Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Politikwissenschaft - Internationale Beziehungen (Siyaset Bilimi - Uluslararasi Iliskiler )

Universitelilerin ders destek ve paylasim alani
murat181818

Politikwissenschaft - Internationale Beziehungen (Siyaset Bilimi - Uluslararasi Iliskiler )

Mesaj gönderen murat181818 » Sal Mar 05, 2013 5:14 pm

Turk olan abi Turkiyeden gelme ama direk universiteye baslamali degil, Abiture felan yapti ondan oncede okullada giti Turk agzi ile Liseyi burada yazdi Kendiside cok zor oldugunu sosyoloji dersine dikkat etmemi soyledi :D

Verdigin linktekini cikti olarak alicam 1 link olan...Baslayana kadar onlara goz gozdiriim.

Ezbere is yapip derleri gecmek isteyen tip degilim ama pek cok ezbere is yapacagimiz gozukuyor...Yabanci olmamiz profesorler ACISINDAN yararli olmasi lazim cok ogrenciye alman politik sistemini anlatiyor buda ilerde ogrencilerin meslek hayatinda almandan ogrendigini yapma olicak

Bakalim herseyin hayirlisi girdik bir yolla sonumuz hayir ola
So geht nicht !

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Sal Mar 05, 2013 5:18 pm

Almanlarda ezbere calisiyor bir cogu hemde , cunku senden istenen ezber.

Ve evet Grunlagen der Soziologie diye baslayacaksin ilk doneme ve evet sosyoloji cok sikici bir sey bana gore , calisasim gelmiyor hic. \'\')
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

murat181818

Mesaj gönderen murat181818 » Sal Mar 05, 2013 5:19 pm

Bolumu degistirme fikri hic gelmedi mi ? Akliniza veya ya yapmam ben biraz daha farkli alanlara gidim diye? Yoks aklinizda olup yapacaginiz mi ? Ve erasmus olayinida dusunuyozmu zor dersler Turkiyede verip geri gelme gibi?
So geht nicht !

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Sal Mar 05, 2013 5:23 pm

Turkiye\'de erasmus fikri aklima geliyor hala ama imkansiza yakin...Basvuru tarihleri subat sonuna kadar sanirim ve bu gelecek yilki kis yada yaz donemini kapsiyor.
Kacirirsan bir sene daha beklemek zorundasin ve ilk 2-3 donem erasmus yapamiyorsun.

Bolum degistirmeyi dusunmedim , baska okumak istedigim bir bolum yok.Sevmedigim bir bolumu okumakta istemem.

murat181818

Mesaj gönderen murat181818 » Sal Mar 05, 2013 8:02 pm

[quote]Staatsmann tarafindan yazilan metin:

Ben Agustos ortasi yaptirmistim kaydimi sorunda olmamisti.

Toplam dersler ve sinavlar hakkinda internetten bilgi edinmeni tavsiye ediyorum.Buraya yazsam cok uzun hepsi hakkinda bir seyler...

Bizim yaptigimiz sinavlar , her ogrencinin yaptigi sinavlar gibi , oyle fazladan bir farki yok.Kimi zaman sadece sozel , kitapdan , modullerden cikan sorular , kimi zaman istatistik ve grafik , seminer ise her zaman olmuyor ama gonullu olarak sunum vs yapabiliyorsun fazladan puan almak icin.Tatillerde ise donem odevin var...

Bazi derslere gitmek zorunlu degil , Istatistik derslerine ise girmek zorunlu ..Hocalarin her ders isleyecegi plana modul denir ve o modulleri internetten takip edebilirsin.
Genelde dersten bir kac gun once erisilebiliyor bu modullere ve ciktisini alirsin veya pc\'ye kaydeder evde de calisabilirsin.

Siyaset Bilimi\'nin tum dersleri bu linkte var, inceleyebilirsin:
http://www.uni-due.de/imperia/md/conten ... .04.08.pdf

Sinavlarla ilgili genel bilgide burada:
http://www.uni-due.de/imperia/md/conten ... _32_54.pdf

Ayni zamanda Sosyoloji dersinizde olacak ve bu genelde cok sikici ve sadece sozeldir.

Kisacasi bu bolumu okuyacaklar cesaretli olsun ve Almanlarini surekli gelistirsinler.[/quote]

Burada 1.linkte verdigini cikti olarak aldim

2.lin olan yani sinavlarla ilgili bolumuda cikti olarak alayim mi? Genel olarak sanirsam sinav bilgisi veriyor konullar degil ?
2.de aldim sonlarda iyi bilgiler varmis :D

Bu arada Universite baslayana kadar bana tavsiye edebilcegin kitap okuma olarak neler olabilir universiler derslerine katki olarak
Almanca ogrenmeyi dicen Ich lerne deutsch unbedinkt immer

On hazirlik olarak universielrin sitelerinden vorlesungen felan bulabilrmiym bende?

Vielen dank fur alles
So geht nicht !

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Çrş Mar 06, 2013 12:29 am

Bulabilecegini zannetmiyorum , zira gerek yokta bence ilk donem pek fazla dersin olmayacak , hemen hepsi \' einfuhrung \' tarzi derse giris konulari olacak , dersler hakkinda islenisleri hakkinda temel bilgileri ve derslerin iceriklerini anlatacaklar.

Orada zaten kendine bir yol belirleyeceksindir.Kitap ilk donem gerekmiyor okul modulleri yeterli olur.

murat181818

Mesaj gönderen murat181818 » Cum Mar 08, 2013 3:36 pm

Bizim bolumumun kampusu Esssende diye biliyordum ama gecenlerde Intornatinal ofisinin kapsinda Duisburg diye yaziyor?
Benmi yanlis okudum ?
So geht nicht !

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Cum Mar 08, 2013 3:37 pm

Malesef , sadece Duisburg\'da.

murat181818

Mesaj gönderen murat181818 » Cum Mar 08, 2013 3:39 pm

Her gun Duisbrg yapiyorsun galiba o zaman ?
aman allahim :(
So geht nicht !

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Cum Mar 08, 2013 4:16 pm

Evet malesef.

murat181818

Mesaj gönderen murat181818 » Prş Mar 14, 2013 8:27 pm

selam

Universitenin dil kurslarina gidercek ekstra olarak univesiteye baslarsak ekstra credis alabiliyozmu ?
Baktimda anlayabildigim kadari ile alabiliyorsun bilgin var mi ?
Link
http://www.uni-due.de/ios/sprachkurse_e ... eldung.php
So geht nicht !

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Prş Mar 14, 2013 8:34 pm

Evet alabiliyorsun , 3 kredi sanirim.

murat181818

Mesaj gönderen murat181818 » Prş Mar 14, 2013 8:35 pm

1 kursa tabi olarak mi yani sadece niveau b-2 ya da bir nevau daha yaptik c-1 toplam da 6 kredi mi ?
Super degil mi sence ?
So geht nicht !

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Cum Mar 15, 2013 2:04 am

Hayir sanirim bir donem yani 6 ay boyunca bir kur anca bitiyor...Cunku haftada bir gun ve 3 saat falan suruyor.

Almanca alabilirsin mesela veya sonra Turkce , Ingilizce vs.

Tam bir bilgim yok , yapan arkadaslarim vardi bir ara konusmustuk.

djclap

Mesaj gönderen djclap » Sal Nis 02, 2013 5:19 am

Merhaba, Politikwissenschaft secmeyi dusunuyorum ama Dusseldorf icin basvururken ergaenzungsfaecher kisminda bulunuyor ve nerdeyse butun unilerde boyle Politikwissenschaftla beraber hangi dal secilmeli? ve secim bolume kayit yaptirirken mi oluyor yoksa daha sonradanmi seciliyor? yardim ederseniz sevinirim...

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Sal Nis 02, 2013 3:42 pm

Her universite ayni degil , evet Dusseldorf ve Koln 2. bir dal secmeni istiyorlar.
Secebilecegin bolumlerde gene bolumun internet sayfasinda belirtilmistir.

Yani mesela Siyaset Bilimi ve Sosyoloji gibi iki bolum birden secmek ve okumak zorundasin.

Duisburg Essen\'da boyle bir sart yok.Siyasetin icinde sosyoloji dersi var ama 1 donem goruyorsun.

murat181818

Mesaj gönderen murat181818 » Sal Oca 07, 2014 3:07 am

Politikwissenschaft bolumu hakkinda medyada,forumda bulduklarimi paylasmak istedim

Bende bu kis semestirinde basliyorum dsh ok,bu bolumu veya sozel bolum okuyacak arkadaslar var mi?

http://www.studis-online.de/Fragen-Bret ... 36,page=10

http://ranking.zeit.de/che2013/de/fachinfo/28

http://www.studis-online.de/Studienfuehrer/politik.php

http://www.zeit.de/2005/23/C-pw
So geht nicht !

heroespost

Mesaj gönderen heroespost » Sal Eyl 29, 2015 5:38 pm

Bende Hannover Leibniz Universitesin´de kismetse bu 15/16 Kis doneminde BA Politikwissenschaft okumaya basliyorum.

Abilerim,ablalarim nasildir bu bolum ilk basta,okul baslamadan on hazirlik icin verebileceginiz tavsiyeler var mi? :)

DeuLiebe

Mesaj gönderen DeuLiebe » Pzr Oca 31, 2016 11:52 pm

Bolumu bitirdikten sonra is bulma imkani nedir?