Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanlar Türkiye'yi kıskanıyor...mu?

Biraz da eglenelim degil mi canim?...
John

Almanlar Türkiye'yi kıskanıyor...mu?

Mesaj gönderen John » Pzt Tem 10, 2017 11:27 pm

Son zamanlarda izlediğim en eğlenceli videolardan biri olmuş. Sizlerle paylaşmak istedim, hiçbir siyasi partiyi eleştirmek amacıyla değil tamamen eğlence amacıyla şu final döneminde yüzümüz gülsün diye bu linki paylaşıyorum: https://www.youtube.com/watch?v=kv9_gd93BtY
İyi forumlar :)

ulashes

Re: Almanlar Türkiye'yi kıskanıyor...mu?

Mesaj gönderen ulashes » Pzt Tem 10, 2017 11:55 pm

Eleştirmelisin dostum tabiki de bundan doğalı ne olabilir. Türkiyenin de diğer ortadoğu devletleri gibi en büyük sıkıntısı biat kültürü ve bunun çoğunluğunu oluşturduğu parti milliyetçiliği zihniyeti. Ama videodaki sorunun özetini bir genç arkadaş söylemiş '' Almanya dan kimse Türkiye ye göç etmiyor ama Türkiye de Almanya ya çok göç var'' . Üzücü bir durum. Bizimle paylaştığın için teşekkürler.
Phantasie ist wichtiger als wissen denn wissen ist begrenzt.

duisburger

Mesaj gönderen duisburger » Sal Tem 11, 2017 10:04 am

Bence kiskandiklari yerler var.

John

Mesaj gönderen John » Sal Tem 11, 2017 4:29 pm

4 mevsim yaşanan, 3 yanı denizlerle çevrili, dünyaca ünlü plajlara ve binbir doğal güzelliklere sahip canım memleketimi kesin kıskanıyorlardır.
Benim kişisel tecrübemden yola çıkarak şunu da söyleyeyim sağlık hizmetleri bakımından da ben son zamanlarda Türkiye'yi çok beğeniyorum.

jobbabemeek

Mesaj gönderen jobbabemeek » Sal Tem 11, 2017 4:45 pm

Kanal fena değilmiş yalnız. Almanca geliştirmek isteyenler için uygun. Almanca altyazı seçeneği de eklense daha hoş olur. Başarılar arkadaşlara :)

Makineci

Mesaj gönderen Makineci » Sal Tem 11, 2017 6:18 pm

John yazdı: Sal Tem 11, 2017 4:29 pm 4 mevsim yaşanan, 3 yanı denizlerle çevrili, dünyaca ünlü plajlara ve binbir doğal güzelliklere sahip canım memleketimi kesin kıskanıyorlardır.
Benim kişisel tecrübemden yola çıkarak şunu da söyleyeyim sağlık hizmetleri bakımından da ben son zamanlarda Türkiye'yi çok beğeniyorum.
Buyuk ihtimal istanbulda oturmuyorsun.
Randevu denilen şeyi almak mümkün deil..
Hele de diş falan imkansiz gibi birsey.
1 filme 1 ay gün verdiklerini biliyorum.
Diğer iller hakkinda bilgim yok.

John

Mesaj gönderen John » Sal Tem 11, 2017 6:59 pm

İstanbul'dan geldim Almanya'ya. Diş doktoru konusunda sana tamamen katılıyorum. Diş doktoru işi Türkiye'de özele dönmüş durumda tamamen.
Ama diğer branşlarda bir sürü hastane var istanbul'da ve her yere ulaşım mümkün, Avcılardan göstepe devlet hastanesine randevu alıp gittiğimi biliyorum. Yani onun için randevu benim tecrübeme göre bulunuyor. İyice araştırmak lazım. Film çektirme ile de ilgili hiçbir sorun yaşamadım, gerek diz sakatlıklarımda gerekse yakın zamanda ultrason çektirmek istediğimde doktorla görüştüğüm aynı gün içinde bu işlemi yaptırabildim. Bir tek MR çektirmek istediğinizde 1 ay sonrasına gün veriliyor ki bu Almanya'da da parayı basmazsan aynı şekilde, Türkiye'de özel hastaneye gidip anında çektirirsin. Almanya'da eski ev arkadaşım Mario 2 ay bekledi ayak bileğinin MR'ı için yani anında hizmet hiçbir yerde yok. Türkiye'de acil durumlarda MR sabah 5:30'a veriliyor ve maksimum 1 hafta bekliyorsunuz. Doktorunuzla durumunuzun aciliyetini konuşun. Almanya'da da randevu denilen şey kolay alınmıyor, geçen nisan ayında ben bir gıda zehirmenlesi geçirdim ve en yakın muayene randevusunu 10 gün sonrasına verdiler iç hastalıklarına, 10 güne zaten ya vücud kendini toparlar ya da ölür gideriz diyip apar topar bilet alarak Türkiye'ye döndüm ve bir poliklinikte 2 gün sonrasına hemen randevu bulabildim. Evine en yakın yere olmazsa bile istanbul büyükşehir başka ilçelerden de doktor randevusu bulunuyor, bu benim kendi yakın zamandaki bir tecrübemdir. Saygılarımla

AleynaP

Mesaj gönderen AleynaP » Çrş Tem 12, 2017 6:31 pm

jobbabemeek yazdı: Sal Tem 11, 2017 4:45 pm Kanal fena değilmiş yalnız. Almanca geliştirmek isteyenler için uygun. Almanca altyazı seçeneği de eklense daha hoş olur. Başarılar arkadaşlara :)
Almanca alt yazısı olan Almanca öğretmeye yönelik bir sürü youtube kanalı var.

Easy German : https://www.youtube.com/channel/UCbxb2f ... lAoYqsYOtQ
Learn German with Ania : https://www.youtube.com/channel/UCZwegP ... R0WLzaq5OQ

Bunlar benim en sevdiklerim. Tavsiye ederim :)

Fastlane621

Mesaj gönderen Fastlane621 » Çrş Tem 12, 2017 8:06 pm

Bukadar anormal bir soruya insanlar nasil seviyeli bir sekilde cevap vermisler.
Benzer bir soru Turkiyede sokakta sorulsa neolurdu düşünemiyorum bile :lol:

jobbabemeek

Mesaj gönderen jobbabemeek » Cum Tem 14, 2017 1:57 pm

AleynaP yazdı: Çrş Tem 12, 2017 6:31 pm Almanca alt yazısı olan Almanca öğretmeye yönelik bir sürü youtube kanalı var.

Easy German : https://www.youtube.com/channel/UCbxb2f ... lAoYqsYOtQ
Learn German with Ania : https://www.youtube.com/channel/UCZwegP ... R0WLzaq5OQ

Bunlar benim en sevdiklerim. Tavsiye ederim :)
Evet, Easy German'dan baya faydalandım, seviyorum o kanalı. Ancak kusura bakmasın ama Ania'yı biraz sevimsiz buluyorum :) Ben de http://www.deutschlandfunk.de/ önereyim bu arada. Hem dinleyip hem okuyabiliyorsunuz.

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Cum Tem 14, 2017 2:12 pm

John yazdı: Sal Tem 11, 2017 6:59 pm İstanbul'dan geldim Almanya'ya. Diş doktoru konusunda sana tamamen katılıyorum. Diş doktoru işi Türkiye'de özele dönmüş durumda tamamen.
Ama diğer branşlarda bir sürü hastane var istanbul'da ve her yere ulaşım mümkün, Avcılardan göstepe devlet hastanesine randevu alıp gittiğimi biliyorum. Yani onun için randevu benim tecrübeme göre bulunuyor. İyice araştırmak lazım. Film çektirme ile de ilgili hiçbir sorun yaşamadım, gerek diz sakatlıklarımda gerekse yakın zamanda ultrason çektirmek istediğimde doktorla görüştüğüm aynı gün içinde bu işlemi yaptırabildim. Bir tek MR çektirmek istediğinizde 1 ay sonrasına gün veriliyor ki bu Almanya'da da parayı basmazsan aynı şekilde, Türkiye'de özel hastaneye gidip anında çektirirsin. Almanya'da eski ev arkadaşım Mario 2 ay bekledi ayak bileğinin MR'ı için yani anında hizmet hiçbir yerde yok. Türkiye'de acil durumlarda MR sabah 5:30'a veriliyor ve maksimum 1 hafta bekliyorsunuz. Doktorunuzla durumunuzun aciliyetini konuşun. Almanya'da da randevu denilen şey kolay alınmıyor, geçen nisan ayında ben bir gıda zehirmenlesi geçirdim ve en yakın muayene randevusunu 10 gün sonrasına verdiler iç hastalıklarına, 10 güne zaten ya vücud kendini toparlar ya da ölür gideriz diyip apar topar bilet alarak Türkiye'ye döndüm ve bir poliklinikte 2 gün sonrasına hemen randevu bulabildim. Evine en yakın yere olmazsa bile istanbul büyükşehir başka ilçelerden de doktor randevusu bulunuyor, bu benim kendi yakın zamandaki bir tecrübemdir. Saygılarımla
Kim ne derse desin, Almanya'da sağlık sistemi berbata yakın... Bir ay içinde 5 farklı doktora gidip ufak bir yanık yarasıın enfeksiyon kapmadıklarını söylediklerinde RAHATLAMAMIŞTIM çünkü enfeksiyon kaptığını doktor olmadığım halde ben de eczaneci kadında biliyordu.
Türkiye'ye gittim doktora, yara on gün içerisinde iyileşti...
Bu arada öncesi cildiyeciden randevu istemiştim bir kaç farklı yerden. Bir çoğu özel hastalara bakıyoruz dediler, diğerleri de 2-3 hatta dalga geçer gibi 4 ay sonrasına randevu verdiler.

Lütfen Almanya'da hasta olmayın :)
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

John

Mesaj gönderen John » Cum Tem 14, 2017 4:08 pm

Geri dönüşünüz için teşekkür ederim Staatsmann. Parayı bastın mı hizmet var Almanya'da ama parayı basarsan dünyanın her yerinde hizmet görürsün benim kanaatimce.
Bir de Almanca öğrenmeye yönelik benim favorim youtube kanalı vereyim. https://www.youtube.com/channel/UC8Km0t ... ZMA/videos

Özellikle "Deutsch (A2-B1) mit Geschichten | Learn German With Stories" tarzındaki videoları çok güzel oluyor. Bir sürü kelime öğreniyorsunuz. İyi forumlar

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Cum Tem 14, 2017 11:51 pm

Staatsmann yazdı: Cum Tem 14, 2017 2:12 pm Kim ne derse desin, Almanya'da sağlık sistemi berbata yakın... Bir ay içinde 5 farklı doktora gidip ufak bir yanık yarasıın enfeksiyon kapmadıklarını söylediklerinde RAHATLAMAMIŞTIM çünkü enfeksiyon kaptığını doktor olmadığım halde ben de eczaneci kadında biliyordu.
Türkiye'ye gittim doktora, yara on gün içerisinde iyileşti...
Bu arada öncesi cildiyeciden randevu istemiştim bir kaç farklı yerden. Bir çoğu özel hastalara bakıyoruz dediler, diğerleri de 2-3 hatta dalga geçer gibi 4 ay sonrasına randevu verdiler.

Lütfen Almanya'da hasta olmayın :)
Altina imza atarim:)
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Pzt Tem 31, 2017 9:09 pm

Bu doktorlar sagolsun kolumda kocaman bir yanik lekesi kaldi....
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari