Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Beruflichen Bildung (vocational training/education)

aktif forumculuk : uyeler bulusuyor!
Canberkurhan

Beruflichen Bildung (vocational training/education)

Mesaj gönderen Canberkurhan » Prş Şub 20, 2020 9:04 am

Merhabalar, ben Almanya'da 2 senelik mesleki eğitim veren bir okula başvurmak istiyorum. ( Deutsch Müllerschule Braunschweig ) Okul türü beruflichen Bildung (vocational training/education) olarak geçiyor. Çalışma yok sanırım yani teorik eğitime dayalı bir okul. Kabul mektubumu gönderecekler.Gerekli olan dil seviyesi de A2 bilmen lazım en az dersler Almanca olduğu için diyor okulun müdürü.Kabul mektubunda böyle yazılı bir dil şartı da yok. Sorum şu olacak : Bu okul için konsolosluğa Türkiye'den nasıl başvuru yapacağım ? Hangi başvuru türünü kullanmam gerekiyor ? Öncesinde dil okulu yapmak istiyorum. Dil okuluya gidip orada uzatma mı yapmam daha mantıklı olur direkt okul için başvuru yapmam mı ?

Teşekkür ederim.

XxXxX

Re: Beruflichen Bildung (vocational training/education)

Mesaj gönderen XxXxX » Prş Şub 20, 2020 10:27 am

Kusura bakma soru soruyorsam.
Bu beruflichen bildung ne oluyor? Ausbildung mu? Mesela informatik bitirdin Fachinformatiker oluyorsun o şekilde mi?

Canberkurhan

Re: Beruflichen Bildung (vocational training/education)

Mesaj gönderen Canberkurhan » Prş Şub 20, 2020 11:09 am

Mesleki eğitim oluyor.Ausbildung evet.Makina mühendisliği bölümünü bitirdim 2 senedir Türkiye'de çalışıyorum. Almanya'da da belirli bir sektör üzerine eğitim veren teorik bir okul bu. Ben de tam olarak bilmiyorum zaten hangi türe girdiğini başvuru sürecini o yüzden soruyorum. Üniversite değil, fachochschule olabilir ama okul ile iletişime geçtiğimde vocational training diyorlar.