Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Temel muhendislik dersleri

Universitelilerin ders destek ve paylasim alani
furkanxaydin

Mesaj gönderen furkanxaydin » Cmt Eki 22, 2016 11:08 pm

Arkadaslar temel muhendislik derslerinde(fizik,kimya,mat ve geo) bunlarin bizim mufredattan farki var mi? Konu olarak turev integral organik lys Agirlikli ilerlemis konular mi yine? Forumda bulamadim bilen yardimci olabilir mi? Ona gore kaynak toplayacagim... Tesekkurler

mukuki

Mesaj gönderen mukuki » Cmt Eki 22, 2016 11:21 pm

fizik 1 2 lisenin devami gibi dusunebilirsin
kimya aldigin muhendislige gore agirligi degisir ama lise duzeyinin ilerisi
matematik 1 ve 2 lise duzeyinin ilerisi fakat mat 3 ve muhendislik matematigi tamamen farkli matematik
geometri yok onun yerine statik alicaksin

furkanxaydin

Mesaj gönderen furkanxaydin » Pzr Eki 23, 2016 12:23 am

[quote]mukuki tarafindan yazilan metin:

fizik 1 2 lisenin devami gibi dusunebilirsin
kimya aldigin muhendislige gore agirligi degisir ama lise duzeyinin ilerisi
matematik 1 ve 2 lise duzeyinin ilerisi fakat mat 3 ve muhendislik matematigi tamamen farkli matematik
geometri yok onun yerine statik alicaksin[/quote]

Endustri muhendisligi okuyacagim. Yorumunuz icin tesekkur ederim. Burda uni duzeyi mat fizik kimya statik kitaplari alsam bazi dersler haric orda kaynak olarak yararlanabilirim yani

mukuki

Mesaj gönderen mukuki » Pzr Eki 23, 2016 3:36 am

Bence gerek yok zaten bu temel dersler kolay oluyor. Tabi kaynak lazim olucak, onlar da internette biraz arastirirsan, cogu universitenin ders notlarindan, kitap pdfleri ve kitaptaki sorularin cozumlerine kadar hepsi mevcut.

furkanxaydin

Mesaj gönderen furkanxaydin » Pzr Eki 23, 2016 12:53 pm

[quote]mukuki tarafindan yazilan metin:

Bence gerek yok zaten bu temel dersler kolay oluyor. Tabi kaynak lazim olucak, onlar da internette biraz arastirirsan, cogu universitenin ders notlarindan, kitap pdfleri ve kitaptaki sorularin cozumlerine kadar hepsi mevcut.[/quote]

Dediklerini dun tabletime indirdim. Teker teker turkiyede islenen butun konulari ama belki yinede gerekli olur diye dusundum. Boyle dedikten sonra bir gorur ona gore alicaksam alirim artik 😄 Tesekkurler

pardon

Mesaj gönderen pardon » Pzr Eki 23, 2016 4:18 pm

Bizim mufredattan farkli olmasa bile ogretme bicimleri farkli. Turkiye\'de ezbere dayali (sadece isleme dayali) ogretilirken Almanya\'da o konuyu anladigini gostermen gerekiyor. Bir cok konuda da ispat var matematikte. Odevlerde yapman gerekiyor.

Onun haricinde Endustri muhendisligi okuyacaksan her universitede standart olarak fizik, kimya vs gormen gerekmiyor. Sectigin alana gore degisiyor.

Bir de Turk kaynaklarina fazla bagli kalmamani oneririm. Hem teknik dil ogrenme surecini zorlastirir hem de Turk kaynaklari en kibar tabirle cop. Ben Turkiye\'den 20\'nin uzerinde 1000 tl\'ye yakin "en cok tavsiye edilen ve begenilen" kaynaklardan almistim. Gecen yarisini bosuna yer kapliyor diye cope attim. Bu kaynaklar cok cok buyuk oranla yabanci kaynaklarin Turkce\'ye cevirisinden baska bir sey degil. Ayrica Almanca ve Ingilizce muthis kaynaklar varken Turkce kaynaklara gerek yok. Turkce kaynaklar zaten sadece en temel konulari verebiliyor. Isin detayini veren veya duzgun veren gormedim ben. Almanca\'da ise alaninda yazilmis cok harika veya en iyi kitaplari bulabilirsin. Almanca kaynaktan ogrendigim bir konuyu Turkce kaynaktan okurken, bu ne sacmaliyor dedigim cok oldu. Kisaca Turkce kaynaklara bosa para verme. Su an bendeki kaynaklari sadece Turkce\'de neymis bu kelime dedigimde bakmak icin kullaniyorum.

furkanxaydin

Mesaj gönderen furkanxaydin » Pzt Eki 24, 2016 12:00 am

[quote]pardon tarafindan yazilan metin:

Bizim mufredattan farkli olmasa bile ogretme bicimleri farkli. Turkiye\'de ezbere dayali (sadece isleme dayali) ogretilirken Almanya\'da o konuyu anladigini gostermen gerekiyor. Bir cok konuda da ispat var matematikte. Odevlerde yapman gerekiyor.

Onun haricinde Endustri muhendisligi okuyacaksan her universitede standart olarak fizik, kimya vs gormen gerekmiyor. Sectigin alana gore degisiyor.

Bir de Turk kaynaklarina fazla bagli kalmamani oneririm. Hem teknik dil ogrenme surecini zorlastirir hem de Turk kaynaklari en kibar tabirle cop. Ben Turkiye\'den 20\'nin uzerinde 1000 tl\'ye yakin "en cok tavsiye edilen ve begenilen" kaynaklardan almistim. Gecen yarisini bosuna yer kapliyor diye cope attim. Bu kaynaklar cok cok buyuk oranla yabanci kaynaklarin Turkce\'ye cevirisinden baska bir sey degil. Ayrica Almanca ve Ingilizce muthis kaynaklar varken Turkce kaynaklara gerek yok. Turkce kaynaklar zaten sadece en temel konulari verebiliyor. Isin detayini veren veya duzgun veren gormedim ben. Almanca\'da ise alaninda yazilmis cok harika veya en iyi kitaplari bulabilirsin. Almanca kaynaktan ogrendigim bir konuyu Turkce kaynaktan okurken, bu ne sacmaliyor dedigim cok oldu. Kisaca Turkce kaynaklara bosa para verme. Su an bendeki kaynaklari sadece Turkce\'de neymis bu kelime dedigimde bakmak icin kullaniyorum.[/quote]

Yorumun icin cok tesekkur ederim. Nasihatlarini dikkate alcagim. Kitap almak yerine pdf indirip kendime bir kutuphane yapicam ve senin dedigin gibi derslerime gore almanca kitaplar alacagim. Tekrardan Tesekkurler