Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanya Genelinde DS Uyelerine Yeminli Tercuman ve Onay Hizmeti

DS'ye uye olmanin getirdigi avantajlar...
Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Cmt Oca 17, 2015 10:34 pm

osym belgesinin uni assist deki islemleri icin daha pratik bir bilgi vereyim:

Uni Assist de calisanlarin hepsi osym.gov.tr den girip oss sonuclarina bakmasini biliyor. Ek bir kagida sinav sonucunun osym.gov.tr den linkini, kullanici adi ve sifrenizi bir kagitta yollayin oss sonuc belgesi icin ne bir onaya ne de tercumeye gerek kalir. Ben cogu zaman bu sekilde yapiyorum ve hic sorun cikmadi simdiye kadar.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

RWTH Aachen

Mesaj gönderen RWTH Aachen » Cmt Oca 17, 2015 10:44 pm

[quote]Physiker tarafindan yazilan metin:

osym belgesinin uni assist deki islemleri icin daha pratik bir bilgi vereyim:

Uni Assist de calisanlarin hepsi osym.gov.tr den girip oss sonuclarina bakmasini biliyor. Ek bir kagida sinav sonucunun osym.gov.tr den linkini, kullanici adi ve sifrenizi bir kagitta yollayin oss sonuc belgesi icin ne bir onaya ne de tercumeye gerek kalir. Ben cogu zaman bu sekilde yapiyorum ve hic sorun cikmadi simdiye kadar.[/quote]

Sn. Physiker, soyledikleriniz planlarimi 180 derece degistirir, Turkiye\'den belgeyi bekleyecektim, onu da tabi OSYM verirse. Eger dediginiz sorunsuz bir sekilde gerceklesiyorsa, ben Siddik Bey\'e Lise Diplomasi\'nin orjinalini ve yine de nolur nolmaz diye OSS Kazandi Belgesi\'nin kopyasini ceviri icin gonderecegim ve dediklerinizi yapacagim. Turkiye\'den belgenin alinmasi ve bana ulasmasi zaten 1 haftayi gececek, denemeye deger soyledikleriniz, sorun da yasamamissiniz.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Cmt Oca 17, 2015 10:46 pm

Deneme degil kesin olarak isliyor bu sistem, her yil en az 20 basvuru yapiyorum bu sekilde uni assist de. Fakat garanti olmasi acisindan yine oss kazandi belgesinin tercumesini de yollamayi tavsiye ederim.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

RWTH Aachen

Mesaj gönderen RWTH Aachen » Cmt Oca 17, 2015 11:09 pm

[quote]Physiker tarafindan yazilan metin:

Deneme degil kesin olarak isliyor bu sistem, her yil en az 20 basvuru yapiyorum bu sekilde uni assist de. Fakat garanti olmasi acisindan yine oss kazandi belgesinin tercumesini de yollamayi tavsiye ederim.[/quote]

Beni nasil bir yukten kurtardiniz inanin Sn. Physiker, size ne kadar tesekkur etsem azdir, sagolun. Ben OSS Kazandi Belgesi\'ni ve Lise Mezuniyet Belgesi\'ni Siddik Bey\'e gonderecegim, sonra da dediginiz gibi site linkini, aday sifresi ve T.C. Kimlik No\'su ile birlikte bir kagit yollayacagim, cok sagolun.

unkreativer nutzername

Mesaj gönderen unkreativer nutzername » Pzt Mar 09, 2015 9:35 pm

Ben de tercume ve onayli sureti siddik Bey\'e yaptirdim. Cok cok memnun kaldim. Cok guvenli ve titiz, birde fiyat olarak Turkiye\'den cok daha ucuza mâl oldu benim icin. Kesinlikle oneriyorum :)!

RWTH Aachen

Mesaj gönderen RWTH Aachen » Pzt Mar 09, 2015 10:13 pm

Hic baska yerlerle ugrasmayin, kendi sehrimdeki bir tercume burosuna, hem daha kisa surer diye, hem de masrafi az olur diye belgeleri verdim, cok pisman oldum, ustelik tam istedigim gibi de yapmadilar. Siddik Bey sagolsun bilgileriyle bana cok destek oldu bu surede. Kendisi zaten Almanya genelinde bu isi cok uygun fiyata yapiyor, onay isi cok onemli, bunu sakin goz ardi etmeyin.

Sozun ozu, Siddik Bey\'e belgelerinizi yollayin, uni-assist icin herhangi birseyi dert etmeyin :)
RWTH Aachen University - Makine Muhendisligi

Orcn

Mesaj gönderen Orcn » Prş Nis 16, 2015 2:35 pm

Arkadaslar basvurmak istedigim universitenin son basvuru tarihi 15 nisan, bolum Ingilizce ve TOEFL istiyor.

15 nisana kadar TOEFL belgesinin ellerine ulasmasinin imkani yok, 27 martta sinava girmeyi planliyorum mecburen. Internet uzerinden tahminen 6-7 nisan gibi aciklanacak sonuc ancak sonuc belgesi Amerika\'dan postayla gonderildigi icin universiteye ulasmasi en azindan 2-3 haftayi bulacak.

Bu durumda yukarida osym sonuc belgesi icin yazilan yontemi TOEFL sonucu icin denesem kabul ederler mi acaba? TOEFL kullanici adi ve sifremi + sinav sonucunun ekran goruntusunu eklesem, en azindan orijinal belge ellerine ulasana kadar degerlendirmeye almazlar mi?

Universiteye defalarca degisik cozumler sunmaya calistim ama hicbir sekilde yardimci olmaya yanasmiyorlar.

Ekleme:

Benzer durumla karsilasanlar olabilir diye ekleme yapiyorum, su sekilde hallettim:

Adana\'daki fahri konsoloslugu aradim ve konsolos bey ile gorustum, durumumu anlattim. TOEFL sonucu aciklandigi zaman yanina gitmem durumunda sinav sonucunu kagida dokup onaylayabilecegini soyledi. 27 martta TOEFL\'a girdim, 6 nisanda sonuc internet uzerinden aciklandi, 8 nisanda da PDF dosyasi olarak indirme secenegi cikti TOEFL hesabimda. Fahri konsolosluga gittim bugun, konsolos beyin bilgisayarindan TOEFL hesabima girip sonucu indirdim (2 sayfa) ve yazicidan cikarttik, muhur basip imzaladi (10 euro karsiliginda). Boylece halletmis oldum sorunu.

sezink

Mesaj gönderen sezink » Prş Nis 23, 2015 7:05 pm

Merhaba arkadaslar, ben de gecen gun Siddik Bey\'e tercume yaptirdim ve cok memnun kaldim. Siddik Bey uygun fiyata, cok hizli ve profesyonel calisiyor, tavsiye ederim. Ilgisine de cok tesekkur ederim.

Suburban

Mesaj gönderen Suburban » Pzt Nis 27, 2015 2:28 pm

Siddik Bey\'e ehliyetimi tercume ettirdim. Tum islem cok hizli ve uygun bir fiyata halloldu.
Tesekkur ediyorum.

mustifiz

Mesaj gönderen mustifiz » Pzt May 04, 2015 7:12 pm

arkdaslar kabul almak icin hangi belgelerle basvurmak gerekir.almanya da ingilizce master yapmak icin Intermediate level oldugunu gosteren sertifika ile basvuru yapabilirmiyiz.

MBau

Mesaj gönderen MBau » Sal Haz 09, 2015 10:03 am

Arkadaslar Siddik Beyle Turkiye\'de aldigim is belgelerimin tercumesini yaptirdim. Oldukca hizli ve anlayisli birisi kendisi. Eger tercume isiniz olursa kendisine basvurmaninizi oneririm.
daran bleiben!

Florenzi

Mesaj gönderen Florenzi » Çrş Haz 24, 2015 1:24 pm

Arkalarda kalmasin

Florenzi

Mesaj gönderen Florenzi » Cum Şub 05, 2016 12:20 am

Bundan bir ay once ehliyetimi Siddik bey\'e tercume ettirdim. Hem fiyatlar cok cok makul hem de ertesi gun teslim etti. Yoksa Adac\'a versem hem 50 euronun ustunde paralar istiyolar hem de 5-6 gun bekliyosun tercume icin. Frankfurt disinda olsaniz bile tek adres olmali sizin icin Siddik Bey.
Tekrar tesekkur ederim ilgi ve alakasi icin..

Ingenieur

Mesaj gönderen Ingenieur » Cmt Haz 18, 2016 3:44 am

Arkadaslar Siddik Beye ben de 3 adet Turkce belge tercume ettirdim, islem gercekten hizli gerceklesti ve fiyat da oldukca uygun. Ekstra olarak belge islemleri hakkinda Siddik Beyin basini oldukca agrittim, buna ragmen sag duyulu ve sabirli olarak her soruyu gayet bilgilendirici sekilde cevapladigi icin tekrar tesekkur etmek istiyorum sag olun Siddik Bey.
Diger arkadaslarin da belirttigi gibi Almanya icerisinde tercume icin tek adres olmali, kesinlikle tavsiye ediyorum.

rnozz

Re: Almanya Genelinde DS Uyelerine Yeminli Tercuman ve Onay Hizmeti

Mesaj gönderen rnozz » Prş May 18, 2017 2:25 am

Beyler ÖSS sonuç belgesi Türkiye'de artık internet çıktısı şeklinde düzenleniyor. Herhangi bir yere (ÖSYM Bürosu vs.) Onaylatmamız gerekiyor mu Sıddık Bey'e göndermeden önce?

ogzsrgn

Mesaj gönderen ogzsrgn » Prş May 18, 2017 7:12 pm

rnozz yazdı: Prş May 18, 2017 2:25 am Beyler ÖSS sonuç belgesi Türkiye'de artık internet çıktısı şeklinde düzenleniyor. Herhangi bir yere (ÖSYM Bürosu vs.) Onaylatmamız gerekiyor mu Sıddık Bey'e göndermeden önce?

Almanya`da misin yoksa Türkiyede mi? Benim bildigim ÖSYM´ den aldigin ciktiyi notere onaylattirmadan orjinal kabul edilmiyor.

rnozz

Mesaj gönderen rnozz » Pzr May 21, 2017 3:07 am

ogzsrgn yazdı: Prş May 18, 2017 7:12 pm Almanya`da misin yoksa Türkiyede mi? Benim bildigim ÖSYM´ den aldigin ciktiyi notere onaylattirmadan orjinal kabul edilmiyor.
Türkiye'deyim. Yarın Ankara'ya gidiyorum sırf belgenin devlet dairesinden alınmış olması problem çıkma riskini ortadan kaldırır diye. O derece tırsıyorum şu kağıt işlerinden :x :lol: Gidip imzalı bir tane alırım. Salı da konsolosluk randevum var. Onlar imzayı bastıktan sonra noterli apostilli çevirilerini yaptırıcam. Ondan sonra da sorun çıkartırlarsa artık yapacak bi'şey yok. Ancak Noterli çeviri apostil konusu Türkiye'de bile daha tuzluya mal olucak gibi bir his var içimde. Umarım öyle olmaz. Zaten bir fiyat alırım, baktım astarı yüzünden pahalıya gelecek Almanya'dan çevirilerini onaylı olarak almak aklıma yattı aslında. Bilgi alabilsek keşke.

rnozz

Mesaj gönderen rnozz » Pzr May 21, 2017 3:08 am

Bu arada internet çıktısını notere onaylatamıyorsun diye biliyorum ben. Noter sadece belge aslını onaylar. Gerçi sormadım ama sağlamcıyımdır ben. Üşenmem basar giderim mevzunun kalbine :lol:

rnozz

Mesaj gönderen rnozz » Pzr May 21, 2017 3:21 am

mustifiz yazdı: Pzt May 04, 2015 7:12 pm arkdaslar kabul almak icin hangi belgelerle basvurmak gerekir.almanya da ingilizce master yapmak icin Intermediate level oldugunu gosteren sertifika ile basvuru yapabilirmiyiz.
Kardeşim, her üniversitenin belirlediği bazı seviyeler vardır. Genellikle IELTS Academic Module 5.5'ten başlar en yüksek olanı 7.0 (Overall Band Score) (Uyarıyorum bak her üniversite kendi dil yeterliliğini belirler ben karşılaştıklarımı yazıyorum çok bildiğimden değil ama ben de İngilizce program aradığım için konuya biraz hakim oldum.) Bazı üniversiteler buna ek olarak dinleme, okuma, yazma ve konuşma bölümlerinde minimum puan da belirler bunu da gördüm bir kaç üniversitede. Örn: Minimum IELTS Academic Module 6.5 each section must be at least 6.0.

IELTS harici bir çok belgenin geçerliliği var tabii ki. GMAT ve GRE sonuçları, TOEFL, Cambridge vs. vs. ancak şunu söyleyebilirim, çoğu İngilizce program en az Upper-intermediate level istiyor gibi. Dediğim gibi en az bi 5.5 lazım sana IELTS'ten. Ben dil belgemi IELTS'ten aldığım için diğerleri konusunda pek bir bilgim yok. Verebileceğim bilgiler bunlarla sınırlı. Ha, bir de üniversitede tamamen İngilizce eğitim gördüğün bir bölümden mezunsan eğer, mezun olduğun üniversiteden bunu ispatlayan bir belge tebliğ ettiğin takdirde ekstra bir dil sertifikasına ihtiyacın olmuyor.

Umarım yardımcı olabilmişimdir. İşin gücün rast gitsin inşallah :)

mmmurooo

Mesaj gönderen mmmurooo » Cum Haz 02, 2017 1:00 pm

Fiyatlarda degisiklik mi oldu Ben siddik beye Mail attim farkli bir fiyat Verdi bana ..