Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Politikwissenschaft - Internationale Beziehungen (Siyaset Bilimi - Uluslararasi Iliskiler )

Universitelilerin ders destek ve paylasim alani
Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Politikwissenschaft - Internationale Beziehungen (Siyaset Bilimi - Uluslararasi Iliskiler )

Mesaj gönderen Staatsmann » Pzt Nis 30, 2012 1:19 am

Almanya\'da Siyaset Bilimi veya Uluslararasi Iliskiler bolumunu okuyanlar , bu baslikta toplanalim.
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Cum May 04, 2012 1:44 pm

libertyofgeist oneri icin tesekkurler ancak Sosyal Bilimler\'e bir cok bolum giriyor en iyisi tek tek bolumler uzerinden konu basliklari acmak.

Ve diger sorunu uygun bir baslikta sorarsan cevaplariz.

onur224

Mesaj gönderen onur224 » Pzt Tem 09, 2012 11:57 pm

Bende duisburg essen Politikwissenschaft dusuyorum.. acaba okuyan biri,, dersler nasil zor mu... derslerin isleyisi... derslerin konulari vs hakkinda bilgi verirse seviniriz

ekn_oky

Mesaj gönderen ekn_oky » Sal Tem 10, 2012 12:07 am

bu bolum icin ust duzey almanca gerektigini soyleyen almanyada 1,2 arkadasim var. hukugun bi alt derecesinde almanca gerekli dediler tecrubeleri ile :)

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Sal Tem 10, 2012 2:54 am

Ben okuyorum ve dersler COK ZOR. Sadece istatistik dersinde bir ara matematiksel islemler oluyor ama tam anlamiyla degil .Bunun disinda tum dersler full+full Almanca.
Hukukun bir ustu mu , bir alti mi bu onemli degil , netice sozel bir bolum ve bol bol kitaplar , alintilar vs okuyacaginiz ve anlamaniz gereken bir bolum.

Ingilizce sart degil ama az cok olmali.

ekn_oky

Mesaj gönderen ekn_oky » Sal Tem 10, 2012 1:19 pm

allah sabir versin.d gercekten yogun bir almanca bilgisi isteyen bolum.bu bolumu seciceklerin mutlaka dikkat etmesi gereken bir nokta bu

onur224

Mesaj gönderen onur224 » Sal Tem 10, 2012 5:59 pm

Ozaman cok disiplinli olmasi gerekilen bolum okunurken

murat181818

Mesaj gönderen murat181818 » Çrş Kas 28, 2012 6:13 pm

Bu bolumde yan dal secebiliyormusun( daha dogrusu mecburisie varmidir? Toplam donem icinde kac ders aliyorsnuz...
Geneleyerek Politikwissenschaft bolumu hakinda bilgi verebilirmsin
Simdiden tesekurler
So geht nicht !

h0oney

Mesaj gönderen h0oney » Çrş Kas 28, 2012 6:29 pm

Bende duisburg essen Politikwissenschaft sartli kabul aldim. Ama acikcasi surpriz oldu hic arastirmamistim tercih hatasi yapmisim :| arastirmaya kalktim pek net bisi anlamadim. mezun olunca ne olucaz biz ?

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Çrş Oca 30, 2013 8:34 pm

masal # Sorunuyu ayri bir baslik acip sorarsaniz daha iyi cevap alabilirsiniz.

murat181818

Mesaj gönderen murat181818 » Cmt Şub 09, 2013 3:32 pm

Selam staatsman
Politikwissenschaft bolumude 6 donemde toplam kac ders var ?
Ortalama bir almanin bitirme yili ile yabancinin kac?
DSH verdikten sonra yil icinde hemen kayit yapabiliyorzmu bekleme donemleri hangi tarihlerdir?
Cevabin icin simdiden tesekkurler.
So geht nicht !

murat181818

Mesaj gönderen murat181818 » Sal Şub 12, 2013 11:44 pm

Kabulum var sadece dsh sorunu var 15 temmuza kadar alrsam dsh super olicak 1 donem giderim ortami gorurum dusuncesi var cok zorr bolum bu almaca perfekt olmasi lazim 1 donem gormek istiyorum
Staasman da bu bolumu okuyor sorullarima cevab verirse cok memnun olurum bir turkun gozunde bu bolumun
Ders ayrtintilari ?
Sinavlarin olma bicimi ?
Yabanci ogrenci olup olmadigi ?
Toplam ders sayisi ?
Bir almanin ortalama bitirme suresi ve bir yabancinin kac donemdir ?

Staasman merakle cevabini beklicem
So geht nicht !

murat181818

Mesaj gönderen murat181818 » Cmt Şub 16, 2013 2:58 pm

Bu bolume sadece kis semesterine kayit olunuyor dimi ? baslama donemi ?
So geht nicht !

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Cmt Şub 23, 2013 9:45 pm

Evet sadece kis donemi.

murat181818

Mesaj gönderen murat181818 » Pzr Şub 24, 2013 2:17 pm

Cevabin icin tesekkurler ve
NC not sistemi var mi peki ? Bolumden on kaydim var benim DSH aliram en gec 15 temmuza kadar yapmak istiyorum (yabancilar ogrenciler icin ayirlmis kontejan varmi burada) Son yillarda yurt disindan gelmis bu bolumu okuyan kisi sayisi az mi cokmudur??
So geht nicht !

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Pzr Mar 03, 2013 11:41 pm

NC not sistemi derken ? Sartli kabul aldiysan NC\'ye bakilmistir zaten.
Bu bolumu okuyan kisi sayisi cok az hatta ben benden baska yabanci kokenli bu bolumu okuyan suana kadar gormedim.Vardir muhakkak ama cok kisi okuyor bu bolumu herkesi tanimak imkansiz.

murat181818

Mesaj gönderen murat181818 » Pzt Mar 04, 2013 4:45 pm

Anladim tesekkurler sartli kabulum var ama en gec 15 temmuza kadar kayit yapmam gerekioyr mu yoksa 15 Temmuzdan sonrada yapsam olur mu ? toplam dersler hakkinda da bilgi yazabilirsmin sinavlarin nasil bir sistemle yapildigi vb..gibi yoksa seminaer verek zorundamiyiz universite de ???
So geht nicht !

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Sal Mar 05, 2013 3:57 pm

Ben Agustos ortasi yaptirmistim kaydimi sorunda olmamisti.

Toplam dersler ve sinavlar hakkinda internetten bilgi edinmeni tavsiye ediyorum.Buraya yazsam cok uzun hepsi hakkinda bir seyler...

Bizim yaptigimiz sinavlar , her ogrencinin yaptigi sinavlar gibi , oyle fazladan bir farki yok.Kimi zaman sadece sozel , kitapdan , modullerden cikan sorular , kimi zaman istatistik ve grafik , seminer ise her zaman olmuyor ama gonullu olarak sunum vs yapabiliyorsun fazladan puan almak icin.Tatillerde ise donem odevin var...

Bazi derslere gitmek zorunlu degil , Istatistik derslerine ise girmek zorunlu ..Hocalarin her ders isleyecegi plana modul denir ve o modulleri internetten takip edebilirsin.
Genelde dersten bir kac gun once erisilebiliyor bu modullere ve ciktisini alirsin veya pc\'ye kaydeder evde de calisabilirsin.

Siyaset Bilimi\'nin tum dersleri bu linkte var, inceleyebilirsin:
http://www.uni-due.de/imperia/md/conten ... .04.08.pdf

Sinavlarla ilgili genel bilgide burada:
http://www.uni-due.de/imperia/md/conten ... _32_54.pdf

Ayni zamanda Sosyoloji dersinizde olacak ve bu genelde cok sikici ve sadece sozeldir.

Kisacasi bu bolumu okuyacaklar cesaretli olsun ve Almanlarini surekli gelistirsinler.

murat181818

Mesaj gönderen murat181818 » Sal Mar 05, 2013 4:27 pm

Vielen dank
Bitirme suresi olarak bir abiyle tanismistim 8 donemd bitirmisti kendisi Turktu ve su anda Berlinde master yapiyor...

Almanlarin 6 donemde bitirme yuzdesi kac ? bir yabancinin bu bolume okumasini profosorler ve diger asistanlar veya ogrenciler ne dusunuyor?

Yapabilme sansi yok mu diyolar ya da cesaret mi veriyorlar
So geht nicht !

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Sal Mar 05, 2013 5:05 pm

Oda arkadasimda bu bolumu okuyordu ve oda 8 donemde bitirmisti.
Senin konustugun kisi Turkiye\'den mi gelme ?

Almanlar ve profesorler \'\'respekt\'\' diyor yani anadili Almanca olmayip sozel bir bolumu tercih etmenin zor oldugunun farkindalar ama hocalar bu yuzden sana torpil gecmiyor.

Yapabilme sansi yok diye bir sey yok , sadece cok zor.