turkieden ozellikle genc kiz ve erkeklerin facebookta paylastiklari herseyi en cok begensin diye birbiriyle yaristiklarini hepimiy biliyoruz...
Sanal alem 21.yuzyilinin sonlarina dogru bir hastalik oldugunu gorduk malesef...

Ama sadece Turkiyede yukselen bir hastalik degil bu Guneydogu asya ve Amerika gibi ulkelerde de bu hastalik var...bana gore facebook hastaligi yok sanal alem hastaligi var...

Tedaviside: Rell sosyal hayatin daha da yayginlastirmasi..
So geht nicht !

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Pzr Ağu 05, 2012 2:41 pm

[quote]venceremos tarafindan yazilan metin:

[quote]Ogun tarafindan yazilan metin:

venceremos bencede elestiriden, bu konudaki kendi fikrinden cok bu tip insanlari rencide edici konusmussun gibi geldi. Tabi buda benim fikrim ama o kadar cok sey soylemissin ve dogru soylemissinki demekki basindan gectiki bu tur seyler hepsine nokta atisi yapmissin. Ayrica da cevrendeki almanlarin oturup 10 dk face e girdigini gormedim demissin. Herkes telefondan takir takir giriyo hic bisey yapmasa da en basitinden oylece bakiyorlar yinede. Ama sozum ona ki facebook ya da twitterda bunlar icin yok mu zaten. Biseyler yapip kendi arkadas cevresiyle paylasmak.

Hem tuvalet kapilarina telefon numarasi ve yazi yazarak iletisim kurmaya calisan insanlar icin, hic suphe yok ki; twitter ve facebook yuzyilin en buyuk icadidir. :)[/quote]

Son cumlenle ilgili: genelde tuvalet kapilarina ne tur yazilar yazildigini dusunursek ve senin icin face de bu cesit bir iletisim kaynagiyla yani hic bir yorum yapmaya gerek kalmiyor aslinda.[/quote]

venceremos sozlerine ve yorumlarina dikkat etsen artik ? Yukarida ki yorumun son derece seviyesiz ,incitici , kiskirtici ve paranoyakca.
Elestiriye acik olmani ve boyle diger uyeleri kiskirtici mesaj atmamani oneriyorum 2. kez sana.
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Cum Ağu 17, 2012 8:03 pm

\'\' Bu tarz yorumlari sitede yapmam normalde , cok uyardim seni ..Ama senin anlayacagin dilden konusmak lazim yani sivri dilli yorumlar , paranoyakca teoriler yazayim bari senin hakkinda. Aksi halde zeki kafan almiyor insanca , kibarca ,medenice yapilan yorumlari ve uyarilari. \'\'

venceremos senin konustugun tarz konusayim bari ,edep ve adap kurallari unutarak ,insanlari rencide edici tarzda , sokak diliyle .Ve \'\'yilan\'\' mi derler senin gibi arada laf sokan insanlarin diline ?

Sanirim psikolojin bozulmus ,takintili hale gelmissin.Sizofreni belirtileride olabilir.
En yakin zamanda psikologa gorunmeni tavsiye ederim.Laf olsun torba dolsun diye degil , gercekten bir arkadas tavsiyesi..Zira son zamanlarda gordugum en ukala , en seviyesiz ve en hastalikli yorumlar yapan ve degisik dusuncelere dalmis birisin.Insan doktoru veya psikolog rolunu oynamaktan vazgecerek saglikli bir gelecek elde edebilirsin.

Saglikli bir beyin ve ruh haline kavustuktan sonra , umarim birileri seni dikkate alir ve sohbet etmeye degecek biri olduguna kanaat getirirde , iki uc laf edecek birilerini bulursun :) Bol sanslar diliyorum.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Cmt Ağu 18, 2012 12:14 pm

venceremos- Erkan arkadasimizi 4 senedir tanirim. Bu siteye de katkilari buyuktur. Kendisi hayatimda tanidigim en kulturlu ve zeki insanlardan birisi. Psikoloji olarak da bir cogumuza yardimci olur. Sadece fazla sivridilli ve yerinde yorumlari ve yaptigi nokta atislar karsisinda insanlar rahatsiz olur her zaman.:) Yaptigi yorumlara aynen katiliyorum.

Bizim genclerimiz internet basinda arastirma yapsin, haber okuyun, kose yazilari okuyun. Bolumunuzle ilgili makale okuyun. Almanya da yasayanlar almanca makaleler okusun. Face de saatlerce sacma sapan yorumlar yazip onun bunun iletisini begenerek zaman oldurmeyin. Turk insaninin face zaafi tamamen kulturel. Internet yoktu, TV izlerken haberlerde bile magazin izlerdik. Once Sibel Canin konserde bacagini acmasini, seda sayanin kimle evlendigini ogrenirdik sonra sehit haberleri gelirdi. Sabah programlari, hafta sonu TV yi actiginda direk magazin ve mahalle kulturumuzde asiri dedikoducu yapimiz. Bu yuzden face turk toplumunda bu kulturun sanallasmasi olarak yansimaya basladi.

Bunlari gormezden gelmeyin ve yuzunuze carpilan elestiriler karsisinda insanlarin saglikli beyin ve ruh halini elestirirseniz karsinizdaki insan sizi tipki eroin bagimlisi olanlar gibi face bagimlisi oldugunuzu dusunmeden kendini alikoyamaz.

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Cmt Ağu 18, 2012 2:04 pm

\'\' Bu tarz yorumlari sitede yapmam normalde , cok uyardim seni ..Ama senin anlayacagin dilden konusmak lazim yani sivri dilli yorumlar , paranoyakca teoriler yazayim bari senin hakkinda. Aksi halde zeki kafan almiyor insanca , kibarca ,medenice yapilan yorumlari ve uyarilari. \'\'

Hic kusura bakmayin , saglikli dusunen ,psikolojisi bozulmamis biri , tanimadigi diger insanlar hakkinda boyle yorumlar yapmaz.Cok fazla sivridilli olmak demek psikolojik olarakda sorunlar yasamak demektir.Sivri dilli birisi yorum yaparken ,tanimadigi insanlari rencide edici veya asagilayici terimler kullanmamali.Eger zeki + sivridilli biriyse zeki kelimeler kullanmali , ama sivridilliyse sadece insanlari rencide edici aptalca kelimeler kullanmali ki , kendisinin yaptigi yorumlar aptalca.
Zeki olmasi ,psikolojisi duzgun olmasi anlamina gelmez.

Elbette herkesin bilincli kullanici olmasi , bosa zaman tuketmemesi ,daha kulturlu daha faydali internet kullanmasi arzumuz.
Yapilan yorumlara ve elestirilere bende katiliyorum , ancak insanlari asagilamadan diger uyeleri rencide etmeden yorumlar yapmaliyiz.
Kimse papyon taktigini zannedip, kravatsiz insanlari elestirmesin.Cok komik.

Yani burjuva sinifi rolunu oynamaya ,insanlara tepeden bakmaya gerek yok , isteyen istedigi gibi internetini kullanir.Sende elestirini yaparsin ancak burasi bir site ve her uyemiz esit haklara sahip ,kimse kimseyi rencide etmemeli.Kendi aramizda sohbet etsek bu yazdiklariminin hic birini soylemem.

Yapilan yorumlar Fazil Say\'in yorumlarini hatirlatiyor bana ; \'\' Ben sanatciyim , benim adimi dunya biliyor ,senin adini yarin herkes unutacak , ama ben hep varolacagim.. Ben kulturlu bir insanim muzigi secerek dinliyorum , arabesk ,pop arabesk yavsakligi vs . vs. vs. \'\'
Yorum yapilacaksa diger uyeleri asagilayici veya kiskirtici yorumlar yapilmamali.Bunu tekrar soyluyorum ve bu site kurallarina aykiri ve kendisini 1 kez uyardim , devami olmasi halimde gene site kurallari cercevesinde 2. uyariyi alir.

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Pzr Ağu 19, 2012 6:47 pm

Tipik bir sizofren vakasisin bence..Ama suc sende olmayabilir , sizofreni irsidir yani ailende varsa sanada gecmistir , tavsiyem dostum hemen psikologa gorun.Arkadas tavsiyesi. :)
Gercekten hastalik bu ,ne okuyorsan fazla okuma siyirmak uzere olabilirsin. Bosver insanlari , facebook\'u ,bosver beni , bak yaz geldi , heryer isil isil havuza falan gir rahatla biraz ,kasinti olmaya gerek yok bu kadar , dunyayi sen kurtarmayacaksin mr Superman . :bye

bjk_oguz

Mesaj gönderen bjk_oguz » Pzt Ağu 20, 2012 1:29 am

Yahu bunda ne gibi bir kotuluk varsa arkadas ben anlayamadim.Ister resim paylasir, ister durum.Bende yaparim bazen ne olmus.Simdi ben acayip asosyal bir insan mi olmus oluyorum.Facebook da kendimi mi tatmin etmis oluyorum.Sacmalik ! Insanlari tanimadan savuruyorsunuz kursunlari.Bence siz face kullanmayanlar olarak kendinizi farkli falan goruyorsunuz.Durum bundan ibaret.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzt Ağu 20, 2012 1:35 am

git dsh ne calis nen birak face de zaman oldurmeyi.:)

face de bagimli olup dsh kazanamayan sizin yurt da kalan bir arkadas var git o sana anlatsin zararlarini. Kullanin ama bagimli olmayin arkadas sizin icin diyoruz. Face icin yasamayin.

Bu arada venceremos, korkutuyorsun beni yine. :) Paranoyak olmadigina eminim ama cinlerinmi var arkadas sana haber ucuran, insan sarrafligini da gecmis artik=)

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Pzt Ağu 20, 2012 12:09 pm

[quote]venceremos tarafindan yazilan metin:

Face profilinin linkini ver bakayim kim paranoyak kim bagimli gorelim.yaz tatili fslsn dur tahmin edeyim. Su aralar guneye dogru indin ve hava atmak icin oralarin resimlerini profiline koyuyorsundur. Ver linki bakalim.[/quote]

Senin gibi kisilik bozuklugu yasayan ve sizofreni hastasi birini arkadas olarak eklemeyi aklimin ucundan bile gecirmem , ki o zaman arkadas listemde olanlara saygisizlik etmis olurum , zira senin gibi ipini koparan herkese arkadas demem ve eklemem.Iclerinde bir tane bile hava atmami gerektirecek veya hava atan bir arkadasim yoktur.

Yaptigin bu son yorum gercekten hastalikli genler tasidigini bir kez daha kanitlar nitelikte..Bu senin zamaninda ne kadar ezik bir cocukluk yasadigini , ne kadar cevreden dislandigini ,ne kadar hor goruldugunu , ne kadar sikintili ve zor bir ergenlik donemi gecirdigini anlatiyor aslinda bize.

Kim bilir kac kisi sana zamaninda hava atti ,kac kisi fotograflarla sana hava atip bir seyleri ispat etmeye calisti , kac kisi arabasiyla sana hava atti ve kim bilir kac kisi karsinda dondurma yaladida , aksama sende dondurma yalayamadim diye baska bir yerlerin sisti ? :help
Bence beyninde baloncuk olusmus bu dondurma yalayamamak yuzunden ve sizofreniye baglamissin direk :)

Dostum kendine bir iyilik yap ve hemen psikologa gorun.

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Pzt Ağu 20, 2012 12:18 pm

[quote]bjk_oguz tarafindan yazilan metin:

Yahu bunda ne gibi bir kotuluk varsa arkadas ben anlayamadim.Ister resim paylasir, ister durum.Bende yaparim bazen ne olmus.Simdi ben acayip asosyal bir insan mi olmus oluyorum.Facebook da kendimi mi tatmin etmis oluyorum.Sacmalik ! Insanlari tanimadan savuruyorsunuz kursunlari.Bence siz face kullanmayanlar olarak kendinizi farkli falan goruyorsunuz.Durum bundan ibaret.[/quote]

Farkli gormuyorlar zaten \'farklilar \' hastalar yani. Tekrar belirtiyorum benim karsi oldugum \'\' Physiker \'\' in yazisi degil tam tersi o yaziyi destekliyorum.Karsi oldugum bazi hasta kisiliklerin yorumlarinin haddini asmasi.

Sen asosyal olmus olmuyorsun , o yorumu sana yapan kisi aslinda bir asosyal ve %100 kesinlikle ve uzulerek soyluyorum HASTA :(

Olay su aslinda ; Pahali arabasiyla gelen ve park eden birisi bakkala girmek ister ve bakkal onunde ki asosyal ve hasta tipler o adama hic bir neden olmadan gicik olur ve yan yan bakarlar.
Bu gicikligin sebebi adamin pahali arabasiyla hava atmasi degil , o hastalikli ve asosyal tiplerin genleridir.Sonra o pahali arabasi olan adamin bir bakisi kavga cikartmaya veya laf atmaya yeter.

Iste o tipik asosyal ve hasta tipik Turk veya Turkiyeli ornegine en guzel ornek venceremos , Alamanyalarda okusa ne olur , elini sallasan kravatli cahil veya papyonlu burjuva cikiyor karsimiza :o

Arda93

Mesaj gönderen Arda93 » Pzt Ağu 20, 2012 12:41 pm

herkesin birbirini hasta veya bagimli olarak nitelendirmesi dusundurucu. Facebook, twitter gibi sosyal aglar, aynen bu forum gibi internetin olagan sonuclarindandir. Insanlarin facebook ile zaman oldurmeleri kendi tercihleridir ve bu onlari ne hasta yapar nede asosyal. Kimse bu zamanlarin disinda dunya kulturel mirasina veya bilime bir katki yapmiyor sanirim . Sen ormanda yuruyus yaparak 2 saatini gecirebilirsin baskasi facebookta gecirir baskasi bu forumda. Ne saniyorsunuz facebooka girmeyince , bu sistemin size dayattiklarindan kurtuldugunuzu mu ? Yada facebooka girince birsey ispatlandigini mi ? Sonuc olarak insanlarin bos vakitlerini harcamadaki iradelerine saygi duymak zorundayiz. Tanimadigimiz insanlarin iki kelamina bakarak ta, kisilikleri hakkinda tespit yapmayi ben cok saglikli bulmuyorum.

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Pzt Ağu 20, 2012 1:28 pm

Haklisin Arda93 , aslinda boyle yorumlar yapmam ve tanimadigim insanlar hakkinda atip tutmam.
Bunun icin tum uyelerden ozur dilerim.

Ancak haddini asan ve kendisini papyon takan burjuvali goren kimselerinde burada Efendilik gosterisi yapmasina izin vermem.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzt Ağu 20, 2012 4:07 pm

bana gore face de zaman geciren butun vaktini face de olduren ve gittigi yerleri, yedigi yemegi ictigi suyu aldigi havayi yani butun ozelini paylasan insan benim gozunde bos insandir ve simdiye kadar istisnasiz hic yaniltmamistir bu tur tipler. Acik ve net soyleyim, bu sitede bile en az 10 arkadas var face bagimlisi ve hepsinin ne is ne de okul hayati yolunda gidiyor. Cunku hayatini duzene sokacak kadar calisan yani islerini yoluna koyan zeki insanin face de saatler oldurecek ne cahilligi vardir ne de zamani. :) Ister alinin isterseniz paranoyak diyin ama 2+2=4 bu budur. Bilhassa sanal abazalikta dunya da bir numarayi kimseye birakmayan turk gencligi bu konuda da diger ulkelere gore zirveyi zorlamaktadir. Buna kizip da hakaret etmek bile aslinda ne durumda oldugunuzu gosteriyor. :)

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Sal Ağu 21, 2012 12:41 pm

Aile terbiyesi almadigin , psikolojin bozuk ve hasta oldugun icin cevap yarisina girmek ,seviyene inmek yakisik almaz.
Geceleri yatmadan once fazla kitap okuma .Fazla okumanin yan etkileride sizofren ve psikopat olmaktir.Her zaman olmasada , boyle yan etkiler gorulebiliyor bazen.

O kadar cok zeki psikopat var ki , cevap versek hepsine isimiz is.

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Çrş Ağu 22, 2012 1:28 am

Tamam abisi , boyle adam ol iste beni takip et ,takintilarindan arin :)