Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

almanya da erzieherin olmak veya elektrik elektronik muhendisi olmak

Universitelilerin ders destek ve paylasim alani
mahpeyker

Mesaj gönderen mahpeyker » Pzr Mar 27, 2016 10:51 pm

merhaba ben onlisans cocuk gelisimi mezunuyum ileride almanya da yasamayi dusunuyorum ama su iki konu da arada kaliyorum. arastirdigim bilgiye gore almanya nin elektrik elektronik muhendisligi alaninda acigi varmis bende buna istinaden bu bolumu turkiyede okuyup almanya ya elektrik elektronik muhendisi olarak gitsem acaba daha mi cok kazanirim ve daha mi kolay is bulurum yoksa erzieherin olarak mi gitsem daha kolay is bulabilirmiyim ve ne kadar kazanirim diye dusunuyorum ancak sonuca ulasamiyorum yardimci olursaniz memnun olurum

technonur

Mesaj gönderen technonur » Pzt Mar 28, 2016 9:00 am

Oncelikle 20yasina gelmis birisinin hala oturmamis bir plani olmasi cok iyi birsey degil ve bir meslek sahibi olurken ne kadar kazanirim issiz kalirmiyim die dusunmek zaten basindan kaybetmek anlamina geliyor. Muhendisler yatlar katlar aliyo isverenrler pesinde kosuyo erzieherin olanlar acindan oluyo issiz kaliyolar gibi bir durum yok olmazda. Is bulma tamamen kisinin kendinde olan birsey. Sz tutupta is araya niyetli degilseniz isinizi sadece universitede 3 4yil ogrenip o bilgiyle is aramaya kalkarsaniz tabiki is bulamazsiniz. Kisacasi demek istedigim bir isi parasi icin degilde sevdiginiz ve ilginiz oldugu icin yapin yoksa hep pisman olursunuz..
Soruna gelecek olursak erzieherin olmak icin universite gerekmiyor 3yil ausbildung ve sonunda sertifikani aliyorsun. sadece dikkat etmen gereken almancayi ogrenebilecegin en iyi seviyede ogrenmelisin ki kolay is bulabilesin en kotu ihtimal turklerin yogun oldugu yerde is bulursun.