Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Hochschule Fulda Master Erasmus+

aktif forumculuk : uyeler bulusuyor!
hilalt.

Hochschule Fulda Master Erasmus+

Mesaj gönderen hilalt. » Sal Kas 03, 2020 8:26 pm

Merhaba değerli üyeler.
Bu sene Marmara üniversitesi'nde yüksek lisans yaptıktan sonra Erasmus başvurum sonucunda Hochschule Fulda'ya kabul edildim. Ancak ilk yurtdışı deneyimim olması ve yabancı dilimin yetersizliği, üniversite eğitim dönemindeki farklılık gibi sebeplerle oldukça panik halindeyim. Bu sebeple sizlerden aşağıda yazdığım hususlarda yardım isteyeceğim. Yardımlarınız için şimdiden minnettarım.

1) Öncelikle Türkiye'deki yüksek lisans programımda ders dönemim bitti. Tez aşamasına geçmek üzereyim. Acaba Hochschule Fulda'da ders alma gibi bir durumum olur mu? Zira hukuk alanıyla alakalı tek bir yüksek lisans programı var ve kendime uygun ders de bulmam pek mümkün değil gibi.

2) Fulda'nın sayfasını incelediğimde benim gideceğim dönem olan bahar dönemi için 1 Nisan başlangıç, 30 Eylül ders bitimi olarak gözüküyor. Ancak bu döneme final ve bütünleme dönemi de dahil sanırım. 17 Juli ise ders bitim tarihi olarak gözüküyor. Bu tarihler bizim için çok önemli çünkü kalacak yer, vize vs. İçin de gerekli. Acaba Fulda'da olup bu konuda bilgi sahibi olan var mıdır?

3)Fulda'nın bana gönderdiği mailde kira sözleşmesi gibi bir form var. Bu formda kalacak yere ilişkin bazı sorular vardı. Wiesenmühlenstraße sizce ikamet etmek için nasıl bir yer? Çünkü kalacak yer olarak ya burası ya da Fulda'da bir daire seçenekleri sunuldu. Wiesenmühlenstraße'nin merkezi yerlere yakınlığı, ulaşım ve Hochschule Fulda'ya yakınlığı nasıldır acaba?

4)Ayrıca Fulda'da olan arkadaşlar varsa orada iletişime geçmekten memnuniyet duyarım.

Sizden yardımlarınızı rica ediyorum.
İyi ve sağlıklı günler dilerim.

ozndmr

Re: Hochschule Fulda Master Erasmus+

Mesaj gönderen ozndmr » Prş Ara 03, 2020 4:51 pm

Merhaba,

öncelikle hayirli olsun.Sorularini cevaplamaya calisayim.

1)Hukuk dersleri konusunda acikcasi fazla bir bilgim yok ancak dil ve soft skill derslerinden kredi toplayabilirsin.Yüksek lisansta ingilizce ders sayisi cok fazla.Zaten genelde sözlü sinav yaparlar rahatca gecersin.

2) Dersler Nisan ortasi baslar ve Temmuz ortesi biter Agustos basina kadar da sinavlar yapilir.Yüksek lisansta genellikle bütünleme sinavi olmaz.

3)Fulda diger sehirlere göre yasamak icin ucuz bir yer hemde kücük bir sehir,Wiesenmühlenstraße sehrin merkezinde bu sebeple bence güzel okula 3-4 km olmasi lazim.Ama otobüsle 5-10 dk da gidebilirsin.

Ancak suan dersler online,önümüzdeki dönem de online olacagini tahmin ediyorum.

Sorularin olursa yardimci olmaya calisirim